Dansbare muziek met een jazz 2 uil Minder is meer voor jubilerend Scheldejazz scheldejazz podium donderdag 31 mei 2012 :5ss NSS&S De jubileumeditie van Schel- dejazz in Terneuzen kent een hoogwaardig programma, met Roy Hargrove en Roberta Gambarini als absolute top pers. Een van de andere grote acts is Laura Vane The Vi- pertones. door Mischa Beckers In het negenkoppige gezel schap Laura Vane 8c The Vi pertones bundelen muzikan ten uit diverse bands hun krachten om een aanstekelijke mix van soul en flink neer te zetten, dansbaar en energiek. Die bracht ze over heel de wereld en bezorg de ze veel radio- en televisie zend tijd. Zaterdag spelen Laura Vane 8c The Vipertones tijdens het Schel- dejazzfestival op de Markt in Ter- neuzen. Bassist Ton van der Kolk en Phil Martin spelen al zo'n 20 jaar met elkaar in diverse bands. Daarnaast waren beiden actief als dj's op dansfeesten die ze zelf organiseer den. „Daar draaiden we veel hippe muziek waaronder platen met een geweldige zangeres erop. Dat bleek Laura Vane te zijn", zegt Van der Kolk. Toen DJ Diesier voor een van hun projecten een remix maakte waar op hij Vane liet zingen, namen Van der Kol en Martin contact op met de zangeres. Ze nodigden haar uit voor een sessie. „Laura kwam direct door uit Bulgarije. Wij hadden wat dingen voorbe reid en we ontmoetten elkaar ei genlijk direct op het podium voor een uitzinnig publiek. Ze bleef dat weekend in Dordrecht en we be sloten in de studio nog wat dingen te doen. Dat resulteerde meteen in een 7 inch met twee vette funk- tracks." De maanden daarop mailde men ideeën heen en weer, kwam Vane een paar keer over om wat in te zingen en kort daarop was het eer ste album, Sugar fix, een feit. „Zo werken we eigenlijk nog steeds. Voor live-optredens heb je natuur lijk een band nodig. Dus die for Laura Vane The Vipertones meerden we met een aantal be vriende topmusici. Op het tweede album droegen zij ook meer bij aan het album, maar de kern, het schrijven van de liedjes, doen we nog altijd met drieën." De bandleden zijn allemaal sterk COLOFON UitGjds: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl In Terneuzen begint vrijdag de veertigste editie van het Schel dejazz festival met toppers zo als trompettist Roy Hargrove naast aanstormend talent zoals Marzio Scholten. Natuurlijk kan men weer op diverse locaties genieten van meer traditionele en oude stijl jazz. Met de gedachte 'minder is meer' bracht de organisatie voor deze jubileumeditie het aantal ver schillende stijlen en de hoeveel heid podia wat terug. „Mijn idee was om minder breed te programmeren en nog meer op jazz in te steken", zegt Eddy West- veer, die verantwoordelijk is voor de programmering. „De echte festi valbands moesten erbij zoals New Cool Collective, Sven Hammond Soul en Jungle by Night. Dat brengt leven in de brouwerij. Daar naast is er luister jazz, denk aan Marzio Scholten. En natuurlijk schenken we aandacht aan ons Zeeuwse talent." Zo speelde saxofoniste Stephanie Francke al eens in Porgy en Bess als winnaar van de Junior Jazz Award. Francke heeft inmiddels di verse andere prijzen gewonnen waaronder de Erasmus Jazz Prijs 2012. „Toen we haar boekten wis ten we dat nog niet. We zijn dan extra blij dat ze bij ons speelt", al dus Westveer. Ook de winnaars van de Junior Jazz Award van dit jaar zijn present. Westveer ziet graag meer jeugd op het festival afkomen. Daarom is er voor de jongsten Trapperdetrap en geeft saxofonist Rolf Delfos een masterclass in samenwerking met Toonbeeld en de Zeeuwse Muziek school. VRIJDAG 1 JUNI Aardenburg Zeeuws-Vlaams Orgelfestival: concert door Mare Christiaanse (orgel) en het ZeeuwsVocaal Ensemble. St. Baafs, 20.00 uur Goes Poppodium Jongerenraad Goes, met A Polaroid View, Def P the Beatbusters, Misery Kids, Mam4, Yellow, Remote World, The Venues, Seriouz en Steady New Sounds. 't Beest, 17.00 uur Optreden Baldrick Brothers. Café La Strada, 22.30 uur Hulst Vestrock Junior, met o.a. Piraat, Magic Unlimited, Nick Simon en Ali B. Uitver kocht. Terrein langs Stationsweg, 14.30 uur Middelburg Orgelconcert Goldbergvariaties J. S. Bach door Pieter Dirksen. Doopsgezinde kerk, inleiding 19.30 uur, aanvang concert, 20.15 uur Openingsavond Vólkoren, met optre dens van o.a. de Sea Sound Singers en van Popkoor Seaside Rendez-vous. Abdijplein, 20.00 uur Sonic Attack, psychedelische (hard)rock met Asteroid en A Generation After. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Oostburg Mattesfest, met optredens van Spoil Engine en Tellurion. The Lane, 21.30 uur Terneuzen Openingsavond Scheldejazz. Binnenstad, 20.30 uur ZATERDAG 2 JUNI Domburg Morningglory Music met dj's Kenny Raw, Clarence Brandon, Morningglory, Wesperen Stan B, Strandpaviljoen Noorduine, Schelpweg 32, 16.00-01.00 uur Ellewoutsdijk Organist Wouter van der Wilt speelt werk van Bach en Mozart, als muzikale omlijsting van tentoonstelling schilderijen Adri Geelhoed (13.30-16.00 uur). 't Kerkje van Ellesdiek, 14.00/15.00 uur Goes Presentatieweekend Jeugdtheater- school. 't Beest, 12.30/13.30/14.30 uur 'Wie is er bang voor Virginia Woolf?', klassieker van Albee met Linda van Dyck en Victor Löw. De Mythe, 20.00 uur Hulst Vestrock, met o.a. Gers Pardoel, School is Cool, Blaudzun, Heideroosjes en Go Back To The Zoo. Uitverkocht. Terrein langs Stationsweg, 12.00 uur Middelburg Middelburg Vólkoren-festival. Binnenstad diverse locaties, 12.00 uur en gezamelijke afsluiting met alle koren, Abdijplein, 16.45 uur Dansvoorstelling 'Ronja het roversbal let', Kunsteducatie Walcheren, Stadsschouwburg, 14.00 en 19.30 uur Openbare repetitie Zeeuws Jeugdor kest. De Spot, 15.00-16.00 uur Tango met TY, Zeeuws Kamerorkest met medewerking van Rob van der Meu- le (bariton), Marianne Boer (piano). Ra ven Struijk (rap), Zeeuwse Concertzaal, 20.15 uur Nieuw- en Sint Joosland Optreden Ruud Hermans Jacqueline van der Griend (country). Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Renesse Concert 'I lover my love' van Schouws Kamerkoor, Jacobuskerk, 20.00 uur beïnvloed door de oude soul en funk uit de jaren zestig en zeven tig. Vane nam iets meer invloeden mee uit de jaren 80. „Maar eigen lijk luisteren we van alles, van Af- robeat tot latin en van electro tot jazz. Door die eerste single, en-on ze relatie met de soulfunkscene vanuit andere projecten, werden we vanaf het begin gezien als een soulfimkband. Bij het tweede al bum werd die relatie al iets min der duidelijk en nu we ondertus sen bezig zijn met een derde al-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42