zeeland J 27 'Had ik toch maar wat vogels besteld' HAVENDAG LAKS: Vmbo'ers klagen minder hogere straf Hof voor dood bodybuilder Vlakte van de Raan Fietser komt ten val donderdag 31 mei 2012 rawnMnnnswMS 'AMSTERDAM - De 106.000 vmbo'ers die woensdag hun eindexamenpe riode afsloten hebben opvallend weinig geklaagd. Dat komt vooral door het groeiende aantal scholie ren dat de examens digitaal aflegt. „Vmbo'ers klagen minder, dat is al tijd zo geweest", verteld Alderik Oosthoek van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren. „Ze zijn jonger en komen daarom misschien min der snel voor hun rechten op. Maar er heerst ook niet de klaagcultuur die wij kennen van havo en vwo." Hoewel ruim twee keer zoveel vm bo'ers als vwo'ers dit jaar examen deden, hebben de vmbo'ers duide lijk minder klachten ingediend: de 106.000 vmbo'ers klaagden in totaal 23.806 keer. Dat is net iets meer dan de helft van de 45.794 klachten die werden ingediend door 41.278 vwo' ers (stand van woensdagavond). DEN BOSCH - Een 22-jarige man uit Antwerpen heeft in hoger beroep een hogere straf gekregen vanwege de diefstal met geweld waarbij bo dybuilder Walter van Elderen om het leven kwam. Het gerechtshof in Den Bosch legde hem een straf op van 7 jaar. De rechtbank kwam in september tot 6 jaar. De voormalige Mister Universe uit Breda werd op 7 juni 2009 in het Goes in het huis van zijn vriendin om het leven gebracht. De drie da ders waren op geld uit. Van Elde ren zou dat hebben verdiend in de handel in anabolen. De twee andere verdachten gingen niet in hoger beroep. door Harmeïï wami der Werf VLISSINGEN - De Walcherse kust gaat woensdagmiddag in nevelen gehuld. De sleepboot Multratug 6 heeft de Vlakte van de Raan in de Westerscheldemonding bereikt en er is niets, maar dan ook niets bij zonders te zien. „Had ik toch maar wat vogels besteld", verzucht Peter Heslenfeld van Rijkswaterstaat, di rectie Noordzee. De Vlakte van de Raan laat zich de ze dag kennen zonder enige franje. Toch verdient dit 'platte water' be scherming als Europees natuurge bied, vindt de rijksoverheid. Van wege alles wat je praktisch alleen onder water kunt zien; zeehon den, bruinvissen en trekvissen als zeeprik en fint. Het is aan Rijkswa terstaat directie Noordzee om daar voor een beheerplan te maken met inbreng van alle betrokkenen, van vissers tot natuurbeschermers en watersporters. Ze zijn allemaal vertegenwoordigd op de Multra tug 6, met ieder een eigen mening over zin en onzin van de aanwij zing tot natuurzone. Van Jaap Hennekeij uit Breskens, bestuurder van visserijorganisatie VisNed, hoefde het niet, zeker niet alle onderzoeken die nog nodig zijn om de natuurwaarden van de Vlakte in kaart te brengen. „Voor de Voordelta is dat al gebeurd. Dus waarom moet het hier opnieuw?", vraagt hij zich af. Cora Seip, be leidsmedewerkster bij het Product schap Vis, doet er een schepje bo venop. „Meer dan een zandbak is het feitelijk niet." Kom daar niet mee aan bij Moni que van de Water van de natuuror ganisatie Stichting Noordzee. „Het gaat om de bescherming van de he le Noordzeekustzone, de kraamka mer voor heel veel vissoorten. De Vlakte is daar onderdeel van." Ze krijgt - wel in heel andere bewoor dingen - bijval, van Roel van der Mast van de Nederlandse Onder watersportbond. Hij zit veel op het strand bij het Walcherse Dis hoek en duikt vaak ter hoogte van de Vlakte van de Raan. „Dat is een echte uitdaging en veel interessan ter dan de Oosterschelde, met di verse grondsoorten en mooi be groeide wrakken." Roel komt er re- Peter Heslenfeld van Rijkswaterstaat directie Noordzee (midden) geeft bij vertrek in Vlissingen uitleg over de be scherming van de Vlakte van de Raan, waar de Multratug 6 even later heen zal varen. foto PZC gelmatig zeehonden tegen en een enkele keer een bruinvis. „Zeehon den hoef je zeker niet af te scher men. Die bijten in je zwemvliezen als ze de kans krijgen, zo nieuws gierig zijn ze." Iedereen is meegekomen om de vinger aan de pols te houden, ook Roel. „We moeten als sportduikers wel kunnen blijven ankeren in het gebied." Robbert Trompetter van Zeeland Seaports richt zich op de nautische toegankelijkheid van de havens. Vaarroutes schampen de Vlakte van de Raan. Hij verwacht weinig problemen. Hetzelfde geldt voor Roy van Aller van watersport vereniging Breskens. Hij is wel kri-1 tisch. „Beschermen is goed, maar het is allemaal een heel erg ambte lijk gebeuren." Peter Heslenfeld kan daar weinig mee. Hij moet de procedures vol gen. Juli 2013 moet het ontwerp- beheerplan klaar zijn, waarna in spraak mogelijk. Maart 2014 moet het zesjarige beheerplan af zijn en dan weet iedereen (eindelijk) waar die aan toe is. Domburg Oostkapéllé Westkapelle Vlakte van de Raan Noordzee Zeebrugge Vlissingen Westerschelde Breskens Cadzand Knokke-Heist OPEN BIGGEKERKE - Door nog onbeken de oorzaak is woensdagmorgen een man ten val gekomen met zijn fiets op de Hogelandseweg in Big- gekerke, De 28-jarige, uit Westkapelle af komstige man, sloeg daarbij over de kop en kwam ten val. De onfor tuinlijke fietser is ter controle met de ambulance meegenomen naar het ziekenhuis. 201a ggp-,:,; zeeland i»qrmh«t seaports

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27