Riaan Rijken zeeland 123 'Was mijn vader inderdaad van de sigarenboer?' Plan gezondheidscentrum in pand van Agrimarkt VANDAAG KRUPS THUISTAP BIEDEN VANAF €0 FZC Miniconcert pianist Peter van den Heuvel Man met ambulance mee na val van fiets Twee inbraken in woningen ïautomondo www.automondo.nl Radio-opnamen EO in Westkapelle w donderdag 31 mei 2012 abonnee veiling www.pzc.nl/veiling Restaurateur Riaan Rijken is bij iedereen bekend als Middelburger. En laat staan zijn vader Piet, de beroemde kunstschilder. Maar wat blijkt, ze zijn van Vlissingse kom af „Mijn opa Janus was een gewel dige opa. Een echte opa. Naar hem ben ik vernoemd, van hem heb ik mijn ambachtszin. Vlak voor zijn overlijden in 1975 had mijn vader een woordenwisseling met zijn zus, tante Diet. Zij flapte er toen uit dat mijn vader een onecht kind was. Mijn vader schrok. Hij ging naar opa en vroeg wat waar was van dit verhaal. Hij kreeg te horen dat mijn oma een affaire heeft gehad met een sigarenboer uit Vlissingen, Kees Lagaaij. Opa wist het, tante Diet wist het, zelfs verre neven wisten het. Iedereen, behalve mijn vader." Dit verhaal moest Piet Rijken rond 1990 van het hart. Veel deed Riaan er destijds niet mee. „Ik vond het maar een raar verhaal, geloofde er eigenlijk niks van. Achteraf, nu mijn vader is overleden, heb ik daar spijt van. Nog niet zo lang ge leden ben ik namelijk gestuit op wat waarschijnlijk zijn zus was. Heel toevallig. Ik was in de geschie denis van een monumentale boer derij aan de Seisweg, tegenover ons huis, gedoken. Een prachtig hof, dat de gemeente Middelburg in 1971 heeft laten slopen voor wat nieuwbouwhuizen. Het was de buitenplaats van Johan Willem Parker, een achterkleinzoon van Michiel de Ruyter. De laatste bewo ner was Simon Vader, ontdekte ik op een genealogiesite van diens verre achterneef van Rob Vader. En wat blijkt? Rob is een klein zoon van Kees Lagaaij en dus zijn we eikaars volle neven." Riaan laat een foto van zijn vader zien, houdt die van Kees Lagaaij er naast en zet een veelbetekenende blik op. Inderdaad, verdere uitleg is niet nodig. Die neus alleen al. „Even heb ik het er moeilijk mee gehad. Alsof ik mijn opa kwijtraak te. Een soort rouwproces. Maar dingen vielen ook wel op hun plek. Ook wat Vlissingen betreft; die stad sluit aan bij mijn beleving. Alleen, is er geen bewijs. DNA-on- derzoeken zijn ontzettend duur. Daarom doe ik mee aan dit onder zoek. Ik wil nu wel eens weten of ik een Vlissinger ben." MIDDELBURG Pianist Peter van den Heuvel geeft vandaag het tweede concert in de serie miniconcerten in de Koor kerk. Hij speelt werken van Beetho ven, Chopin, Ravel, Messiaen en Grieg en ragtimecomponist Scott Joplin. Het miniconcert is één van de acti viteiten van het Lange Jan Project, een initiatief van de Raad van Ker ken Middelburg. Het concert in de Koorkerk begint om 15.00 uur, de toegang is vrij. BIGGEKERKE „Dingen yielen ook wel op hun plek. Ook wa§01issingen betreft; die stad sluit aanbij mijn beleving. Alleen, is er geen bewijs. DNA-onderzoeken zijn ontzettend duur. Daar om doe ik mee aan dit onderzoek. Ik wil nu wel eens weten of ik een Vlissinger ben." ARNEMUIDEN In Arnemuiden is dinsdag ingebro ken in een woning. Uit de woning aan de Gerstakker werden siera den, afstandsbedieningen en enke le tientallen euro's meegenomen. De inbraak moet tussen 05.00 uur en 19.00 uur zijn gepleegd. Dinsdagmiddag werd ontdekt dat ook geprobeerd was een woning in de Pinksterbloemstraat in Arne muiden binnen te dringen. Een deur en een raamkozijn werden daarbij beschadigd. Riaan Rijken in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Een 28-jarige man uit Westkapelle is woensdagochtend ten val geko men met zijn fiets. De man reed op de Hogelandseweg in Biggekerke. Door nog onbeken de oorzaak sloeg hij over de kop en viel. De Westkapellenaar is ter con- foto's Ruben Oreel trole meegenomen met de ambu lance. FiatöOO nuva €12.495 Gem. brandstofverbruik: 3,9 - 4,7 1/100 km (1 op 21,4 - 25,6). C02: 90 - 110 g/km. - Contant Aanbetaling Totaal Looptijd Vaste debetrente Jaarlijkse Kosten Termijnbedrag Totaal te waaide en/ot Inruil kredietbedraq In maanden voet opjaarbasis Percentaoe (JKP) per maand betalen bedrad 12.495.- €5.995- 6.500.- 36 0,0% 0,0% €180,56 €6.500,- Let op! Geld lenen kost geld MIDDELBURG - Eigenaar Logo BV wil een huisartsenpraktijk, apo theek, fysiotherapeut en andere eerste-lijnszorgverleners samen brengen in het pand aan de Kalver markt in Middelburg waar nu nog de Agrimarkt is gevestigd. Komen de zaterdag is de laatste dag dat de ze supermarkt open is. Het college van burgemeester en wethouders wil in principe zijn medewerking verlenen aan de plannen voor een gezondheidscen trum aan de Kalvermarkt. Direc teur-eigenaar Hananja Louisse van Logo BV kan in dit stadium nog geen concrete namen noemen van zorgverleners die zich in het pand aan de Kalvermarkt willen vesti gen. Naast de Agrimarkt is al enkele ja ren een tandartsenpraktijk geves tigd. Nu burgemeester en wethou ders geen bezwaar hebben tegen een gezondheidscentrum kan een haalbaarheidsonderzoek worden verricht. De bedoeling is om in eer ste instantie Middelburgse zorgver leners hier samen te brengen. Het onderzoek wordt verricht door de Utrechtse projectontwikkelaar Gettgrip. Joost Grootenhuis, direc teur van Gettgrip, denkt binnen enkele weken meer informatie te kunnen geven over de invulling van het gezondheidscentrum. westkapelle - De EO houdt op 6 juni een koor- en samenzang- avond in de Moriakerk in Westka pelle. Tijdens deze avond maakt de firma Dutchview radio-opna men voor het programma Laat ons de rustdag wijden. Het Christe lijk Gemengd Koor 'Jeduthun' treedt op, met organist Hans van Heemst. De predikanten G.M. van der Linden en G.J. Ruitenburg zul len een overdenking verzorgen. Aanvang om 19.45 uur, toegang gratis. 'Laat ons de rustdag wijden' is een programma ter voorberei ding op de zondag. De EO zendt het iedere zaterdagavond uit om 21.02 uur op Radio 5. Deze ra dio-opname wordt uitgezonden op 16 en 23 juni 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23