Controles op misstanden in andere wijken WALCHEREN Met vaste hand Interventieteam Vlissingen breidt uit Korte storing kassa's fiets-voetveer E®-*i VANDAAG KRUPS THUISTAP BIEDEN VANAF €0 PZC Tasje met medicijnen verioren op strand Cruiseschip vertrekt vanuit Hansweert almanak Engels DONDERDAG 31 mei 2012 21 PZC Zoektocht naar de oer-Vlissinger 22 en 23 Op de werf is het buffelen 24 en 25 door Maurits Sep VLISSINGEN - Bewoners van de Vlis- singse wijken Paauwenburg en Groot-Lammerenburg kunnen met ingang van vandaag controles verwachten op misstanden en overtredingen. Maar ze krijgen ook hulp, bijvoorbeeld bij het zoe ken naar een baan in de buurt of bij het aanvragen van voorzienin gen waar ze recht op hebben. De gemeente Vlissingen gaat sa men met instanties als politie, Openbaar Ministerie, arbeidsin spectie, sociale dienst en belasting dienst controleren of mensen bij voorbeeld terecht een uitkering hebben, geen fraude plegen, hun belasting keurig betalen of gezocht worden voor strafbare feiten. De betrokken instanties beginnen met het uitwisselen van informa tie. Als die niet blijkt te kloppen, kan een bezoek aan huis volgen. Dat kan dus gebeuren om misstan den aan te pakken, maar ook om hulp te bieden, benadrukt de ge meente. Wie ten onrechte een uit kering krijgt, raakt die kwijt; maar iemand die geen uitkering krijgt maar daar wel recht op had, ont vangt die alsnog. Ook als iemand recht blijkt te hebben op huurtoe- slag maar die niet krijgt, wordt ge holpen om dat in orde te maken. Nieuw is dat voor mensen zonder werk wordt gekeken of er in de buurt een baantje te vinden is. Door misstanden aan te pakken en hulp te bieden als dat nodig is, kan de leefbaarheid in de buurt verbeteren, ts de ervaring in ande re Vlissingse wijken. In 2010 en 2011 was een interventieteam ac tief in het Middengebied en de Scheldestraat. In beide wijken ble ken mensen na afloop van het pro ject tevredener te zijn over de leef baarheid en de veiligheid. Burgemeester René Roep kondig de vorig jaar al aan dat hij het suc cesvan het interventieteam wilde gebruiken om ook in andere wij ken controles te gaan uitvoeren. Nu blijkt dat dat gaat gebeuren in Paauwenburg en Groot-Lamme renburg. Het streven is om uitein delijk in alle wijken deze controles uit te voeren. Met regelmaat zijn de afgelopen tijd ook grote controles gehouden om fraude op te sporen. Die lever den voor tonnen euro's op aan achterstallige boetes en belastin gen. Ook-werden voertuigen in be slag genomen. Die worden in de loop van het komende jaar ook in Paauwenburg en Groot-Lamme renburg gehouden. De acties in het Middengebied en de Scheldestraat stoppen niet nu een interventieteam in andere wij ken aan de slag gaat. Een controle team zal af en toe op pad gaan om te zien of bewoners zich aan de re gels blijven houden. VLISSINGEN - Het fiets-voetveer Vlissingen-Breskens heeft woens dagochtend kortstondig last gehad van een storing bij de kassa's en toegangshekken naar de veerbo ten. Volgens een woordvoerster van Ve- olia, dat de fast ferry exploiteert, 5 ABONNEE IW§M VEILING WWW.PZC.NL/VEIL1NG duurde de storing niet lang en was de overlast beperkt. „Het duurde pakweg 25 minuten. Bovendien konden we via handmatige contro les doorwerken. Mensen reizen met een ov-chipkaart en dat kun nen we ook met de hand controle- jaaWMBiigMiBm VLISSINGEN Op het strand aan de Oranjedijk in Vlissingen, ter hoogte van de mo len, is dinsdagmiddag rond drie uur een zwart lederen tasje met medicijnen achtergelaten. Het gaat om een doosje met 30 stuks Diaze pam, kleur blauw, en een strip met 28 witte tabletten Oxycontin a 10 mg. Dit is een opiaat. De medicij nen kunnen bij verkeerde inname gevaarlijk zijn, aldus de politie. In het tasje zat ook een zonnebril. De vinder wordt verzocht het tasje af te geven bij het politiebureau. HANSWEERT Hoewel Vlissingen een cruisekade heeft, laat het Vlissingse bedrijf Oceanwide zijn cruiseschepen van uit Hansweert vertrekken, vanaf de kade naast de scheepswerf. „Het ge bruik van de cruiseterminal in Vlis singen is zo duur, 15.000 euro per dag. Als ik dat betaal, hóef ik niet meer op reis", zegt Mark van der Hulst van Oceanwide. „In Hans weert is het gratis, afgezien van vas te kosten die we altijd maken." pagina 24 en 25: met toeristen vertrek ken, met poolkenners terug Tip? redactie@pzc.nl Yentl (bijna 6) at na een dagje bij opa en oma in Zierikzee 's avonds een hapje mee. Alleen van eten kwam niet veel, want dat mondje stond niet stil. Zo veel had ze nog te vertellen. Vol ah ze zat van de leuke dag. Leergierig als een kind kan zijn, houdt ze ook haar oortjes goed open. En zo kan het soms gebeuren dat die woorden oppikken die niet helemaal bij haar leeftijd passen. Yentl besloot haar vroege wijsheid aan de dis met opa en oma te delen. Uit het niets vroeg ze: „Weten jullie wat een tepel is?" De 'oudjes' verslik ten zich bijna in hunprakje, want waar ging dit heen? Ze wisten niet goed wat ze moesten zeggen. Dus herhaalde de kleine meid de vraag, nu een tikkeltje ongeduldig. „Weten jullie niet eens wat een tepel is?" Oma zette zich schrap om haar dat eens netjes uit te leggen. Maar god dank was Yentl haar net voor. „Dat jullie dat niet weten zeg! Dat is En gels voor tafel." MIDDELBURG - Schildersbedrijf Franse uit Kwadendam- me hoopt deze week het werk aan de Evangelisch-Lu- therse Kerk aan de Zuidsingel in Middelburg af te ma ken. Woensdag bracht meesterschilder André Vermeulen de finishing touch aan. De spreuk naast de deur: 'De ware schat der kerk is het heilig Evangelie'. Het schilderen van de kerk heeft een week of vier in beslag genomen. Er is een hoogwerker ingezet om ook de moeilijkste be reikbare plaatsen te kunnen schilderen. De Lutherse Kerk aan de Zuidsingel dateert uit 1-742. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21