Syrische diplomaten uitgezet kwiek 9 'Héél veel 70 plussers staan moeilijk op uit hun huidige stoei Iran doelwit spionage via virus Assad schuift verantwoordelijkheid bloedbad in schoenen van oppositie W Burgemeester: Tiananmen was vermijdbaar Nederlander in Gent verdronken woensdag 30 mei 2012 Diverse westerse landen heb ben Syrische diplomaten uitge zet in reactie op het bloedbad in Houla. Westen blijft het vredesplan van VN-gezant Kofi Annan steunen, hoewel duidelijk is dat het niet werkt. DEN HAAG - Een groot aantal wes terse landen heeft gisteren uit ver ontwaardiging over het bloedbad in de Syrische stad Houla Syrische diplomaten uitgewezen. Nederland verklaarde de Syrische ambassadeur tot ongewenst per soon. De ambassadeur zetelt in Brussel en kan daarom het land niet worden uitgewezen. Hij is ook vertegenwoordiger van zijn land voor België, Luxemburg en de Europese Unie. België verklaar de de man gisteren eveneens tot persona non grata. Zolang de EU hem niet uitzet, kan hij in België blijven. Nederland nam de maatregel in na volging van de Verenigde Staten, Australië, Canada en volgde bin nen de Europese Unie onder ande re de grootmachten Frankrijk, Duitsland en Groot-Brittannië. Het bloedbad in Houla, circa 160 kilometer ten noorden van de hoofdstad Damascus, voltrok zich vrijdag en zaterdag. Zeker 108 bur gers werden gedood, onder wie tientallen kinderen en vrouwen. De meeste slachtoffers werden van dichtbij gedood. Inwoners verklaar den tegen VN-onderzoekers dat de meesten standrechtelijk zijn geëxecuteerd door regeringsgezin de militieleden. De slachtpartij vormt een diepte punt, sinds het begin van de op stand in maart vorig jaar tegen het regime van president Bashar al-As- sad. Het onderstreept nog eens op macabere wijze dat het vredes plan, waarover door VN-gezant Kofi Annan namens de Verenigde Naties en de Arabische Liga met de strijdende partijen in Syrië af spraken zijn gemaakt, vooralsnog vooral een papieren exercitie is. De internationale gemeenschap houdt desondanks vast aan het vre desplan en steunt Annan in zijn pogingen de gemaakte afspraken alsnog te realiseren. Annan reisde maandag af naar Sy rië, waar hij gisteren sprak met de gewraakte leider van het land die niet de indruk wekt te willen wij ken. Assad wees de verantwoorde lijkheid van zijn regering voor het bloedbad af en verklaarde volgens Annan dat opstandelingen steeds vaker moorden en ontvoeringen plegen in heel het land. Het vredesplan maakt alleen kans als er aan dit terrorisme een einde komt, aldus Assad tegen Annan. De VN-bemiddelaar had eerder in Damascus zijn afschuw over het bloedbad uitgesproken en het regi me in Damascus opgeroepen 'moe dige stappen' te zetten naar een vreedzame oplossing. Rusland, de belangrijkste bondge noot van Syrië, pleitte gisteren voor een onpartijdig onderzoek naar het bloedbad, onder auspici ën van VN-waarnemers. De Russische minister Sergej La- vrov van Buitenlandse Zaken ver denkt de oppositie in Syrië ervan buitensporig geweld te gebruiken om zo een burgeroorlog te ontkete nen en een buitenlands militair in grijpen uit te lokken. Lavrov zei dat gisteren nadat hij maandag had verklaard dat beide partijen schuld dragen aan de dood van on schuldige burgers, maar dat de re gering de zwaarste verantwoorde lijkheid droeg. Voor een goede zithouding is het belangrijk dat de volledige rugleuning gebruikt wordt voor optimale ondersteuning van de rug. De juiste zithoogte is gelijk met de lengte van de onderbenen, de voeten staan dan op de grond. Het is belangrijk om regelmatig van zithouding te veranderen, zo voorkom je stijfheid in de gewrichten. Maartje Ausums Foutief opstaan Het ziet er heel herkenbaar uit. U buigt zich naar voren, spant de spieren van uw benen en drukt u met uw armen omhoog. Het opstaan wordt zo een zware belasting voor uw lichaam. Olivia Leverbaar in stof en leder Elektrische bediening Sta opfu'nctie Direct leverbaar V.a. 690,- Wellington Opblaasbare lendensteun Leverbaar in stof en leder Elektrische bediening Draadloos elektrisch V.a. 1090,- Gezond opstaan Gezond opstaan zou u kunnen zien als 'weglopen' uit uw stoel. De stoel brengt u in de goede positie. Uw wervelkolom blijft recht. De stoel tilt uw lichaamsgewicht over het dode punt en uw spieren blijven ontspannen. Noisy Vormschuim vulmateriaal Frame Made in Germany -/ Lendenondersteuning /Verrijdbaar V.a. 1190,- Jd, stuur mij de gratis zitwijzer Naam Adres Postcode Plaats Telefoon T E-mail Zonder postzegel opsturen naar: Kwiek, Antw. nr. 707, 8070 WB Nunspeet Vraag de gratis zitwijzer aan Demonstratie bij u thuis Gezond zitten en opstaan Vraag de gratis uitgebreide zitwijzer aan. Daarin leest u ailes over gezond zitten en kunt u onze collectie bekijken. Kwiek komt kosteloos en vrijblijvend bij u thuis met 5 modellen om advies op maat te geven. U vindt Kwiek dealers door heel nederland. Kijk op de website of bel: 070-205 0520 WWW.KWIEK.NL 1 BEL 070 - 205 05 20 MOSKOU - Een ongekend destruc tief computervirus voert aanvallen uit op landen, vooral op Iran. 'Fla me' is veel groter en complexer dan -de tot nu toe bekende virus sen. Dat melden organisaties die zijn gespecialiseerd in het beveili gen van computers. Het Flamevirus is mogelijk meer dan twee jaar oud en kan behalve gegevens stelen ook computers be dienen, microfoons aanzetten en cameraatjes inschakelen. Orla Cox van virusbestrijder Symantec ver moedt dat een regering achter de code van Flame zitHet is 'profes sioneel opgesteld' en- er moeten veel middelen en mensen bij be trokken zijn. Flame zou al zijn bin nengedrongen in computersyste men in Iran, Egypte, Israël, de Pa lestijnse gebieden, Libanon, Sau- di-Arabië, Sudan en Syrië. De code van Flame zou deels overeenko men met het virus dat in april het Iraanse ministerie van Olie aan viel. Iran zegt dat het al antivirus- software tegen Flame heeft ont wikkeld. Volgens virusbestrijder Kaspersky is Flame twintig keer zo groot en ingewikkeld als Stuxnet. Die worm, die in 2010 werd ont dekt, viel computersystemen aan van Iraanse nucleaire projecten. PEKING - Het Chinese Volksleger, dat in de nacht van 3 op 4 juni 1989 op het Tiananmen-plein in Peking op bloedige wijze een ein de maakte aan de democratise ringsbeweging, had dit niet hoe ven doen. Een dergelijk ingrijpen was niet absoluut noodzakelijk en dus vermijdbaar. Dat vindt althans Chen Xitong, de man die destijds burgemeester van Peking was. Hij doet deze uitspraak in een boek dat binnenkort uitkomt. Chen, die later wegens corruptie uit de Com munistische Partij werd gegooid, gold als een voorstander van het ingrijpen. Dat hij nu een genuan ceerder positie inneemt, is opmer kelijk en duidt erop dat binnen de partijtop binnenskamers kennelijk toch over de kwestie-Tiananmen wordt gepraat. Tot op heden is het onderwerp taboe in China. GENT - Een Nederlandse man is in de nacht van maandag op dinsdag verdronken in de Gentse haven. Hij sloeg overboord toen de motor boot waarop hij zat, in botsing kwam met een ponton. Dat heeft het Gentse parket dinsdag bekend gemaakt. De Nederlander was aan boord met drie Tsjechische man nen. Die zijn met onderkoelings- verschijnselen overgebracht naar het ziekenhuis. De mannen waren rond 02.00 uur met de boot Onder weg naar een schip in de haven toen ze het ponton raakten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9