Waaslandwolf Stoppen bijdrage buurtbemiddeling Terneuzen is 'complete verrassing' 23 Wachtlokaal verplaatst Bedevaartsdienst in katholieke kerk Vijfdaagse cursus leidt op tot klimaatgids Internationale grafiek in De Ouverture RMDO Sluis vertelt over zichzelf KUNST- EN ANTIEKVEILING 5 - 6 JUNI 2012 woensdag 30 mei 2012 Het meest mysterieuze lid van de Orde van de Vossenstaart is de mythische Waaslandwolf, die in het millenniumjaar het Waasland en het oosten van Zeeuws-Vlaanderen in zijn greep hield. AARDENBURG Het bestuur van de katholieke kerk aan de Weststraat in Aardenburg houdt vanmiddag een bedevaarts dienst. Aardenburg was in de Mid deleeuwen een pelgrimsoord. Het kerkbestuur wil dat weer een beet je aanwakkeren. De dienst begint om 14 uur. Pastor Ignace D'hert gaat voor, en er is me dewerking van het Gemengd Koor. Na afloop is er koffie in het nabijge legen dorpshuis. TERNEUZEN Natuur en Zo en het Vlaamse Na tuurpunt verzorgen samen de cur sus 'klimaatgids'. Deelnemers kun nen na afloop alles vertellen over klimaatverandering. De cursus kent vijf bijeenkomsten bij Braak- manzicht aan de Braakmanweg bij Biervliet. De eerste is vanmiddag om 14 uur, de andere de komende vier woensdagen. Aanmelden kan nog via educatie@natuurpunt.be. CADZAND-BAD Galerie De Ouverture aan Boule vard de Wielingen in Cadzand-Bad toont tot en met 8 juli internationa le grafiek. Er is werk te zien van zowel beken de kunstenaars als Claudia Berg, Walter Brems, Wittevrongel en Lu- cebert, en van lokale namen als Jo- rien Brugmans, Jan Pieter van den Bos, Nanja Kindt, Ron Gennisse, Thea van Rijn en Frits van der Horst. OOSTBURG De Raad voor Maatschappelijke en Demografische Ontwikkeling in de gemeente Sluis houdt donder dag een contactavond voor geïnte resseerden. Vertegenwoordigers van de RMDO en de koepels Zorg, Welzijn en Cultuur vertellen over zichzelf en over lopende en voltooi de projecten. De bijeenkomst in Den Hoekzak in Oostburg begint om 19.30 uur. I voorbeeld met de papieren publica- tie van het jaarboek, hét parade paardje van de vereniging." Het Reynaertgenootschap viert dit na- f jaar zijn 25e verjaardag. - De teller van de Orde van de Vos senstaart stopt bij 87 leden, waar van er inmiddels 33 overleden zijn. Het internationale gezelschap van kunstenaars, letterkundigen, we tenschappers en bestuurders telt naast Belgen ook een Zwitser, een Spanjaard en zeven Nederlanders onder de leden. De Hulster huis arts Wim Gielen was in 1994 de eerste Nederlander die een vossen staart kreeg. Andere ridders uit Zeeuws-Vlaanderen zijn anti quaar-verzamelaar Peter Everaers uit Terhole en oud-wethouder van Hulst Paul Weemaes. Nu valt het doek dus voor de Orde rna&m mm wmi m&m door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het succesvolle pro ject buurtbemiddeling, waarbij ^vrijwilligers helpen burenruzies te ^beslechten, dreigt helemaal kopje onder te gaan, als de gemeente Ter- geuzen de financiële bijdrage schrapt. Manager wonen Henry de iranda van woningcorporatie llavis laat dit weten in reactie op het voorstel de gemeentelijke bij drage met ingang van volgend jaar stop te zetten. Het voorstel om de bijdrage te ;chrappen staat in de vrijdag gepre senteerde financiële perspectieven- nota 2013-2016 van de gemeente Terneuzen. Voor De Miranda en projectcoördinatrice Anja Rijlaars dam was het bericht een complete verrassing. De Miranda: „We heb ben voor volgende week een af spraak met de ambtenaar die bij de gemeente buurtbemiddeling doet. Dat ging niet over bezuini gen, maar over het groeiend aantal meldingen." Het project buurtbemiddeling is april 2008 in Terneuzen begon nen. Rijlaarsdam weet zich gerug- gesteund door tweeëntwintig vrij willigers die helpen burenruzies op te lossen. Gemiddeld honderd zaken dienen zich jaarlijks aan in Terneuzen. Rijlaarsdam: „Dit jaar dreigen we daar flink overheen te gaan, al lean het opeens ook stilval len. Het aantal meldingen per maand loopt nogal uiteen." In 67 procent van de gevallen lukt het een oplossing te vinden, wat vol gens Rijlaarsdam heel wat ellende én veel kosten scheelt. „Want an ders worden vaak andere instan ties ingeschakeld." Dat de gemeente Terneuzen de bij drage wil schrappen, kan zowel van de Vossenstaart. De vereni ging is dit jaar zevenmaal zeven jaar oud en zit in haar vijftigste le vensjaar. Rik van Daele: „Als we ondertussen iets over de vos we ten, dan is het dat Reynaert zeven maal zeven levens heeft en in zijn vele gedaanten altijd zal overleven en terugkeert, ook daar waar men hem nooit verwacht. De vossen jacht is nog lang niet gesloten." HOEDEKENSKERKE - Het wachtlokaal voor de begin 1972 uit de vaart geno men veerdienst Hoedekenskerke-Terneuzen in het Zuid-Bevelandse Hoede- kenskerke is gered. Het bijna tachtig jaar oude karakteristieke pandje dreig de te worden gesloopt, omdat het in de weg stond voor de dijkversterking die momenteel wordt uitgevoerd. Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beve land (BZZB), stichting Stoomtrein Goes-Borsele en watersportvereniging De Val uit Hoedekenskerke zetten er met de gemeente Borsele en het wa terschap Scheldestromen de schouders onder om het jonge monument te behouden. Dat is gelukt. Eind vorige week is het 127 ton wegende wachtlo kaal met behulp van een grote kraan verzet naar een nieuwe plek op het havenplateau van Hoedekenskerke, iets verder van de dijk. Watersportvere niging De Val knapt het pand op en maakt er onder meer toiletten in, niet alleen voor leden, maar ook voor voorbijgangers. De jachthaven wordt ook opgeknapt, er komt een nieuwe horecagelegenheid - in de plaats van het eerder dit jaar afgebroken paviljoen De Steiger - en het idee bestaat paalwo ningen bij de havenstrekdam te bouwen. foto Willem Mieras Rijlaarsdam als De Miranda niet goed begrijpen. Clavis en collega woningcorporatie Woongoed beta len elk ook mee aan het project. De Miranda meldt dat Clavis hier mee stopt, als de gemeente zich te rugtrekt. „Buurtbemiddeling richt zich op alle bewoners, wij zullen ons dan beperken tot onze eigen huurders." Het voorstel de bijdrage aan buurt bemiddeling te schrappen maakt deel uit van een bezuinigingspak ket van 1,8 miljoen euro in 2013. Buurtbemiddeling zou de gemeen te jaarlijks 43.000 euro kosten, in clusief een calamiteitenregeling. 'De bijdrage was bedoeld om het project een gezonde start te geven, maar behoort niet tot het primaire gemeentelijke takenpakket', wordt als verklaring gegeven. De gemeen teraad moet nog beslissen over alle bezuinigingen. ZEEUWS VEILINGHUIS KIJKDAGEN Vrijdag 1 juni 10.00 - 1 7.00 uur Zaterdag 2 juni 10.00 - 16.00 uur Maandag 4 juni 10.00 - 17.00 uur Dinsdag 5 juni 10.00 - 12.00 uur Voor de laatste keer gingen de leden van de Orde van de Vossenstaart samen op de foto tijdens de Hofdag in kasteel Wissekerke in Bazel (Kruibeke). foto Maria Everaers Schilderijen, juwelen, Chinees porselein, zilver, klokken, legels, sculpturen, etc. Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 Catalogus: www.zeeuwsvcilingH11is.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55