'Laatste bod' privatisering Doek valt voor Vossenstaart 22 zeeland Van Puyvelde weg bij Bezoekersmanagement West-Zeeuws-Vlaamse clubs: het is nu of nooit almanak Cirkel gesloten Gekraakt De Laatbloeiers dansen in Lieve woensdag 30 mei 2012 s z? door Martijn de Koning OOSTBURC - De voetbalverenigin gen in de gemeente Sluis, exclusief w Breskens en aangevuld met de korfbalclub Breskens, hebben bij de gemeente Sluis een 'ultiem voorstel' neergelegd voor dè priva tisering van hun accommodaties. Ze willen dat het college van B en W binnen een paar weken ant woord geeft. De gemeente Sluis wil een ton be zuinigen op het onderhoud van sportvelden, deelde sportwethou der Jan Schaalje vorig jaar mee. De clubs, negen voetbalverenigingen en korfbalclub Breskens, kregen aanvankelijk te horen dat ze onder meer zelf moeten gaan maaien. De clubs zagen dat voorstel niet zitten en kwamen met het plan voor een coöperatie, die zowel zelf aan de slag gaat als diensten inhuurt. „Ver volgens is er nogal wat geharrewar geweest", vertelt Theo Tazelaar, voorzitter van w IJzendijke en woordvoerder namens de negen clubs. „Eerst bleken we met de ver keerde cijfers te rekenen, en nu blijkt dat de gemeente moeite heeft met dit voorstel, omdat er een intern probleem kan ont staan." Volgens Tazelaar beoordeelt het college de bezuiniging als te laag, omdat demeente nog veel eigen personeelskosten rekent. Dat zijn de loonkosten voor mensen die straks niet veel meer aan het on derhoud van de sportvelden hoe ven te doen, maar wel op de ge meentelijke loonlijst staan en nu eenmaal betaald moeten worden. Dat geld moet ergens 'gedekt' wor den. „Ik begrijp dat wel, maar dat is natuurlijk niet ons probleem", geeft Tazelaar aan. „Als je Zö re kent, zijn alle privatiseringsplan nen direct gedoemd te misluk ken." Volgens het plan van de clubs hoeft de gemeente straks al leen het groot onderhoud aan ge bouwen en de renovatie van de velden te doen. Daarmee zou al een besparing van bijna een ton te halen zijn. Doordat de coöperatie btw kan aftrekken en de velden zo goed wil onderhouden dat renova tie minder vaak nodig is, kan het voordeel zelfs oplopen tot enkele tienduizenden euro's boven dat be drag, aldus de clubs. De nieuwe si tuatie moet september ingaan. Tazelaar: „We praten al anderhalf jaar. Als het college en de raad hier 'nee' tegen zeggen, houdt het voor ons op." B en W kijken de komende tijd naar het voorstel. door Eugène Verstraeten HULST - Jan van Puyvelde stopt als voorzitter van Stichting Bezoekers management Hulst. Hij heeft de statutaire maximale periode van negen jaar vol gemaakt. „Het was voor mij een eer om voorzitter te mogen zijn", zegt Van Puyvelde. „Om mee te helpen aan activitei ten die Hulst toeristisch op de kaart zetten." Van Puyvelde was de eerste voor zitter van het in 2003 opgerichte Bezoekersmanagement en hij vindt het na een periode van ne gen jaar ook wel goed om de voor zittershamer in te leveren. „Om creatief te blijven moet een be stuur moet zich op z'n tijd vernieu wen." De Stichting Bezoekersma nagement Hulst is het coördinatie punt voor activiteiten en initiatie ven die de aantrekkingskracht van Met de benoeming afgelopen pinksterweekend van wetenschapper Ludo Simons tot ridder in de Orde van de Vossenstaart werd een cirkel van 50 jaar gesloten. Die begon met het ere-voorzitterschap van Stijn Streuveis. Simons' echtgenote Leentjê Vandemeulebroecke (dichteres jo Cisekin) is een kleindochter van Stijn Streuveis. Hulst toeristisch en promotioneel- moeten vergroten. De stichting is opgericht door de Gemeente Hulst, Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad, en het VW Zeeuws-Vlaanderen. Van Puyvel de, in het dagelijks leven directeur van het cultureel centrum Den Dullaert, werd gevraagd als voorzit ter. Samen met bezoekersmanager Monique de Bruijn heeft hij een flink aantal toeristische activitei ten op de rails gezet die Hulst pro moten. Zijn opvolger zal volgens Van Puy velde nadrukkelijk de ontwikke ling van Life Style Village bij Mor- res in het oog moeten houden. „Die ontwikkelingen mogen geen nadelige gevolgen hebben voor de binnenstad. Het is van groot be lang dat alle afspraken met Morres eerst goed doorgesproken worden met alle betrokken partijen." Het nieuwe wegkapelletje aan de Oud-Ovezandse weg in Ovezande wordt 15 augustus officieel ingewijd. Een beeld van Maria Tenhemelopne ming wordt op deze dag in een pro cessie naar de kapel gebracht. Een bewoner heeft de kapel echter al 'gekraakt'. Een zilverkleurig Boeddhabeeldje zit achter twee waxine-lichtjes voor zich door Eugène Verstraeten De Orde van de Vos senstaart houdt op te bestaan. Afgelo pen tweede pinkster dag kwamen de illus tere Reynaertjagers - onder wie ook Hulstenaren - voor de laatste keer naar het kasteel Wissekerke in het Belgische Bazel voor de laat ste Hofdag. Om er tijdens een aca demische zitting oorkonden uit te reiken aan vier nieuwe ridders. En om vervolgens hun gulle gastheer burgemeester Antoine Denert van Kruibeke voor de laatste keer naar de kelder van de vossenburcht te volgen voor het nuttigen van een Breugeliaanse maaltijd met Coppe- bout, Reynaertbier, kriekjes en rijstpap. „De belangrijkste reden om ermee op te houden is dat we na vijftig jaar willen stoppen op een hoogte punt", zegt Rik van Daele van de Reynaertraad, de ruggengraat van de Orde. „De kwaliteit van de zit tingen stijgt nog elk jaar, de oor konden worden ook elk jaar fraai er." Daarbij komt dat het vaak de zelfde mensen zijn die er vrijwillig veel energie in stoppen. Voor een aantal van hen gaan de jaren tel len. De Orde van Vossenstaart wordt, of liever werd, verleend aan perso nen die door hun 'levenshouding, hun culturele activiteit, hun kunst zinnig oeuvre, wetenschappelijk werk of toeristische inzet, uitzon derlijke diensten verwierven in het spoor van Reynaert'. De Orde komt sinds 1963 in de re gel samen op pinkstermaandag, zo als ook de Hofdag in het Reynaert- Tip? redactie@pzc.nl uit te kijken. Het heeft weliswaar iets vredelievends maar Boeddha moet toch echt na 15 augustus een nieuw onderdak hebben gevonden. Het beeldje sluit overigens wel aan bij de tentoonstelling over H. Pater Damiaan in de kerk. Tot en met 3 juni staan elke zondagmiddag de deuren voor iedereen open. Ook voor niet-katholieken. Uit het exploot d.d. 23-05-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Rahma Mohamed Omar, wonend te Middelburg, aan Abubakar Mohamed, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van de beschikking d.d. 10-08-2011 gegeven door de Recht bank Middelburg, sector civiel recht, tussen requirante als verzoekster en gerequireerde als gerequestreerde, waarbij o.m. werd uitgesproken de echtscheiding van het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTS DEURWAARDERS Axelsestraat 12 te 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl verhaal wordt gehouden 'in eenen tsinxen daghe'. Als uiterlijk teken van lidmaatschap krijgen nieuwe ridders een vossenstaart op de lin kerschouder gespeld. De gelauwer de ontvangt ook een gekalligraf- ferde oorkonde van Joke Van den Brandt. Scheldedichter Bert Pelentan richt te de Orde op in Rupelmonde. De geschiedenis laat zich volgens Rik van Daele moeilijk schrijven, om dat grote delen van het archief in 1990 vernield zijn bij de overstro mingen in Rupelmonde. Het oudst bewaarde archiefstuk is een kaartje waarin Pelentan Stijn Streu veis vraagt om erevoorzitter te worden. Die liet op 15 januari 1963 weten daarmee in te stemmen. Volgens Van Daele is er echter voorlopig geen bewijs dat de bijna -92-jarige Streuveis ooit naar Rupel monde is afgezakt. De Orde evalueerde sinds het eind van de jaren 19.80 van een vrien denkransje van Pelentan tot een cultureel genootschap dat academi sche flair afwisselt met scherts en waar vooral het kunstzinnige cen traal staat. Burgemeester Antoine Denert van Kruibeke bleef de voorbije decen nia een centrale figuur in de Orde. Door zijn toedoen konden de jaar lijkse zittingen van de Orde van de Vossenstaart in kasteel Wissekerke in Bazel plaatsvinden. Rond 1991 trad Rik van Dae le, die in 1988 tot ridder werd geslagen, aan als coör dinator. Hij stuurde de Orde een 'exegetische' richting uit. Het aca demische aspect kreeg een forme ler karakter. Daarna werd de hof- HULST - In het kader van Uit op Zondag treedt zondag 3 juni dans groep De Laatbloeiers uit Stekene op in diensencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. De groep bestaat uit zesentwintig dansers. In hun optreden brengen ze niet alleen tal van klassieke dan sen zoals de rumba, tango, jive en wals, maar tussen de dansen door zorgen zij ook voor de vrolijke ani matie met muziek en meezingers. Iedereen is van harte welkom. Aan vang 14.30 uur, de toegangspijs is 1,50 euro. Uit op Zondag heeft een zomer stop tot 9 september. Dan treedt One man band Fonzie op. De Lieve zoekt nog een vrijwil ligster voor één zondagmiddag per maand om met andere vrijwil ligers de bezoekers te ontvangen en te zorgen voor koffie, thee en dranken. Meer informatie bij de beheerder, Hélène de Zeeuw, 0114-313439- dag in minder serieuze sfeer voort gezet in de kasteelkeldèr. De vere niging kantelde naar een genoot schap waarin het literaire facet, met name de gerichtheid op het Reynaertverhaal, de rode draad werd. De Orde en de Reynaert raad werden ondergebracht in de vzw Reynaertgenootschap. Rik van Daele: „Het Reynaertgenoot schap zelf blijft natuurlijk bestaan, ook al kun je je afvragen hoe het in de toekomst verder moet. Bij- VANDAAG BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54