Pas op de pSaats met investeringen Oranje mag jj van Belg finale halen ZEEUWS-VLAANDEREN Waslijst aan wensen voor sportvoorzieningen in Terneuzen kan voorlopig de ijskast in Schakers De Meerpaal naar halve finales NK SP-meldpunt Werk en Inkomen langer open Woningbouwplaoinen geschrapt VANDAAG BIEDEN VANAF €0 PZC WOENSDAG 30 mei 2012 21 Het doek valt voor vossenstaart 22 en 23 door Harmem van der Werf TERNEUZEN - Het is voorlopig afge lopen met grote investeringen in buitensportvoorzieningen in de ge- meente Terneuzen. Een wensen lijst die nog niet zo lang geleden is samengesteld, kan waarschijnlijk voor de komende jaren de ijskast in, vreest wethouder Pim Broek- huysen (TOP/Gemeentebelangen), omdat de gemeente in financieel zwaar weer zit. Terneuzen heeft veel sportaccom modaties en vaak ook hele goede, maar er blijft altijd wat te wensen over. In de eind vorige week gepre senteerd perspectievennota 2013- 2016 staat een hele waslijst waar aan al met al een prijskaartje hangt van 2,6 miljoen euro. De grootste post (1,1 miljoen euro) is de realisatie van een accommoda tie voor de te fuseren Axelse voet balclubs Axel en AZW. Die zou op het terrein van AZW moeten komen. Andere grote investerin gen zijn: aanpassing accommoda tie en kleedlokalen van voetbal club Hoek, nieuwe tennisbanen in Hoek en Biervliet, aanleg kunst grasveld voetbalclub Terneuzense Boys en aanleg wedstrijdtrainings veld voetbalclub Terneuzen. De financiële gevolgen van al deze wensen worden in het najaar voor gelegd aan de gemeenteraad van Terneuzen, maar sportwethouder Broekhuysen maakt zich weinig il lusies. „We moeten als gemeente volgend jaar al 1,8 miljoen euro be zuinigen, onder meer omdat wij verwachten één miljoen euro min der van de rijksoverheid te krijgen. De vlag hangt er voor 2014 en 2015 ook niet best bij. Het ligt voor de hand dat investeringen naar achte ren worden geschoven. Daar gaat dus mijn plan van aanpak voor de buitensporten." De mogelijke stop op investerin gen komt op een moment naar buiten dat de renovatie van open luchtzwembaden in Koewacht en Zaamslag het einde nadert. Ook in de baden in Sas van Gent en Axel is geïnvesteerd. De kosten bedra gen samen 2,2 miljoen euro. Op de vraag of dit achteraf wel zo verstan dig is geweest, dat er wellicht een betere afweging van investeringen in sportaccommodaties had kun nen plaatsvinden, laat wethouder Broekhuysen weten: „Ik ben juist blij dat we dit nog hebben kunnen doen. De gemeenteraad heeft er ook eensgezind mee ingestemd, dus er was brede steun voor." Dat er een pas op de plaats moet worden gemaakt, moet volgens de wethouder ook niet worden gedra matiseerd. „Het is niet zo dat er niet meer gevoetbald of getennist kan worden, als investeringen wor den uitgesteld." HOEK - De verkoop wil nog niet echt vlotten, maar daar komt ver andering in, durft Bertho Bogaert te wedden. De Belg heeft een oran je mini-fiets laten ontwerpen naar klassiek Hollands model, voorzien van de Nederlandse driekleur met het jaartal 2012. De voormalige ver tegenwoordiger van een Belgische bierbrouwer in Nederland speelt met het - hoopt hij - 'hebbedinge tje' in op de Oranjegekte die bin nenkort moet losbarsten. „Het is overal in de winkels nu nog kalm met Oranje-spullen", weet Bertho. „De gekte komt nog." Hij is daar zeker van. Bertho voorspelt dat Ne derland de finale van het Europees kampioenschap haalt. Hij doet dat niet alleen uit zakelijke motieven. „Ik ben als Belg een echte fan van Oranje." Bertho heeft tienduizend mini-fietsen met de hand laten maken in Indonesië. Ze zijn onder meer te koop in de fietsenzaak van Goverd de Boer in Hoek. Hij heeft er inmiddels 'een stuk of acht' verkocht a 35 euro. „De eer ste drie stuks aan Duitsers, voor va derdag." Een Hollandse oranje mi ni-fiets die door een Belg in de markt is gezet en waarvoor Duit sers kennelijk warm lopen, veel Eu- ropeser kan bijna niet. De Belg Bertho Bogaert probeert met handgemaakte mini-fietsen in oranje en voorzien van de Nederlandse driekleur sten oranjegekte rond het Europees kampioenschap voetbal. TERNEUZEN - m - „,r m m mm m in te spelen op de nog los te bar- foto Peter Nicolai Het schoolschaakteam van obs De Meerpaal uit Terneuzen heeft afge lopen weekeinde de halve finale van het Nederlands Kampioen schap bereikt. Het team, dat bestaat uit Iris Schel- leman, Niels Schelleman, Bas van Doren en Jochem Dieleman werd in Leiderdorp derde in een poule van zes, precies genoeg voor een plaats bij de beste achttien. Komende zaterdag treedt het team opnieuw in Leiderdorp aan voor de halve finale. HULST Het meldpunt van de SP Hulst waar inwoners van Hulst een klacht over de gemeentelijke afde ling Werk en Inkomen kunnen in dienen, blijft open tot 1 juli. Na een aarzelend begin hebben veel men sen het meldpunt gevonden, aldus SP-raadslid Mildred van der Poor ten. Tot nu toe zijn enkele tiental len reacties binnengekomen. Van der Poorten: „Er speelt heel wat." Alle klachten worden gebundeld en na de zomer overhandigd aan het college van B en W van Hulst. TERNEUZEN - Met de nieuwbouw in de dorpen Hoek, Zaamslag en Koewacht gaat het zo slecht dat de gemeente Terneuzen zich genood zaakt ziet haar verlies te nemen en fors af te boeken op de waarde van bouwgronden. Terneuzen legt zich erbij neer dat de tweede fase van de nieuwbouw wijk Windlust in Hoek niet meer wordt gerealiseerd. De grondwaarde wordt met 608.000 euro teruggebracht. Toren- berg II in Zaamslag treft hetzelfde lot als Windlust II. Terneuzen waardeert de grond in Zaamslag af met 425.000 euro. In Koewacht gaat nieuwbouw aan de Emmabaan in de ijskast. Daar mee is een bedrag van 325.000 eu ro gemoeid. In principe zijn de gronden nu weer tegen een redelijke prijs be schikbaar als landbouwgrond, wat het oorspronkelijk ook was. Terneuzen haalt het geld voor de afwaarderingen uit het positieve re sultaat over 2011. De gemeente hield dat jaar per saldo 2,53 mil joen euro over. www.pzc.nl/veiling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53