De luxe van thuis mee naar de camping 241 zeeland Eerste jong geboren in Schouwen-Duiveland uilennest Zwaakse Weel hoopt op Erfgoedprijs Ondernemersplein woensdag 30 mei 2012 Andrea Dekker en Emanuël Dekker voor hun camping. foto Willem Mieras door Adriënne Glasbergen Camping Linda in We- meldinge liep dinsdag ochtend leeg. Het afge lopen weekeinde, met Pinksteren, heeft de camping helemaal vol gestaan. De komende week wordt volop aan het onderhoud van de camping ge werkt. Op de lege plaatsen wordt gesnoeid en gemaaid. Dit jaar bestaat de camping vijftig jaar. „Linda bestaat eigenlijk al lan ger dan vijftig jaar, maar is sinds 1962 officieel geregistreerd door de aanvraag van een vergunning om een badhuis te bouwen", vertelt ei genaar Emanuël Dekker. Het woonhuis bij de camping was oorspronkelijk van de familie Lin- denbergh-Dagevos, vandaar de naam Linda. „Naast het huis was een weitje met schapen. Toeristen die aan de dijk hun tent opgezet hadden, waren weggestuurd. Zij klopten aan bij het woonhuis van de familie en vroegen of ze in het weitje mochten kamperen - tus sen de schapen. Zo is hier een cam ping van een halve hectare ont staan." Camping Linda beslaat inmiddels elf hectaren en biedt driehonderd tot driehonderdvijftig plaatsen. „Er zijn hoofdzakelijk vaste stand plaatsen. Daarnaast hebben we zes tig toeristische plekken voor ten ten en toercaravans. Ook hebben we tien te huren stacaravans en hutten", zegt Andrea Dekker. In 1974 is de camping gekocht door de ouders van Emanuël Dek ker. De eigenaren merken dat er behoefte is bij toeristen aan rui mere standplaatsen. „De meeste mensen die op de camping willen staan, vragen om een plek op het iemand voor te vinden. De nieuw ste caravans van 12 meter lang pas sen er niet op." Op de camping wordt veel aan on derhoud gedaan. „Vroeger waren toeristen niet zo kritisch als nu. Al les moet in goede staat zijn." Fana tieke kampeerders bestaan nog wel. „Zij maken niet eens gebruik van de elektriciteit, maar je ziet steeds meer toeristen met de nieuwste caravans, zelfs met vloer verwarming. De luxe van thuis moet mee op vakantie", verklaart Andrea. Volgens haar man komen de meeste toéristen naar Wemel- dinge voor een bezoek aan de Oos- terschelde, om te vissen of te dui ken. „Dat is al zo geweest vanaf het begin." Andrea vindt het hou den van een camping dankbaar werk. „De meeste mensen zijn vro lijk en in de vakantiestemming. Het voelt, als een beloning om te zien dat mensen hier een leuke va kantie hebben gehad." Emanuël is opgegroeid op de camping. „Ik ben nooit anders gewend geweest, maar geen dag is hetzelfde." In het hoogseizoen komen er voor al gezinnen met jonge kinderen. „Sinds drie jaar huren we kinder animatie in via Toprecreatie. Ook de speeltuinen op de camping zijn ingericht voor kinderen tussen de vier en twaalf jaar", zegt Andrea. In het voor- en naseizoen komen er volgens Andrea vooral actieve vakantiegangers. Toeristen die va kantie houden op de camping zijn vaak familieleden, vrienden of ken nissen, die herhaaldelijk terug ko men. „Hier moeten wij het wel van hebben", zegt Emanuël. De toeristen bestaan volgens Emanuël voor zeventig procent uit Belgen, twintig procent Nederlanders en tien procent Duitsers. nieuwere gedeelte, omdat hier ruimere plekken zijn." Voor het seizoen van 2013 willen de exploi tanten nog eens 23 plaatsen van 300 vierkante meter toevoegen. Op het oude gedeelte zijn de vaste standplaatsen, waar mensen in de loop der jaren hun eigen buurt hebben gevormd. Maar als er een plek leeg komt, is het moeilijk hier ABONNEE VEILING ■■tiF=!3Bra VANDAAG BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC KWADENDAMME - In het kerkuilen nest in het onlangs geopende info- punt Zwaakse Weel van Natuur monumenten is afgelopen week einde het eerste jong geboren. Het nest is te volgen via een webcam. De verwachting is dat vandaag het tweede uilskuiken uit het ei kruipt. De andere vier eieren zul len later deze week en begin vol gende week uitkomen. In een jaar met weinig voedsel kan het voorkomen dat het kleinste uilenjong als voedel dient voor de grotere broers en zussen. Het is dus te hopen dat de Zwaakse Weel een grote voorraad muizen heeft voor dit nest. In tegenstelling tot andere uilen soorten komen de jongen van de kerkuil niet tegelijkertijd uit. Dat komt omdat de moeder meteen be gint met broeden nadat het eerste ei is gelegd. ZIERIKZEE - Met het gerestaureerde Stadhuismuseum, herstelde stads poorten van Zierikzee en beleid in de maak, vindt het Schouwse ge meentebestuur dat het kans maakt op de Erfgoedprijs, die de Bank Nederlandse Gemeenten jaarlijks beschikbaar stelt. In augustus weet de gemeente of ze tot de vijf genomineerden hoort. De prijs wordt in november uitgereikt: 25.000 euro, een oor konde en een juryrapport. Het geld moet, met een bijdrage uit het BN.G-cultuurfonds, worden be steed aan een doel uit het gemeen telijk erfgoedbeleid. In zijn motivatiebrief meldt het college van B&.W dat het de inwo ners betrekt in het erfgoedbeleid, dat er een relatie is gelegd met het onderwijs en dat het erfgoedbe leid ook op andere terreinen dan cultuur wordt toegepast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50