zonder perspectief Nederlander bijna twee jaar gegijzeld in de Algarve weekendcompany0 €69, 5 Kabinet stimuleert werken na 65ste '55-pIussers worden straks massaal richting de uitgang gedirigeerd' €176.900 bruto* €37.800 34.80© brut® huishoudtoets bijstand is van tafel Rutte stelt reis uit Vam£&ie,30 mei 3.010. Fietsen Wellness in Overijssel! www.weekendcompany.nl g woensdag 30 mei 2012 r,-:. ..r.-.-ï 83 Ton WÜthagen, hoogleraar Arbeidsmarkt aan de Universiteit van Tilburg 56 jaar f30 dienstjaren Salaris €69.600 Bruto maandsalaris 5.800 Ontslagvergoeding nu: 30.5 maanden x€ 5.800 42 jaar f14 dienstjaren Salaris €43.200 Bruto maandsalaris 3.600 Ontslagvergoeding nu: 10.5 maanden x 3.600 Ontslagvergoeding straks: 30 dienstjaren x een kwart maandsalaris, met een maximum van een halfjaar 29 jaar f6 dienstjaren Salaris €34.104 Bruto maandsalaris 2.842 Ontslagvergoeding nu: 6 maanden x 1.421 8*526 bruto Ontslagvergoeding straks: 6 dienstjaren x kwart maandsalaris 4.263 bruto Ontslagvergoeding straks: 14 dienstjaren x kwart maandsalaris €12.600 bruto Volgens de in 2009 aangepaste kantonrechtersformule tellen de dienstjaren tot de leeftijd van 35 jaar bij ontslag voor een Zi maandloon per dienstjaar. Van 35 tot 45 jaar voor 1 maandloon per dienstjaar. Van 45 tot 55 jaar voor 1 Zi maandloon per dienstjaar en vanaf 55 jaar voor 2 maanden per dienstjaar. infographic Angela van Eek ben." Volgens hoogleraar Wiltha- gen is het niet verkeerd dat er aan de vergoeding wordt getornd. „Het wordt nu aan mensen zelf overgelaten wat ze met het geld doen. Ze kopen er een auto of een nieuwe keuken van. Maar daar zet je geen stap mee op de arbeids markt. Het probleem in Neder land is juist dat wij het werk-naar-werkverhaal te weinig ontwikkeld hebben. Er is nog geen systeem voor, het is niet goed geor ganiseerd." Daar sluit CNV-vakbondsbestuur- der Evert-Jan van de Mheen zich bij aan. „Het is onduidelijk hoe de oudere werknemer die straks aan de kant wordt gezet, weer aan een nieuwe baan geholpen wordt. Daarover lees je niets in het Lente akkoord." DEN HAAG - Het kabinet wil door werken na de pensioenleeftijd makkelijker maken. Als het aan mi nister Kamp (Sociale Zaken) ligt, hoeven werkgevers nog maar zes weken loon door te betalen als een werknemer die AOW heeft ziek wordt. Nu is dat maximaal twee jaar. Ook worden de moge lijkheden verruimd om AOW'ers op basis van tijdelijke contracten in te huren. De wet gaat, als het aan het kabinet ligt, op juli 2013 in. Vrijdag is het ontwerp in de mi nisterraad besproken. Werkgevers vrezen dat langdurige ziekte bij ouderen die de pensioengerechtig de leeftijd bereikt hebben hen veel geld zal kosten. Voor AOW'ers zou het korter doorbetalen geen groot probleem vormen, omdat ze toch al een pensioeninkomen hebben. FNV en CNV hebben kritiek op het plan. „Zo concurreren AOW' ers oudere werknemers de markt uit. Een werkgever zal nu nog snel ler iemand van tussen de 55 en 65 afdanken, want die zijn duurder", aldus federatiebestuurder Leo Hart veld van de FNV. wimmmM DEN HAAG - Staatssecretaris Paul de Krom van -Sociale Zaken wil de huishoudtoets in de bijstand met terugwerkende kracht per 1 janua ri 2012 afschaffen. Hij stuurde daar toe dinsdag een wetsvoorstel naar de Tweede Kamer. De Krom vraagt gemeenten, Sociale Verzeke ringsbank en uitkeringsinstantie UWV de uitvoering ervan te sta ken. De toets maakte deel uit van de ka binetsplannen om de bijstandswet aan te scherpen. De regeling be paalde dat er nog maar één uitke ring per gezin mogelijk was. Door het Lenteakkoord tussen WD, CDA, D66, GroenLinks en de Christenunie is de omstreden re geling echter van de baan. Bij de gemeenten bestond veel kri tiek omdat de toets grote gevolgen zou hebben voor de inkomens van gezinnen met inwonende kinde ren. Bovendien zou de regeling fraudegevoelig zijn. Bijstandsge rechtigden zouden op papier kun nen verhuizen en zo de sociale dienst op een dwaalspoor bren gen. door onze correspondent Pauline Blom FARO - De Portugese politie stelt een 'diepgaand onderzoek' in naar de gijzeling en uitbuiting van de 72-jarige Evert van der Linde in Vi la Real de Santo Antonio. De ge pensioneerde Nederlander, die bijna twee jaar lang werd vastge houden door zijn Duitse huis houdster en haar Italiaanse vriend, herstelt momenteel in een Portu gees ziekenhuis. Hij wil vooral naar huis, naar Nederland. „Thuis zijn en vrij'V prevelt hij moeizaam voor de RTL-camera vanuit een Portugees ziekenhuisbed. Van der Linde is gehoord door de GNR, de Republikeinse Nationale Garde, die de ernstig verzwakte man vorige week bevrijdde uit zijn benarde situatie. Hij heeft een helse tijd achter de rug. De man zou na een hersenbloeding door zijn huishoudster en verzorgster en haar vriend in Portugal zijn uit gehongerd en vastgebonden. On dertussen inden de vrouw en haar handlanger zijn pensioen en pin den ze geld van zijn bankrekening. „Het lijkt op een ernstige crimine le daad", zegt GNR-woordvoerder Azevedo Balhoa. „Een openbaar aanklager is een onderzoek begon nen. Dat onderzoek zal moeten uit wijzen wat er de afgelopen jaren al lemaal is gebeurd. En hoe de rela tie was tussen de drie, of mogelijk meer, betrokkenen. Er zijn heel veel vragen van onze kant." Evert van der Linde, die geen fami lie in Portugal heeft wonen, huur de Hannelore S. in zodat hij zelf standig kon blijven wonen in zijn in 2008 gekochte appartement aan de Algarve. Na een onaangekon digd bezoek van zijn dochter Pao- la, die haar vader jarenlang niet had gezien, verhuisde de huis houdster hem eerder deze maand van zijn appartement naar haar woning. Zijn dochter trof hem vo rige week tijdens een tweede be zoek aan Portugal, in het bijzijn van de politie, onder erbarmelijke omstandigheden aan in het huis van de Duitse huishoudster, in een dorp in de buurt. In een vrij staande woning met tralies voor de ramen werd hij afgeschermd van de buitenwereld. De Nederlan der leefde op één maaltijd en drie glazen water per dag. Hij was vast geketend aan zijn bed, sterk ver zwakt en woog nog maar 50 kilo, aldus de GNR. Het onderzoek moet uitwijzen hoeveel geld Hannelore S. hem precies afhandig heeft gemaakt. De dochter van Evert van der Lin de denkt dat het om totaal 300.000 euro gaat. De Duitse heeft, volgens het Portugese pers bureau Lusa, een aantal woningen in haar bezit, waaronder waar schijnlijk het appartement van de Nederlander. Daarnaast heeft ze enkele tiendui zenden euro's op de bank staan, die vermoedelijk afkomstig zijn van onder meer het maandelijkse pensioen (2500 euro) van Van der Linde. Na een zeven uur durend verhoor in de stad Faro zijn de twee ver dachten afgelopen vrijdagnacht weer op vrije voeten gesteld. De 63-jarige Hannelore S. en haar 55-jarige Italiaanse bondgenoot moeten zich twee keer per week melden bij de politiepost in hun woonplaats Castro Marim. Daar naast hebben ze gedurende het on derzoek een contactverbod opge legd gekregen met Evert van der Linde. Ze mogen ook niet meer in de buurt komen van zijn apparte ment in de Portugese badplaats aan de Algarve. „Er ligt nog geen aanklacht", aldus GNR-woordvoerder Balhoa. „We - zijn niet eerder met een dergelijke, ernstige zaak geconfronteerd. En we willen graag uitvinden of er meer slachtoffers zijn gemaakt." Verblijf in 4* Resort! 2 overnachtingen incl. ontbijt I f>etsbuur Welkomstdrankje lunchpakket h^fr Gratis sauna en zwembad v te,: IpT^lte i- Verblijf t/m 31 augustus 2012 DEN HAAG - Premier Mark Rutte heeft een geplande reis volgende week naar Israël afgezegd. Dat liet minister Uri Rosenthal (Buiten landse Zaken) dinsdag in een brief weten aan de Tweede Kamer. Het bezoek kan niet doorgaan „vanwe ge de demissionaire status van het kabinet". Onder het gevallen min derheidskabinet van Rutte werden de banden met Israël aangehaald. Gedoogpartner PW is een krachti ge verdediger van de Joodse staat. Rosenthal bezoekt nu volgende week Israël. van Korting 33% Sandtor. Resort Sad Boekelo Boekeh {Overijssel} p.p. 147 beschikbaar! OP=OP 'Q 20 30 40 50 50 70 30 I I I I I I I I Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur -16.00 uur zo 12.00 -16.00 uur •Prijs o.b.v. 2-persponsbezetting en excl, reserveringskosten 12.50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden Let op! Alleen op 30 mei tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5