pool kenners terug zeeland 123 Holland House voor het eerst weer open Vlissinger betrapt met harddrugs Koren zingen op het station in Vlissingen Ouderen dansen voor het dorpshuis VANDAAG BIEDEN VANAF €0 PZC Portemonnee weg na inbraak in woning Kampioenschap amateur bierbrouwen De Wingerd het beste bij verkeersexamen KUNST- EN ANTIEKVEILING 5 - 6 JUNI 2012 Vrouw gewond bij botsing t met een paaltje COLIJNSPLAAT Vanavond is het Holland House in Colijnsplaat voor het eerst in 2012 open. Publiek kan er kijken naar de oefenwedstrijd van het Nederlands Elftal tegen Slowajdje. In het Holland House kunnen men sen op een grote tribune samen kij ken naar alle wedstrijden van Oran je tijdens het komende Europees Kampioenschap. Die zijn te zien op een groot scherm. Het Holland House is te vinden bij Delta Yacht aan de Oost-Zeedijk in Colijnsplaat. De wedstrijd begint vanavond om 20.30 uur. DOMBURG DOMBURG - Bij een verkeerscontro le in Domburg is een 32-jarige man uit Vlissingen aangehouden we gens het in bezit hebben van hard drugs. Dat gebeurde dinsdagmor gen in alle vroegte, rond 3.00 uur. Agenten troffen in de auto van de man een grote hoeveelheid xtc-pil- len en cocaïne aan. De man is door de politie naar Torentijd gebracht. NISSE Musica Cordis uit Nisse, Voci Miste uit Oost-Souburg en het Middel burgs Kamerkoor geven vandaag een optreden op het NS-station in Vlissingen met het Nederlands Ka merkoor. Dat laatste koor bestaat 75 jaar en toert pér trein door Nederland om op twaalf stations een kort concert te geven. Per dag zingt het koor op vier stations met geselecteerde ko ren uit de omgeving. Het stationop treden begint om 12.30 uur. WEMELDINGE Veertig oudere dansers dansen van middag een aantal favoriete dan sen voor dorpshuis De Wemel in Wemeldinge. Ze dansen om andere mensen te laten kennismaken met dans. De dansers zijn lid van ver schillende dansgroepen van Allevo en de Stichting Welzijn Kapelle. Ze komen van zes dansgroepen uit Goes, 's Heerenhoek, Heinkens- zand, Wemeldinge en Wolphaarts- dijk. abonnee VEILING www.pzc.nl/veiling 'S-HEER ARENDSKERKE In de nacht van maandag op dins dag is er ingebroken in een woning in de Slotstraat in 's-Heer Arends- kerke. De inbreker(s) kwam(en) de woning vermoedelijk binnen door een raam. Uit de woning werden sleutels en een portemonnee met daarin enkele honderden euro's, een sieraad en persoonlijke papie ren gestolen. KAMPERLAND Het Zeeuws amateur bierbrouwers- gilde De Deltabrouwers houdt za terdag 2 juni het Open Nederlands Kampioenschap Amateur Bierbrou wen (ONK). Dit jaar is het kam pioenschap bij Brouwerij Emelisse in Kamperland. Het evenement valt dit jaar samen met het 25-jarig bestaan van De Deltabrouwers. Bierbrouwers uit Nederland en Bel gië kunnen hun bieren insturen. Het kampioenschap is van 12.00 tot 18.00 uur. Prijsuitreiking: 16.00 uur. GOES Basisschool De Wingerd heeft het Praktisch verkeersexamen Goes ge wonnen. De leerlingen van groep acht behaalden het beste resultaat. De Stamperiusschool eindigde als tweede, de Zuidwesthoek als der de. In totaal namen 469 leerlingen van zestien basisscholen uit de ge meente Goes deel aan het examen. 82 leerlingen slaagden erin om geen enkele fout in het examen te maken. Twee leerlingen zakten. woensdag 30 mei 2012 foto Willem Mieras het najaar van 2011 werd de Orte- lius gekocht, een schip dat in 1989 in Polen gebouwd is om beman ning in de offshore naar het werk te brengen en later is omgebouwd naar expeditieschip. Dinsdagmiddag krioelen tientallen mensen op het schip: ze slijpen, schuren, zagen, leggen leidingen achter plafonds, monteren meubi lair, testen de navigatieapparatuur en keuren de reddingsboten. Elke hut heeft een privébadkamer en verder worden de gezamenlijke ruimtes opgeknapt: de eetzaal, de observation lounge - van waaruit het goed walvis-spotten is -en de lecture room, de ruimte waarin le zingen en presentaties gegeven kunnen worden. De Ortelius kan 125 passagiers mee nemen: verder varen er nog bijna vijftig bemanningsleden mee: voor op de brug, in de machineka mer, aan dek en in de kombuis. De eerste Oceanwide-reis van de Ortelius gaat vanuit Hansweert, via Schotland naar Spitsbergen. Uiteindelijk vaart hij naar Franz Jo- zefland, een eilandengroep boven Moermansk, die maar een paar we ken per jaar per bereikbaar is.' Vandaag arriveert ook de Plancius bij de scheepswerf. Die vertrekt een dag later op een reis. De cruise passagiers van de Ortelius gaan 15 juni gewoon in Hansweert aan boord. Rond een uur of één, het precieze tijdstip is afhankelijk van het tij, gaan de trossen los. www.oceanwide-expeditions.com www.pzc.nl/video KIJKDAGEN Vrijdag 1 juni 10.00 - 17.00 uur Zaterdag -2 juni 10.00 - 16.00 uur Maandag 4 juni 10.00 - 17.00 uur ZEEUWS VEILINGHUIS Dinsdag 5 juni' 10.00 - 12.00 uur BORSSELE - Een bromfietsster is dinsdagmorgen rond acht uur zwaargewond geraakt bij een een zijdig ongeval op de Monsterweg in Borssele. De bestuurster, een 46-jarige vrouw uit de gemeente Borsele, raakte op één of andere manier de macht over het stuur kwijt en botste op een paaltje bij café het Klompenkot. r Twee ambulances en een trauma helikopter kwamen ter plaatse om de vrouw te helpen. Het medisch team van de helikopter heeft assis tentie verleend bij het stabiliseren van de gewonde vrouw, maar het slachtoffer is uiteindelijk met de ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. OOSTKAPELLE - Of Jan Willem Poppe hoopt ook ooit zijn 55-jarig jubileum te vieren als ringrijder? „Ach, 26 jaar is ook goed", klinkt het. En 25 jaar heeft de Oostkapellenaar er inmiddels al wel op zitten. Zijn jubileum vierde hij dinsdag tijdens de jaarlijkse wedstrijd in zijn dorp, op Pinksterdrie. Sa men met Geldof, die dus de 55 jaar heeft volgemaakt. foto Ruben Oreel Schilderijen, juwelen, Chinees porselein, zilver, klokken, tegels, sculpturen, etc. Herengracht 74 4331 PX Middelburg f Tel. 0118 - 650 680 Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49