Leonardo school blijft uitdijen Met toeristen vertrekken, met H 221 zeeland Gemeente Kapelle wil kraaiende hanen het zwijgen niet opleggen Klas erbij in Zierikzee Direct wonen in Veerhaven Kruiningen woensdag 30 mei 2012 door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het Leonardo onder wijs in Zierikzee blijft in populari teit stijgen. Basisschool Binnen de Veste start na de zomer met een derde klas. Leonardo-onderwijs is een onderwijsmethode voor hoog begaafde kinderen. „We zijn in 2010 begonnen met 14 leerlingen en in het nieuwe school jaar hebben we er waarschijnlijk 35", zegt Johan van Koeveringe, di recteur van Binnen de Veste. Meer dan een verdubbeling van het aan tal leerlingen. Van Koeveringe is er trots op dat de onderwijsmethode aanslaat bij ouders en kinderen. „We doen het met Leonardo heel goed." Dat er in deze regio behoef te is aan speciaal onderwijs voor hoogbegaafde kinderen blijkt uit de aanmeldingen. De leerlingen ko men niet alleen van Schou- wen-Duiveland, maar ook van Noord-Beveland, Goeree-Over- flakkee tot aan Hellevoetsluis. In Zeeland zijn drie scholen die on derwijs geven volgens de Leonar- do-methode: in Terneuzen, Oost-Souburg en in Zierikzee. Hoogbegaafde kinderen hebben het volgens Van Koeveringe vaak lastig op reguliere basisscholen. „De kinderen hebben bijvoorbeeld moeite om te communiceren met hun klasgenootjes. De andere kin deren begrijpen hun grapjes niet en dan gaan ze zich vaak maar aan passen. Je zou dat niet denken, maar veel hoogbegaafde kinderen halen de universiteit niet." Door de manier van lesgeven aan te passen krijgen de hoogbegaafde kinderen voldoende prikkels om te gaan leren, want veel kinderen zijn in het reguliere onderwijs lui geworden. „We zetten ze gelijk hard aan het werk. We leren ze om te leren." Ze krijgen wel dezelf de lesstof als hun leeftijdsgenoten, maar aangereikt op een andere ma nier en vooral veel korter. Op 11 en 12 juni zijn open dagen. Over krap drie weken vaart hij met passagiers aan boord de Westerschelde af. Op de werf in Hansweert is het buffelen om de Ortelius klaar te krijgen. door Nadêa BerkeBder et is een beest van een schip", zegt Mark van der Hulst van Oceanwide on deraan de loopplank op de scheepswerf met een blik op het metershoge gevaarte in het dok. En dat het een beest is, mag ge zien worden: de binnenkant van de Ortelius wordt gereed gemaakt voor de passagiervaart, de buiten kant blijft voorlopig zoals die is: ro buust en stoer. En dat past bij de bestemming, want de Ortelius cruist niet langs Malediven of An tillen, maar langs Spitsbergen en Antarctica. Het schip is geschikt om door ijzig water te varen. Verwacht geen casino aan boord, of een zwembad, en ook geen zon nedek. „Een expeditiecruise is. niet te vergelijken met een standaard cruise. Mensen die meevaren wil len echt iets zien en leren. Er gaan bij ons gidsen mee, mensen die van alles weten van de natuur. Ze geven onderweg lezingen. Passa giers gaan een paar keer per dag aan land om de omgeving te ver kennen. We vertrekken met toeris ten, maar nemen poolkenners mee terug." Het Vlissingse Oceanwide biedt al een jaar of vijftien expeditiecruises aan: eerst op charterschepen en sinds 2009 op een eigen schip: de Plancius. Omdat de vraag naar avontuurlijke reizen toenam, be sloot het bedrijf uit te breiden. In Een expeditiecruise is niet te vergelijken met een standaardcruise. Er gaan bij ons gidsen mee. door Rob Paardekam KAPELLE - De gemeente Kapelle is niet van plan maatregelen te ne men tegen de eigenaren van ha nen rondom de Maalstede in Ka pelle. Twee bewoners van die straat klagen over geluidsoverlast door deze dieren. De kwestie speelt al enkele jaren. In 2009 was de Kapelse 'hanenru- zie' zelfs te zien in het televisiepro gramma De Rijdende Rechter. De vrouw die klaagde over de haan van haar buren kreeg daarin onge lijk. Er zou geen sprake zijn van onrechtmatige hinder. Toch geeft de bewoonster het niet op. Onlangs had ze samen met haar buurvrouw, die ook overlast ervaart, een gesprek met de burge meester. Het tweetal sprak ook in tijdens de raadsvergadering. Overi gens ervaren ze nu overlast van meerdere hanen in de omgeving. In een memo aan de raad schrijft het college nu dat ze niet van plan is maatregelen te nemen tegen de eigenaren van de dieren. Deze pas sen volgens B en W in een landelij ke woonomgeving. Bovendien zijn er geen klachten van andere om wonenden binnengekomen. Overigens velde Frank Visser (de rijdende rechter) destijds een hard oordeel over de klaagster. Volgens hem kwam ze steeds met nieuwe klachten, wensen en eisen richting haar buren en moest ze daarmee ophouden. Visser raadde de vrouw aan om om hulp te zoeken voor de problemen die ze kenne lijk heeft, en deze niet langer op de buren te projecteren Die buren, de eigenaren van de haan dus, hebben vorige week een brief naar de gemeenteraad ge stuurd waarin ze stellen dat er sprake is van voortdurende peste rijen door de klaagster, waaronder gefluit, getoeter en het aanzetten van de radio in de tuin. De gemeenteraad praat volgende week dinsdag over de kwestie. De reddingsboten van de Ortelius worden gekeurd. NU 199.000,- v.o.n NU t 365.000,- v.o.n Gatenisse 23 Dl Bezoek het verkoopinformatiecentrum op ir—'O locatie of bel 011S - 623 100 tVVeerhaven www.thuisinveerhaven.nl f thuishaven Tweekapper met uniek uitzicht! Vrijstaand met garage en unsek uitzicht! 3'slaapkamers zolderkamer 3 slaapkamers zolderkamer Inhoud: 443 m3, kavel: 328 m- Inhoud: 766 m3, kavel: 531, nv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48