'Schade voor natuur blijft beperkt' KAR OPENING Feestelijke BEVELANDEN/THOLEN Haan in Schore kan weer jaren draaien Provincie Zeeland geeft waarschijnlijk verklaring van geen bezwaar voor nieuwe strandtent Baarland Woensdag 6 juni om 9.00 uur KARWEI Middelburg Cruiseschip vertrekt vanuit Hansweert almanak Gekraakt WOENSDAG 30 mei 2012 21 Op de werf is het buffelen 22 en 23 fecten verwaarloosbaar. En dan is een vergunning in het kader van de Natuurbeschermingswet niet nodig", zegt Bouke Bouwman van de provincie Zeeland. Als initiatiefnemers Robbert Nort- holt en Kimmo Pankow deze ver gunning van de provincie wel no dig hadden, zou de procedure nog maanden langer kunnen duren. Nu zal de provincie waarschijnlijk een verklaring van geen bezwaar geven aan de gemeente Borsele. „Dan kan de gemeente de zaak ver der afwikkelen", zegt Bouwman. Of de gemeente dat op korte ter mijn kan doen, is nog niet bekend. De gemeente moet een omgevings vergunning verlenen. Het ont- wérp lag ter inzage. Kort voor het sluiten van de termijn is nog een zienswijze binnengekomen van de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland. Voorzitter Rinus Antonisse had weliswaar een con structief gesprek met Northolt maar toch wil 'zijn' stichting eerst antwoord van de gemeente op een aantal vragen. Zo wil de BZZB weten wat de ge volgen zijn voor bijvoorbeeld de steltlopers en andere watervogels en de zeehonden ook op de Plaat van Baarland zijn gesignaleerd. „Zeehonden zijn zeer gevoelig voor verstoring. Aangegeven moet worden welke beschermde maatre gelen getroffen worden om versto ring te vermijden. Ook kan het paviljoen door licht en lawaai vol gens de BZZB hinder opleveren voor de steltlopers. pagina 25: BZZB mist visie waaide om met een kraan en een bakje de lucht in te gaan. Sanderse heeft de torenhaan nieuw gemaakt, naar een oud model dat hij gevonden heeft bij een antiquair. „Het is best een aparte opdracht, er komt meer bij kijken dan je denkt: er zit bijvoorbeeld lood in de haan verwerkt om hem op de wind te laten draaien" De vorige windwijzer, een leeuw draaide op een kogellager: dom, want die was na een jaar versleten, en voor een kogellager klim je niet de toren op. „Maar deze haan kan 'weer jaren draaien." foto Willem Mieras door Frank van Cooten baarland - De nieuwe strandtent op het strandje van Baarland heeft waarschijnlijk geen nadelige gevol gen voor de natuur. „Op dit moment is nog overleg gaande over de mogelijke gevolgen van het paviljoen voor de natuur waarden van de Westerschelde. Zo als het er nu naar uit ziet zijn de ef- SCHORE - Smid Jacob Sanderse plaatst de nieu we haan op kerktoren van Schore. Het plaat sen van de haan was een paar dagen uitge steld, omdat hét afgelopen vrijdag te hard Mortiereboulevard 8 VANDAAG BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC hansweert - Ze mogen in Vlissin- gen een cruisekade hebben, het Vlissingse bedrijf Oceanwide kiest ervoor om hun cruiseschepen ge woon vanuit Hansweert te laten vertrekken, vanaf de kade naast de scheepswerf „Het gebruik van de cruiseterminal in Vlissingen is zo duur, als ik dat betaal hóef ik niet meer op reis", zegt Mark van der Hulst van Oceanwide. „Dat kost vijftienduizend euro voor één dag. En hier in Hansweert is het gratis, afgezien van de vaste kosten die we altijd moeten maken." pagina 22 en 23: met toeristen ver trekken, met poolkenners terug Tip? redactie@pzc.nl Het nieuwe wegkapelletje aan de Oud-Ovezandse weg in Ovezande wordt 15 augustus officieel ingewijd. Een beeld van Maria Tenhemelopne ming wordt op deze dag in een pro cessie naar de kapel gebracht. Een be woner heeft de kapel echter al 'ge kraakt'. Een zilverkleurig Boedha- beeldje zit achter twee waxinelicht jes voor zich uit te kijken. Het heeft weliswaar iets vredelievends maar Boedha moet toch echt na 15 augus tus een nieuw onderdak hebben ge vonden. Het beeldje sluit overigens wel aan bij de tentoonstelling over H. Pater Damiaan in de kerk. Tot en met 3 juni staan elke zondagmiddag de deuren voor iedereen open. Ook voor niet-katholieken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47