DE SPECIAALZAAK zeeland 125 Gemeente Kapelle wil kraaiende hanen het zwijgen niet opleggen Provincie voorziet weinig schade aan milieu door strandtent Baarland Holland House voor het eerst weer open Kamerkoor doet ook Zeeuws station aan Kampioenschap amateur bierbrouwen Vrouw gewond door botsing met paaltje Politie onderschept auto met xtc-pillen Expo en bezichtiging Panorama Walcheren Huisnaam vastgelegd bij de notaris Huisjes 'tot troost en onderhoud' woensdag 30 mei 2012 door Rob Paardekam KAPELLE - De gemeente Kapelle is niet van plan maatregelen te ne men tegen de eigenaren van ha nen rondom de Maalstede in Ka pelle. Twee bewoners van die straat klagen over geluidsoverlast door deze dieren. De kwestie speelt al enkele jaren. In 2009 was de Kapelse 'hanenru- zie' zelfs te zien in het televisiepro gramma De Rijdende Rechter. De vrouw die klaagde over de haan van haar buren kreeg daarin onge lijk. Er zou geen sprake zijn van onrechtmatige hinder. Toch geeft de bewoonster het niet op. Onlangs had ze samen met haar buurvrouw, die ook overlast ervaart, een gesprek met de burge meester. Het tweetal sprak ook in tijdens de raadsvergadering. Overi gens ervaren ze nu overlast van meerdere hanen in de omgeving. In een memo aan de raad schrijft het college nu dat ze niet van plan is maatregelen te nemen tegen de eigenaren van de dieren. Deze pas sen volgens B en W in een landelij ke woonomgeving. Bovendien zijn er geen klachten van andere om wonenden binnengekomen. Overigens velde Frank Visser (de rijdende rechter) destijds een hard oordeel over de klaagster. Volgens hem kwam ze steeds met nieuwe klachten, wensen en eisen richting haar buren en moest ze daarmee ophouden. Visser raadde de vrouw aan om om hulp te zoeken voor de problemen die ze kenne lijk heeft, en deze niet langer op de buren te projecteren Die buren, de eigenaren van de haan dus, hebben vorige week een brief naar de gemeenteraad ge stuurd waarin ze stellen dat er sprake is van voortdurende peste rijen door de klaagster, waaronder gefluit, getoeter en het aanzetten van de radio in de tuin. De gemeenteraad praat volgende week dinsdag over de kwestie. DESTELLING Ook in de kernen moeten tweede woningen worden toegestaan Reageer op pzc.nl UW MENING 409 reacties Het is goed dat de Pinkstertoer in Renesse is geschrapt eens iiiMiiiiiiiWllilllll 55% oneens HHHI45% Cursisten van Jo Dumon Tak hou den zaterdag 2 juni een expositie in de Zware Plaatwerkerij in Vlis- singen. Hun kunstwerken zij te zien van 11.00 tot 14.00 uur. Bezoe kers kunnen dan ook het Panora ma van Walcheren bekijken, dat in de oude Scheldefabriek hangt. Jo Dumon Tak schildert sinds twee jaar aan het panorama. COLIJNSPLAAT Vanavond is het Holland House in Colijnsplaat voor het eerst in 2012 open. Publiek kan er kijken naar de oefenwedstrijd van het Nederlands Elftal tegen Slowakije. In het Hol land House aan de Oost-Zeedijk kunnen mensen op een grote tribu ne samen kijken naar alle wedstrij den van Oranje tijdens het komen de Europees Kampioenschap. Voor al uw TV's, audio/video apparatuur en witgoed! KIJK OOK OP ONZE VERNIEUWDE WEBSHOP! WWW.AVAELECTRO.NL AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118 - 47 17 77 www.avaelectro.nl VLISSINGEN Musica Cordis uit Nisse, Voci Miste uit Oost-Souburg en het Middel burgs Kamerkoor geven vandaag een optreden op het NS-station in Vlissingen met het Nederlands Ka merkoor. Dat laatste koor bestaat 75 jaar en toert per trein door Ne derland om op twaalf stations een kort concert te geven. Per dag zingt het koor op vier stations met ko ren uit de omgeving. Het stationop treden begint om 12.30 uur. KAMPERLAND Het Zeeuws amateur bierbrouwers- gilde De Deltabrouwers houdt za terdag 2 juni het Open Nederlands Kampioenschap Amateur Bierbrou wen. Dit jaar is het kampioenschap bij Brouwerij Emelisse in Kamper land. Het evenement valt samen met het 25-jarig bestaan van De Deltabrouwers. Bierbrouwers uit Nederland en België kunnen hun bieren insturen. Het kampioen schap is van 12.00 tot 18.00 uur. BORSSELE Een bromfietsster is dinsdagmor gen rond acht uur zwaargewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Monsterweg in Borssele. De bestuurster, een 46-jarige vrouw uit de gemeente Borsele, raakte de macht over het stuur kwijt en botste op een paaltje bij café het Klompenkot. Twee ambu lances en een traumahelikopter kwamen ter plaatse om de vrouw te helpen. DOMBURG Bij een verkeerscontrole in Dom burg is een 32-jarige man uit Vlis singen aangehouden wegens het in bezit hebben van harddrugs. Dat ge beurde dinsdag in alle vroegte, rond 3.00 uur. Agenten troffen in het voertuig van de Vlissinger een aanzienlijke hoeveelheid xtc-pillen en cocaïne aan. De man is door de politie naar Toréntijd gebracht. VLISSINGEN Kees bij de Vaate en zijn vrouw Corry overwogen nooit om de naam Huize Potter te veranderen. „We vinden het een hele leuke naam omdat hij verbonden is met het kasteeltje dat hier vroeger stond." Zelfs wan neer ze de neiging zouden hebben om een andere naam te bedenken, die in 1729 op de fundamenten van kasteel Huize de Pottere werd gebouwd, zou dat niet gaan. „Toen we dit pand in 1988 kochten werd bij de notaris vast gelegd dat het Huize Potter moest blijven heten." Kees en Corry kochten het pand met een deel van de grond daarom heen van M. Audier en J. Tiele- man. „Daarvoor was het eigen dom van D. Sterkenburg en L. van de Voorde, die aanvankelijk hier het hospice wilden realiseren." Voor die tijd woonde er een me neer Rijk die het kocht van me vrouw Vis, de weduwe van de voormalige wethouder van Noord- gouwe. Hendrik de Pottere liet eind 16e eeuw samen met zijn vrouw Agatha van Wisse- kerke Huize de Pottere bouwen. Hun jongste dochter, Maria, ging op het kasteeltje wonen met haar man, jonkheer John Conyers. Het stel bleef kinderloos. Zij schijnen bijzonder te hebben meegeleefd met de dorpsgemeenschap. Het stel liet in Noordgouwe vijf huisjes bouwen 'tot troost en onderhoud van vijf eerlijcke en van kloecke voorstanders ontbloote weduwen' en bestemde een rente van 15.000 gulden tot onderhoud van die we duwen. De vijf Pottere of Conyers- huisjes staan nog altijd aan Huisde Heereweg in Noordgouwe tegen over de plaats waar vroeger het kasteeltje stond en tegenwoordig de boerenwoning Huize Potter. door Frank van Cooten BAARLAND - De nieuwe strandtent op het strandje van Baarland op Zuid-Beveland heeft waarschijn lijk geen nadelige gevolgen voor de natuur. „Op dit moment is nog overleg gaande over de mogelijke gevolgen van het paviljoen voor de natuur waarden van de Westerschelde. Zo als het er nu naar uit ziet zijn de ef fecten verwaarloosbaar. En dan is een vergunning in het kader van de Natuurbeschermingswet niet nodig", zegt Bouke Bouwman van de provincie Zeeland. Als initiatief nemers Robbert Northolt en Kim- mo Pankow deze vergunning van de provincie wel nodig hadden, zou de procedure nog maanden langer kunnen duren. Nu zal de provincie waarschijnlijk een verkla ring van geen bezwaar geven aan de gemeente Borsele. „Dan kan de gemeente de zaak verder afwikke len", zegt Bouwman. Of de gemeente dat op korte ter mijn kan doen, is nog niet bekend. De gemeente moet een omgevings vergunning verlenen. Het ont werp lag ter inzage. Kort voor het sluiten van de termijn is nog een zienswijze binnengekomen van de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland. Voorzitter Rinus Antonisse had weliswaar een con structief gesprek met Northolt maar toch wil zijn stichting eerst antwoord van de gemeente op een aantal vragen. Zo wil de BZZB weten wat de ge volgen zijn voor watervogels en zeehonden. „Zeehonden zijn ge voelig voor verstoring. Aangegeven moet worden welke beschermde maatregelen getroffen worden om verstoring te vermijden. Ook kan het paviljoen door licht en lawaai hinder opleveren voor de steltlo pers, meent de BZZB. OPENINGSTIJDEN: dinsdag - vrijdag:: 9.00 - 18.00 uur j donderdag koopavond: 19.00 -21.00 uur j zaterdag: 9.00 - 17.00 uur Vraag naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45