Pinstoring treft winkels 23 Derde editie van drankvrije discoparty Met de bus naar Kleine Viezerik Schilderijen en gedichten in de kerk Portemonnee weg na inbraak in woning 'Moeders treffen Moeders' voor tips Veers Muziekfestival bij de Jonge Johannes Samenstelling inwoners van Schouwen-Duiveland verandert de komende jaren KUNST- EN ANTIEKVEILING 5-6 JUNI 2012 woensdag 30 mei 2012 Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 Cataloguswww.zeeuvvsvei 1 inghuis.n 1 RENESSE Café De Bariton op Vakantiepark Schouwen in Renesse is de locatie voor het derde On the Rox-feest van dit seizoen. Het gaat om een al coholvrije uitgaansavond, komen de vrijdag, voor jongeren van 12 t/m 15 jaar. Rapper Yes-R treedt op en ook de vaste dj's Ayron en MC La Cruz zijn present. Kaarten bij het Vakantiepark en de C1000 in Renesse. ZIERIKZEE Rapper Kleine Viezerik treedt vrij dagavond op tijdens de Mega School Party in discotheek De Hooizolder in Westkapelle. Hét Welzijnshuis Schouwen-Duive- land heeft voor de bus naar Westka pelle opstapplaatsen geregeld in Zierikzee, Renesse en Burgh-Haam- stede. Kaarten (entree en vervoer) zijn te bestellen op het mailadres megaschoolparty@live.nl SCHARENDIJKE De Zeeuwse Staties, schilderijen van Jeltje Hoogenkamp, zijn van 2 tot en met 23 juni te zien in de Bethlehemkerk in Scharendijke. Bij de schilderijen hangen Zeeuwse ge dichten van Corrie Kopmels. De combinatie van woord en beeld laat het 'buitengewone' in het 'ge wone' zien. Behalve deze expositie zijn in de kerk schilderijen van Jo- pie Minnaard te zien. 'S-HEER ARENDSKERKE In de nacht van maandag op dins dag is er ingebroken in een woning in de Slotstraat in 's-Heer Arends- kerke. De inbreker(s) kwam(en) de wo ning vermoedelijk binnen door een raam. Uit de woning werden sleutels en een portemonnee met daarin enkele honderden euro's, een sieraad en persoonlijke papie ren gestolen. 'ZIERIKZEE Gedurende vier ochtenden houden verloskundige praktijk Lena en Dè Provinciale Kraamzorg inloopoch tenden waar (aanstaande) moeders terecht kunnen voor gratis tips en adviezen. 'Moeders treffen Moeders' wordt gehouden op 6 en 20 juni en op 4 en 18 juli aan het Calandplein 1 in Zierikzee. De inloopochtenden du ren van 10.00 tot 12.00 uur. SEROOSKERKE (W) Eendracht Maakt Macht uit Seroos- kerke is dit jaar aan de beurt om het achtste Veers Muziekfestival te organiseren. Het festival wordt eens in de twee jaar gehouden. Al le zeven Veerse muziekverenigin gen doen mee met hun hoofd korps. Ieder gezelschap speelt drie kwartier. Het festival wordt zater dag 9 juni gehouden bij Molen De Jonge Johannes in Serooskerke. De afgelopen tien jaar bleef het in woneraantal van de gemeente Schouwen-Duiveland stabiel op on geveer 34.000 mensen. Deze men sen zijn verdeeld over ongeveer 15.000 huishoudens. De verwachting is dat over twin tig jaar de bevolking gekrompen is tot minder dan 32.000 zielen, ter wijl er ongeveer 780 nieuwe huis houdens bijkomen. De krimp pakt niet overal hetzelf de uit. De meest vergrijsde kern is Burgh-Haamstede. De meerder heid is hier nu al ouder dan 55. Ook in Renesse, Noordgouwe, Brouwershaven en Scharendijke valt volgens de gemeente een afna me van het aantal huishoudens te verwachten. Plaatsen als Bruinisse en Nieuwer- kerk en in iets mindere mate Zierik zee, Kerkwerve en Oosterland zijn relatief 'groen', waardoor daar de komende jaren vraag blijft bestaan naar nieuwe huizen. Behalve natuurlijk verloop door ge boorte en sterfte, verandert de be volkingssamenstelling ook door verhuizingen. Uit cijfers van de afgelopen vijf jaar blijkt dat met name jongeren ver trekken naar Rotterdam, Goes, Mid delburg, Noord-Beveland en Vlissin gen. Dit doen ze vooral vanwege werk of studie. Aan de andere kant vestigen gezin nen en vijftigplussers uit de regio Rijnmond zich weer op met name het westelijke en noordelijke deel van de gemeente. Ook uit Goes, Middelburg en Goeree-Overflak- kee verhuizen mensen naar Schou wen-Duiveland. Het overschot aan woningen dat de komende tien jaar op Schouwen-Duive land ontstaat als de huishoudenprognose tot 2020 (groei van 440) wordt af gezet tegen de totale plancapaciteit van nieuwe woningen (1400 tot 2020). Mede door de crisis op de woningmarkt worden er momenteel maar weinig nieuwe huizen gebouwd op Schouwen-Duiveland. Achter de Sint Joostdijk wordt de laatste hand gelegd aan de bouw van acht patiowoningen en zes rijtjeswoningen die aansluiten bij zorgcomplex De Saele. foto Dirk-Jan Gjeltema KIJKDAGEN Vrijdag I juni 10.00 - 17.00 uur VLISSINGEN - Door een storing bij KPN kon dinsdag bij sommige winkels in Vlissingen niet met de pinpas betaald worden. Andere za ken die ook bij KPN zijn aangeslo- ten, was er geen vuiltje aan de lucht. Het Shell-benzinestation aan de President Rooseveltlaan waar schuwde de klanten dat uitslui tend contant afgerekend kon wor den. Een paar honderd meter ver derop had t het Esso-tankstation nergens last van. Daar was het door de storing bij de buren juist drukker. Bij de Albert Heijn XL viel de pin af en toe een paar mi nuten uit om het daarna weer in bedrijf te komen. De Albert Heijn-vestiging in het centrum meldde dat het pinnen hooguit wat trager ging dan normaal. Bij Bruna in de Walstraat kon dan weer helemaal niet gepind wor den, maar een paar deuren verder op bij opticien Tilroe was er geen enkel probleem. Volgens KPN was dat technisch ver klaarbaar. Er was een storing in een kaart die het internetverkeer in Vlissingen regelt. Maar die werkt zo dat niet iedereen dezelfde pro blemen had, zei een woorvoerster. Zelfs buren hadden niet dezelfde overlast. Daarom is ook gewacht met vervanging van die kaart tot 18.00 uur, na sluitingstijd van de meeste winkels. „De overlast was mogelijk groter geweest als we dat overdag hadden gedaan. Dinsdaga vond of uiterlijk woensdagochtend moet alles hersteld zijn." Zaterdag 2 juni 10.00 - 16.00 uur Maandag 4 juni 10.00 - 17.00 uur ZEEUWS VEILINGHUIS Dinsdag 5 juni 10.00 - 12.00 uur Schilderijen, juwelen, Chinees porselein, zilver, klokken, tegels, sculpturen, etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43