Van der Lijke gaat even nagenieten Mooiste moment van Roose: waterpologoud in 2008 NAC Breda speelt in Serooskerke en Goes Verhoene aan de slag bij Sint-Gillis-Waas Zege Martijn de Kok ma 10 km in Tilburg Zusjes Nijpjes winnen in Bergen op Zoom PZC woensdag 30 mei 2012 MIDDELBURG - Als mooiste olympische moment Amsterdam binnen tijdens de huldiging van de Roose haar keuze uit. „Da's ook het goede van ooit noemt Katja Roose het Nederlandse waterpo- Nederlandse olympiërs). „Ik vond het cool dat de Olympische Spelen: relatief onbekende spor- logoud van vier jaar geleden (op de foto komt de heel Nederland naar de finale keek van een sport ten komen eens in de vier jaar vol in de schijn gouden vrouwenploeg het Olympisch Stadion in die anders nooit zo intensief gevolgd wordt", legt werpers te staan." foto Koen van Weel enige die tot de wereldtop be hoort. „Nu heb ik alleen maar bui tenlandse tegenstandsters. Het zou mooi zijn als andere Nederlandse vrouwen de aansluiting konden vinden. Van concurrentie word je namelijk alleen maar beter." Roose richt zich dit jaar voorname lijk op het WK. Dat toernooi is in oktober. Eén van- de evenementen waarop ze in de tussentijd nog in actie komt, is een toernooi bij de Brouwersdam. Deze wedstrijd, die duurt van 16 tot en met 19 augus tus, maakt deel uit van de Kitesurf Tour Europe 2012. „Niet eerder heb ik zo dicht bij huis - Zeeland dus - een wedstrijd gehad", weet Roose. „Daar moet ik natuurlijk bij zijn." door Koen de Vries SINT LAURENS - Bij de junioren won Nick van der Lijke ook al be langrijke wedstrijden, dus of de eindzege in de Tour de Gironde de mooiste uit zijn carrière was, durft hij niet te zeggen. „Maar het was zeker één van de mooisten", keek de twintigjarige Middelburger te rug op het afgelopen weekeinde in het zuidwesten van Frankrijk. Zijn eerste overwinning bij de beloften zette hem nadrukkelijk op de inter nationale wielrenkaart. Dinsdagmiddag keerde Van der Lij ke rijk beladen met prijzen terug in Middelburg. Acht leiderstruien had hij in z'n koffer en een flinke serie bekers. En ook het boeket voor de winnaar had hij meege- noemen: een cadeau voor zijn vriendin Simone. Van der Lijke wist dat er iets moois zat aan ten komen. De ren ner van de Rabo Continentalploeg voelde zich de afgelopen weken steeds sterker worden. „Ik ging er naartoe voor de etappewinst en voor een goed klassement. Maar je bent natuurlijk altijd verrast als je een etappe wint en het eindklasse ment." Die gewonnen etappe was de ope ningsetappe. Van der Lijke maakte deel uit van een kopgroep met daarin ook zijn ploeggenoten Mar co Minnaard uit Wemeldinge en Daan Olivier, een Rabotalent dat vaak als kopman van start gaat. Op het geaccidenteerde parkoers in de buurt van Bordeaux bleven uiteindelijk alleen Van der Lijke en Olivier als leiders over. Samen kwamen ze over de streep. Van der Lijke: „We hebben er niet voor gesprint. Ik mocht winnen van Daan omdat ik de sterkste in druk maakte in de koers en omdat ik hem de afgelopen jaren veel heb geholpen. Hij was blij dat hij wat terug kon doen." Na die etappe mocht Van der Lijke vier leiderstruien aantrekken: de gele van de leider in het algemeen klassement, die van de leider in het jongerenklassement, die van de beste sprinter en de trui van de leider van het klassement van de tussensprints. De resterende twee dagen waren de truien voor beste jongere en voor leider van het algemeen klas sement voor hem. Eén van de gele truien gaat zeker naar Thailand, waar z'n stiefopa woont. „Hij is m'n grootste supporters", vertelt Van der Lijke. „En een andere gele trui krijgt een mooi plekje in de woonkamer." In de laatste twee etappes contro leerden de Rabo-beloften de koers. „Mijn ploeggenoten hebben enorm goed geholpen. Het was gi gantisch mooi om te zien hoe ze voor mij aan het werk waren." Eigenlijk kwam de gele trui nooit in gevaar. Van der Lijke focuste zich vooral op de Zuid-Afrikaan Reinardt Janse van Rensburg, een sterke en snelle renner die dit sei zoen de meeste koersen van alle profs won. „Ik heb steeds in zijn wiel gereden. Hij heeft het wel een paar keer geprobeerd, maar ik kon makkelijk bijblijven. Stress is er ei genlijk nooit geweest." De komende dagen gaat Nick van der Lijke even nagenieten van zijn succes. „Ik doe het even rustig aan met trainen en daarna ga ik toe werken naar de volgende koers. Welke is nog niet zeker want de kans bestaat dat m'n programma wordt omgegooid. Nu ik zo goed in vorm ben, ga ik misschien ande re wedstrijden rijden." In elk geval staat de Boucles de la Mayenne op het programma, een zware vierdaagse in Bretagne. En het NK voor beloften, een wed strijd die de Middelburger al lang geleden met rood heeft omcirkeld in zijn agenda. MIDDELBURG Voetbalclub NAC Breda belegt deze zomer opnieuw een trainings kamp in Zeeland. De Brabantse ere- divisionist slaat vanaf maandag 16 juli zijn tenten op in De Kamper duinen bij Kamperland. Als onder deel van de trainingsweek speelt de club van trainer John Karelse op dinsdag 17 juli een oefenwedstrijd in en tegen Serooskerke (aanvang 19.00 uur). Twee dagen later volgt op sportpark Het Schenge in Goes nog een oefenwedstrijd tegen het Belgische Cercle Brugge (aanvang 19.00 uur). TERNEUZEN Kenny Verhoene gaat komend sei zoen aan de slag bij Sint-Gillis- Waas. De oefenmeester werkte de afgelopen drie seizoenen bij Zaam- slag, waarmee hij zaterdag uit de eerste klasse degradeerde. Verhoene was eerder dit seizoen in beeld bij Hoek als opvolger van Ruud Pennings en voerde onlangs ook gesprekken met Zulte-Ware- gem. Bij de profclub kon hij de A-junioren (U19) gaan trainen. De oefenmeester kiest echter voor eer- ste-provincialer Sint-Gillis-Waas. TILBURG Atleet Martijn de Kok uit Heinkens- zand heeft de Dwars door Reeshof- loop in Tilburg op zijn naam ge schreven. De Kok was op de tien ki lometer ruimschoots de snelste van 270 deelnemers. Hij finishte na 33 minuten en 48 seconden. Op de tweede plaats volgde duatleet Ar- man van der Smissen (Tilburg), die 35 minuten en twintig seconden op de klok bracht. BERGEN OP ZOOM De gezusters Nijpjes hebben in Ber gen op Zoom'uitstekend gepres teerd in de Subli Cup, een wedstrij denreeks voor jonge paarden. Chantal won met Che K Vara de wedstrijd voor vijfjarige paarden met 83,5%. Jessica won met Devil Diamond bij de vierjarigen met 80,5%. Dinja van Liere presteerde knap bij subtopwedstrijden in Heerjans- dam. Ze won met Hexagon's Ado- nie de klasse Z/ZZ met 68,43% Van Liere startte met Hexagons Roumanda voor de eerste keer in de Prix Saint George. Daarin werd ze derde met 68,42 ABONNEE j VEILING VANDAAG BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33