'Ibi' Afellay wint mentaal aan kraclit 301 sport Denemarken op EK zonder geblesseerde doelman Sörensen Nieuweink wint Zeeuws kampioenschap schaken 1 EUR02012 De 23 mannen van Ors _J woensdag 30 mei 2012 D Doel V Verdediging Michel Maarten Stekelenburg Vorm Geboren 22-09-82 20-10-'83 Plaats Haarlem IJsselstein Lengte 197 cm 183 cm Gewicht 92 kg 84 kg Positie D D Interlands 45 9 Club AS Roma Swansea door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Kees Nieuwelink heeft het Zeeuws kampioenschap schaken op zijn naam geschreven. Met vier andere spelers eindigde hij op een gedeelde eerste plaats, maar na een barrage werd hij kam pioen. Er waren er veel onderlinge remi ses, waardoor de verschillen tus sen de favorieten klein bleven. Voor het ingaan van de laatste ron de waren er vier koplopers, onder wie titelverdediger Joey Grochal. Hij had met het nodige kunst- en vliegwerk nog langszij kunnen ko men bij de andere favorieten. De andere kanshebbers waren Nieu welink, Hans Groffen en Sven Stange. Nieuwelink was al een paar keer goed weggekomen en nam het in de laatste ronde op tegen Groffen. Grochal speelde tegen Stange. Die partij leek Stange naar zich toe te trekken. Hij was iets te voorzich tig, waardoor Grochal het initiatief nam. Met nog weinig tijd voor Stange kozen beide spelers voor een puntendeling. Groffen stond inmiddels gewon nen tegen Nieuwelink. Het werd echter een bloedstollend gevecht, omdat Groffen de directe winst liet liggen. Nieuwelink knokte zich terug en kwam weg met remise, waardoor een barrage tussen vijf spelers de beslissing moest bren gen. Groffen was daarin de kluts kwijt. Nieuwelink niet. Hij won van Groffen en daarna ook van de andere concurrenten. Verrassend was dat Henk Massink, die door winst op Martin Krijger nog langs zij kwam bij de andere spelers, tweede werd achter Nieuwelink. Grochal eindigde als derde. Van de laatste zes duels won het Nederlands elftal er slechts één, in februari tegen Engeland (3-2). Met slechts 124 speelminuten in de benen gaat Ibrahim Afellay op weg naar het EK. Zeven maanden revalideren voelen als een nachtmerrie. Eri als een lou tering. „Mijn mentale deel is nog sterker geworden." door Roel Wiche Ibrahim Afellay HOENDERLOO - Animo Ibi. Hoe vaak zou hij in de donkerste maan den van zijn carrière gedacht heb ben aan die twee woorden? Ani mo Ibi, vrij vertaald 'houd vol Ibi'. Het was de tekst die de spelers van FC Barcelona op hun shirt lieten drukken, een paar dagen nadat Ibrahim Afellay op 22 september 2011 tijdens de training zwaar ge blesseerd was geraakt aan zijn lin kerknie. Alsof ze in een visioen hadden gezien door welk diep dal Definitieve selectie Nederlands elftal Naam hun ploeggenoot zou moeten gaan. Een dal waarin zoiets als een EK, hoe groot en gewichtig dat ook is, niet eens het belangrijkste was wat door zijn hoofd speelde. „Mijn voornaamste doel was weer gezond worden. Nee, ik heb nooit een datum genoemd wanneer ik weer fit moest zijn. Gaandeweg kom je erachter dat je hoe dan ook je tijd moet uitzitten. Dat deed erg veel pijn." Met een rugzak vol dromen ver trok Ibrahim Afellay (26) in de winterstop van het vorige seizoen van PSV naar Nou Camp, die on neembare Catalaanse burcht. Alles liep volgens het min of meer voor ziene scenario. Eerst een half jaar wennen aan het onaards hoge ni veau, met een minieme, maar sym bolische invalbeurt in de gewon nen-Champions League-finale te gen Manchester United, als een soort aanmoedigingsprijs. En dan, na de zomer, vol gas in de moor dende concurrentiestrijd. Maar het werd een fysiek en mentaal ge vecht met zichzelf, in alle eenzaam heid. „Je gelooft iedere keer weer dat het je niet overkomen is, dat het gewoon een nachtmerrie zou zijn. Maar het was wél de werke lijkheid. Het was heel zwaar, ik heb heel veel moeilijke momenten gehad. Steun was er van alle kan ten. Van spelers, van de bonds coach, van familie, vrienden. Maar uiteindelijk moet je het zelf doen. Met positieve energie. Ik had in een hoek kunnen gaan zitten, Naam Nigel Mark van V\ de Jong Bommel Si Geboren 30-11 -'84 22-04-77 0' Plaats Amsterdam Maasbracht U: Lengte 174 cm 187 cm 1' Gewicht 70 kg 35 kg 6! Positie M M M Interlands 58 75 8', Club Manchester PSV in City maar ik heb de schouders eronder gezet." Een andere optie was er ook niet. Zijn beste jaren, in de levenscyclus van een profvoetballer, moeten im mers nog komen. En een ingrijpen de blessure hoeft niet het einde van de wereld te betekenen. Ruud van Nistelrooij werd een icoon in Manchester en Madrid nadat zijn knie gerenoveerd was. Marco van Basten verwierf in 1988 de status Robin Haase had in de eerste ronde op Roland Garros weinig moeite met Ivan Dodig. De kopman van het Neder landse tennis versloeg de Kroaat in amper anderhalf uur in drie sets. foto Koen Suyk in zijn definitieve selectie voor het EK voetbal opgenomen. De verde diger van Juventus is weliswaar ge noemd als verdachte in het om vangrijke omkoopschandaal in het Italiaanse voetbal, maar hij is for meel nog niet in het juridisch on derzoek opgenomen. Voor Prandel- li was dat voldoende reden om Bo- nucci te selecteren voor zijn groep van 23 spelers. De laatste twee af vallers waren verdediger Andrea Ranocchia van Internazionale en Mattia Destro van Siena. Italië is op het EK ingedeeld in groep C met Spanje, Kroatië en Ierland. Het Ierse team reist af naar het EK zonder verdediger Kevin Foley. De speler van Wolverhamtpon Wanderers heeft te veel last van een hamstringblessure. Bonds coach Giovanni Trapattoni heeft Paul McShane van Huil City de opengevallen plek gegeven in de definitieve selectie van 23 man. Middenvelder Keith Fahey van Bir mingham City viel eveneens bui ten de groep^wegens een liesblessu re. Zijn vervanger is Paul Green van Derby County. Kroatië mist verdediger Dejan Lovren. Bondscoach Slaven Bilic heeft de geblesseerde speler van Olympique Lyon niet opgenomen in zijn definitieve selectie. Lovren is niet op tijd hersteld van een voetkwetsuur die hij vorige maand opliep in de Franse bekerfinale. Si- me Vrsaljko (Dinamo Zagreb), Ni- kola Kalinic (Dnipro) en Hajduk Split-keeper Goran Blazevic vielen op het laatst af voor het EK. Bondscoach Michal Bilek van Tsjechië heeft in zijn selectie voor het EK voetbal een plaats inge ruimd voor Tomas Rosicky. De middenvelder van Arsenal kampt met een kuitblessure. Aanvoerder Rosicky is nog niet hersteld van een spierverrekking. „Ik heb bij sommige delen van de training kunnen aansluiten bij de groep. Het gaat de goede kant op", zei Ro sicky. Vladimir Darida van Vikto- ria Pilzen is opgeroepen als even tuele stand-in. KOPENHAGEN - Denemarken moet het op het Europees kampioen schap voetbal stellen zonder doel man Thomas Sörensen. De keeper van Stoke City heeft te veel last van een rugblessure, die hij in het oefenduel met Brazilië opliep. „Dit is een grote tegenvaller voor ons", aldus bondscoach Morten 01- sen. „Maar het was een te groot ri sico geweest om hem mee te ne men." Denemarken speelt in de eerste wedstrijd op 9 juni tegen Nederland. Olsen riep Kasper Sch- meichel, de zoon van de Deense le gende Peter Schmeichel, als derde doelman op. Stephan Andersen en Anders Lindgaard zijn de andere twee keepers. Yoann Gourcuff is buiten de Franse EK-selectie gelaten. Bonds- coach Laurent Blanc heeft de spel maker van Olympique Lyon gepas seerd. Ook verdediger Mapou Yan- ga-Mbiwa van Montpellier haalde de definitieve groep van 23 spelers niet. Gourcuff beleefde een matig seizoen bij zijn club, mede door blessures. Blanc nam hem deson danks op in zijn voorlopige selec tie en liet hem zondag spelen in de interland met IJsland (3-2). De middenvelder maakte ook in die wedstrijd geen indruk. Frankrijk treft op het EK in groep D Enge land, Oekraïne en Zweden. Bondscoach Cesare Prandelli van Italië heeft Leonardo Bonucci POLAND-UKRAINE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30