Veerse kreken en vesten op de schop Gratis 25 GRATIS DE SPECIAALZAAK Stichting mist visie buitendijkse activiteiten Gemeente Kapelle wil kraaiende hanen het zwijgen niet opleggen Omscholing personeel tot verzorgenden digitale tv module* bij aanschaf van een Panasonic tv! Werkzaamheden moeten in juli van start gaan Terneuzen schrapt plannen woningbouw woensdag 30 mei 2012 dere recreatieve voorzieningen. De natuiircamping het Veerse Gat wordt opnieuw ingericht. De Veer se wallen krijgen via de Kreekweg een wandelverbinding met het kre- kengebied. Met twee trekschuiten, zoals de bootjes die nu in de ves ten liggen, kunnen wandelaars dan ook echt de de kreek over. Het waterschap Scheldestromen houdt donderdag 7 juni in Het Ak koord aan de Oudestraat in Veere een inloopavond over de werk zaamheden. Alle deelnemende par tijen zijn daar ook aanwezig. Be langstellenden kunnen er tussen 15.00 en 20.00 uur terecht. VLISSINGEN - Stichting Werkt voor Ouderen in Vlissingen is begon nen met het omscholen van perso neel naar zorgfïmcties. Daarbij wordt samengewerkt met het ROC Zeeland. De omscholing is mogelijk dankzij extra geld dat de overheid dit jaar heeft uitgetrokken voor verzor- gings- en verpleeghuizen. Voor waarde was dat het geld wordt be steed aan directe zorgverlening, zo dat er meer 'handen aan het bed' komen, aldus Stichting Werkt voor Ouderen. Die heeft er daar om voor gekozen huidig personeel dat in niet-verzorgende functies werkt, om te scholen. Dan gaat het om mensen die werken in de keuken, de bakkerij, de winkel of de huishoudelijke zorg. In mei is een groep van 24 mede werkers begonnen aan de oplei ding. Die duurt drie jaar. Aan het einde van de omscholing bezitten ze het diploma verzorgende op ni veau drie. De omscholing bestaat uit lessen op school en werken in de praktijk. Volgens Stichting Werkt voor Ouderen biedt de keuze voor een omscholingstraject ook de kans om te werken aan een loopbaanbe leid voor het huidige personeel. TERNEUZEN - Met de nieuwbouw in Hoek, Zaamslag en Koewacht gaat het zo slecht dat de gemeente Terneuzen zich genoodzaakt ziet haar verlies te nemen en fors af te boeken op de waarde van bouw gronden. Terneuzen legt zich erbij neer dat de tweede fase van de nieuwbouwwijken Windlust in Hoek en Torenberg II in Zaamslag niet meer worden gerealiseerd. In Koewacht gaat nieuwbouw aan de Emmabaan in de ijskast. Dat bete kent op deze plannen een verlies van ruim 1,6 miljoen euro. De ge meente dekt dat uit het positieve resultaat over 2011, toen 2,53 mil joen euro overbleef Voor al uw TV's, audio/video apparatuur en witgoed! KIJK OOK OP ONZE VERNIEUWDE WEBSHOP! WWW.AVAELECTRO.NL AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 door Annemarie Zevenbergen VEERE - Het Veerse krekengebied en de vesten langs de Veerse wal len krijgen een grote opknapbeurt. Het werk begint in juli en moet voorjaar volgend jaar afgerond zijn. De voorbereidingen werden afgelo pen jaar al grotendeels gedaan. Het project liep echter vertraging op door de bezuinigingen die het Rijk vorig jaar aankondigde, onder meer op investeringen in het lan delijk gebied. Uiteindelijk besloot de provincie toch over de brug te komen met de afgesproken half miljoen euro. De deelnemende partijen zijn het waterschap Schel destromen, de gemeente Veere en Staatsbosbeheer. De herinrichting van de kreken en de Veerse vesten kost in totaal vijf miljoen euro. Daarvan wordt an derhalf miljoen betaald door het ministerie van Verkeer en Water staat. De half miljoen van de pro vincie komt daar nog bij. Ook het waterschap, de gemeente Veere en Staatsbosbeheer betalen mee. Daarnaast komt Europees geld be schikbaar. Het waterschap neemt de coördi nerende rol voor zijn rekening. Er is nog geen exacte begindatum van de werkzaamheden. De voor bereidende werkzaamheden be helsden vorig jaar al baggerwerk op diverse plaatsen en een muni- tieonderzoek in de Veerse kreek. Omdat de kreek in de Tweede We reldoorlog ontstond, was er een kans dat er nog explosieven uit die tijd lagen, In het gebied rondom de kreek werden bomen gekapt voor de aan leg van natuurvriendelijke oevers. Die moeten de waterkwaliteit ver beteren. Ze zijn ook gunstig voor de diversiteit van de vogelsoorten. Aan de westelijke oever van de Grote Kreek komt bijvoorbeeld zo'n glooiende oever. Daar zal een Laarzenpad op aangelegd worden. Langs die 'nieuwe' oever komen een ondiepe watergang, een wan delpad en een ruiterroute. De com pensatie van de gerooide bomen gebeurt in de naaste omgeving van de Veerse Kreken. Op vlonders die over de kreek ste ken, worden visstekken aangelegd. Bij de visplas komt een 'hoge stoel' als uitzichtpunt. Verder ko men er bruggetjes voor wande laars als ruiters, een opstapplaats voor kano's, een touwbrug en an- door Frank van Cooten BAARLAND - De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) betreurt het ontbreken van een vi sie van de gemeente Borsele op buitendijkse activiteiten. „Er worden allerlei ideeën en plan nen gespresenteerd en uitgevoerd voor buitendijkse locaties in de ge meente. Denk aan veerplein Hoe- dekenskerke, fort Ellewoutsdijk en nu Scheldeoord Baarland. Een sa menhangende benadering is er niet, waardoor steeds sprake is van ad hoc-besluitvorming", aldus de stichting in de zienswijze op de ontwerp omgevingsvergunning voor plaatsing van een dijkpavil- joen op de Zeedijk bij Baarland. De BZZB vindt het ontbreken van een visie ongewenst, zeker nu wa terschap Scheldestromen de spelre gels voor buitendijkse activiteiten flink heeft verruimd. Onder verantwoordelijkheid van Rijkswaterstaat Zeeland en de Dienst Landelijk Gebied wordt ge werkt aan het opstellen van een beheerplan voor het Natura 2000-gebied Westerschelde en Sae- ftinge. Het concept is na de zomer gereed. De BZZB vindt dat de ont werp omgevingsvergunning voor het paviljoen getoetst moet wor den aan het komende beheerplan, met name ook op wat daarin is aangegeven voor de'Plaat van Baar land en omgeving. „Het zou zeer te betreuren zijn als nu een vergunning wordt afgege ven voor'vijf jaar, die op onderde len strijdig blijkt met het beheer plan. Te denken valt onder meer aan een toegankelijkheidsregeling zoals die in de Oosterschelde van kracht is", stelt de stichting in haar reactie. De BZZB vindt het ook gewenst duidelijk aan te geven hoe groot de afstand precies is tussen de plek waar het paviljoen komt en het begin van de Plaat van Baar land alsmede de afstand tot de Schor van Baarland. „De afstand is van belang met het oog op maatre gelen om verstoring van zowel zee honden als vogels op de Plaat te be perken." door Rob Paardekam KAPELLE - De gemeente Kapelle is niet van plan maatregelen te ne men tegen de eigenaren van ha nen rondom de Maalstede in Ka pelle. Twee bewoners van die straat klagen over geluidsoverlast door deze dieren. De kwestie speelt al enkele jaren. In 2009 was de Kapelse 'hanenru- zie' zelfs te zien in het televisiepro gramma De Rijdende Rechter. De vrouw die klaagde over de haan van haar buren kreeg daarin onge lijk. Er zou geen sprake zijn van onrechtmatige hinder. Toch geeft de bewoonster het niet op. Onlangs had ze samen met haar buurvrouw, die ook overlast ervaart, een gesprek met de burge meester. Het tweetal sprak ook in tijdens de raadsvergadering. Overi gens ervaren ze nu overlast van meerdere hanen in de omgeving. In een memo aan de raad schrijft het college nu dat ze niet van plan is maatregelen te nemen tegen de eigenaren van de dieren. Deze pas sen volgens B en W in een landelij ke woonomgeving. Bovendien zijn er geen klachten van andere om wonenden binnengekomen. Overigens velde Frank Visser (de rijdende rechter) destijds een hard oordeel over de klaagster. Volgens hem kwam ze steeds met nieuwe klachten, wensen en eisen richting haar buren en moest ze daarmee ophouden. Visser raadde de vrouw aan om om hulp te zoeken voor de problemen die ze kenne lijk heeft, en deze niet langer op de buren te projecteren. Die buren, de eigenaren van de haan dus, hebben vorige week een brief naar de gemeenteraad ge stuurd waarin ze stellen dat er sprake is van voortdurende peste rijen door de klaagster, waaronder gefluit, getoeter en het aanzetten van de radio in de tuin. De gemeenteraad praat volgende week dinsdag over de kwestie. dinsdag - vrijdag: 9.00 - 18.00 uur OPENINGSTIJDEN: donderdag koopavond: 19.00 - 21.00 uur i zaterdag: 9.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25