Voor tuttebellen en superhelden 241 zeeland Salon viert jubileum Wachtlokaal veerdienst Hoedekenskerke gered Viswinkel Visamy naar haringpartij woensdag 30 mei 2012 W VL9SSINCEN - Het Schoonheidsinsti tuut in Vlissingen bestaat 25 jaar. Dat wordt zaterdag gevierd met een open dag en de hele maand juni met kortingsacties. Het Schoonheidsinstituut begon een kwart eeuw geleden als Schoonheidssalon Aldy. Dat was nog in de wijk Bossenburgh. Na uitbreiding met extra behandel ruimte verhuisde de salon twintig jaar geleden naar de Rosa Manus- laan 2. Daar was ook verdere uit breiding mogelijk. Bovendien was de nieuwe locatie toegankelijk voor mensen met sportblessures en minder-validen, zoals mensen in een rolstoel. Ook in de behandelingen is veel vernieuwd, aldus eigenaresse Aldy. Zij werkt met de produkten van Sans Soucis op basis van Mineraal Bronwater. Nu is er weer een nieu we aanpak met wellness-compres- sen. De open dag is zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. De hele maand juni is er een actie: een standaardbe^- handeling van 25 euro, en 25 pro cent korting op alle Producten. Ie dere klant krijgt een attentie. VLISSINGEN - Viswinkel Visamy aan het Bellamypark in Vlissingen is uitgekozen om Zeeland te verte genwoordigen op de jaarlijkse Na tionale Haringpartij op kasteel Nijenrode in Breukelen. Deze vindt dit jaar op dinsdag 12 juni plaats. Vanuit elke provincie gaat een visspecialist naar de haringpar tij. Een jury beoordeelt hun haring- gerechten en kiest de maker van het beste en lekkerste gerecht uit tot winnaar. abonnee veiling VANDAAG BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De kamertjes die Jessi ca van Woerkens inrichtte voor haar vier kinderen waren steeds zó leuk dat iedereen haar aanraad de om iets met dat talent te doen. Dat is nu gelukt. In de Paul Krugerstraat in Vlissin gen is ze kortgeleden een kinderka merwinkel begonnen: Tuttebel 8c Superheld. Hoe ze bij die naam komt, is niet moeilijk te raden als je binnen bent. Er is een duidelij ke scheiding tussen lief en stoer, ro ze en blauw. Niet dat er geen stoe re meisjesdingen staan, of geen lie ve jongensdingen, maar heel ge woontjes zijn de spullen niet. De meubelen die Jessica verkoopt, heeft ze zelf ergens opgeduikeld en vervolgens opgeknapt. Het zijn oude gietijzeren wiegjes, antieke houten ledikantjes, bureautjes en kasten die een nostalgische uitstra ling hebben en tegelijkertijd van hoge kwaliteit zijn. „Als je ze uit el kaar haalt, ontdek jé hoe ingenieus ze vroeger alles maakten. Over el ke centimeter werd nagedacht. Die kasten die je nu bij de Ikea haalt en in elkaar zet, donderen na een paar jaar in elkaar." De winkel is aangekleed met acces soires, speeltjes en textiel van be kende merken als Cotton Candy en Babies and Butterflies. Binnenkort komen daar kleertjes van Kiezeltje bij. Allemaal lieve, leuke, bijzonde re spulletjes. En nu eens niet enkel voor meisjes. Jessica: „Ik heb echt mijn best gedaan om evenveel leu ke spullen voor jongens in te ko pen, omdat ik inmiddels uit erva ring weet dat het meestal niet eer lijk verdeeld is." De winkel zit niet in een winkel straat. Tegenover Tuttebel 8c Su perheld zitten dan wel een bakker, een kringloopwinkel, een kapper en dan opent er ook nog eens een bruidsmodezaak, maar dat is het dan ook wel in dat stukje van de drukke doorgaande weg door Vlis singen. „Ik ben wel in de stad we zen kijken hoor, maar hoeveel leeg stand er ook is; de huren die ze er vragen zijn voor een starter niet op te brengen", zegt Jessica. „Mijn schoonouders hadden de etage be neden hun woning nog leeg staan, dus ik heb de gemeente Vlissingen gevraagd of ik daar mijn winkel in mocht beginnen. Eigenlijk mocht het niet, maar ze hebben besloten me twee jaar te gedogen, zodat ik daarna altijd kan zien of ik naar de stad kan. Daar ben ik erg blij mee. Deze locatie is wel weer geweldig, omdat mensen voor de deur kun nen parkeren. En nog gratis ook." Tuttebel Superheld zit aan Paul Kru gerstraat 206 in Vlissingen. De webwinkel, www.bijzonderekinder- kamers.nl, is nog niet klaar. HOEDEKENSKERKE - Het wachtlo kaal voor de veerdienst Hoedekens- kerke-Terneuzen in het Zuid-Beve- landse Hoedekenskerke is einde lijk gered. De veerdienst werd begin 1972 uit de vaart genomen. Het bijna tach tig jaar oude karakteristieke pand je dreigde te worden gesloopt, om dat het in de weg stond voor de dijkversterking die momenteel wordt uitgevoerd. Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB), stichting Stoomtrein Goes-Borsele en water sportvereniging De Val uit Hoede kenskerke zetten er met de ge meente Borsele en het waterschap Scheldestromen de schouders on der om het jonge monument te be houden. Dat is gelukt. Eind vorige week is het wachtlo kaal naar een nieuwe plek op het havenplateau van Hoedekensker ke, iets verder van de dijk. Omdat het gebouwtje 127 ton weegt, was er voor de verplaatsing een grote kraan nodig. Watersportvereni ging De Val knapt het pand op en maakt er onder meer toiletten in. Daar kunnen niet alleen leden ge bruik van maken, maar ook voor voorbijgangers. De jachthaven van Hoedekensker ke wordt ook opgeknapt. Zo komt er een nieuwe horecagelegenheid. Die vervangt paviljoen De Steiger, dat eerder dit jaar is afgebroken. Bovendien bestaat het idee om paalwoningen te bouwen bij de ha venstrekdam. foto Willem Mieras De kinderkamerwinkel van Jessica van Woerkens staat vol meubeltjes, die ze zelf heeft opgeknapt. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24