3500 Veers MuiiekfeslivaD staat dit jaar bij de molen in Serooskerke Meeste bedrijven naar Arnestein verhuisd 23 Kampioenschap amateur bierbrouwers Pleinfeest voor hele buurt bij Acaciahof Expo en bezichtiging Panorama Walcheren Bill m.IllM Vrijdag 1 juni 10.00 - 17.00,uur KUNST- EN ANTIEKVEILING 5 - 6 JUNI 2012 door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) uit Serooskerke is dit jaar aan de beurt om het achtste Veers Mu ziekfestival te organiseren. Het fes tival wordt eens in de twee jaar ge houden. EMM organiseert het voor de tweede keer. Alle zeven Veerse muziekvereni gingen doen mee met hun hoofd korps. Ieder gezelschap speelt drie kwartier. Het festival wordt zater dag 9 juni gehouden bij Molen De Jonge Johannes in Serooskerke. EMM-voorzitter Mar ja Maas: „Wij zijn voor het festival op zoek ge gaan naar een plek waar op een za terdag de meeste mensen rondlo pen. Serooskerke is niet echt een toeristisch dorp. We hebben eerst gedacht om uit te wijken naar Vrouwenpolder, maar dat wilden we toch niet. De uitbaters van de molen waren gelijk heel enthou siast en verlenen alle medewer king. Het is de bedoeling dat alle korpsen meedoen met hun hoofd korps. Dat kan eventueel aange vuld worden met leerlingen op percussie. Er is geen thema, dus ie dereen kan zelf bepalen wat er ge speeld wordt. Er is geen wedstrijd element aan het festival. Het gaat om het contact onderling en om el kaar eens te horen spelen." Zeven Veerse dorpen hebben een muziek vereniging: OKK in Westkapelle; Crescendo in Oostkapelle; Luctor et Emergo in Zoutelande; Voor waarts in Koudekerke; Apollo in Domburg; Veere's Genoegen in Veere en EMM in Serooskerker. OKK bijt om 10.00 uur het spits af en EMM besluit het programma vanaf 16.00 uur. Mar ja Maas: „Het festival is op de laatste dag van de Week van de Amateurkunst, maar dat is stom- toevallig. We geven wel twee work shops in die week; Algemene Mu ziek (dinsdag) en Percussie (don derdag) in ons eigen gebouw." W De nieuwbouw van Van Westen Bouwmaterialen zal 3500 vierkante meter beslaan, waarvan een derde in gebruik zal worden genomen als winkelruimte. MIDDELBURG - De bedrijven die voor het verleggen van de Oost- perkweg moeten verhuizen, zijn inmiddels verkast of druk bezig met inpakken. De meeste zitten op, of gaan naar bedrijventerrein Arnestein, aan de overzijde van het Kanaal door Wal cheren. De lijst van bedrijven die verhui zen: - Aannemersbedrijf Schout ver huist naar de Voltaweg, Arnestein; - Loods Bouwhandel Van Wes ten verhuist naar de Stadsam- bachtweg, Ramsburg; - Dierenasiel Walcheren is ver huisd naar Vlissingen; - Schoonmaakbedrijf Simons is verhuisd naar de Arnesteinweg; - Bouwgroep Peters is verhuisd naar de Grenadierweg, Arnestein; - Autoschadebedrijf Witte is ver huisd naar de Ampèreweg, Ar nestein; - Sportschool All Sports Body Gym is verhuisd naar de Walensin- gel; - Autosloopbedrijf HC Schouten is verhuisd naar Serooskerke; - Autosloopbedrijf Van Veen ver huist naar de Ampèreweg, Ar nestein; - André's Bloemen is verhuisd naar de Anodeweg, Arnestein; - Schildersbedrijf Van Iwaarden is verhuisd naar de Ampèreweg, Arnestein; - De stalhouderij Dampoortweg verhuist naar de Ramsburgerweg. Een aantal panden was al leeg tóen ze door de gemeente werden aangekocht. Het gemeentearchief van Schou- wen-Duiveland beschikt sinds kort over 40.000 foto's die via de site schouwen-duiveland.nl te bekijken zijn. Alle foto's zijn gedigitaliseerd en beschreven. Een aantal vrijwilligers werkt sinds september 2004 aan deze gi gantische klus. In het systeem At lantis zijn de foto's ook oproepbaar voor publicatie of voor andere doel einden. woensdag 30 mei 2012 Wouter Meulenberg voor de panden aan de Korendijk waar Van Westen Bouwmaterialen nu nog is gevestigd. foto's Lex de Meester KAMPERLAND Het Zeeuws amateur bierbrouwers- gilde De Deltabrouwers houdt za terdag 2 juni het Open Nederlands Kampioenschap Amateur Bierbrou- wen (ONK). Dit jaar is het kam pioenschap bij Brouwerij Emelisse in Kamperland. Het evenement" valt dit jaar samen met het 25-jarig bestaan van De Deltabrouwers. Bierbrouwers uit Nederland en Bel gië kunnen hun bieren insturen. Het kampioenschap is van 12.00 tot 18.00 uur. Prijsuitreiking: 16.00 uur. MIDDELBURG Ouders en kinderen van basis school de Acaciahof in de Middel burgse wijk Klarenbeek houden vandaag een pleinfeest met spelle tjes, een playbackshow en een lote rij. Ook is er een rommelmarkt met speelgoed, boeken en kleding. De opbrengst is bestemd voor speelmateriaal op school. Het feest duurt van 11 tot 14 uur. Ook buurt kinderen die niet op de school zit ten zijn welkom. ZIERIKZEE VLISSINGEN Cursisten van Jo Dumon Tak hou den zaterdag 2 juni een expositie in de Zware Plaatwerkerij in Vlis singen. Hun kunstwerken zij te zien van 11.00 tot 14.00 uur. Bezoe kers kunnen dan ook het Panora ma van Walcheren bekijken, dat in de oude Scheldefabriek hangt. Jo Dumon Tak schildert sinds twee jaar aan het panorama. Entree tot de expositie en het Panorama van Walcheren in de Zware Plaatwerke rij kost twee euro. g|« KIJKDAGEN Zaterdag 2 juni 10.00 - 16.00 uur fflBBJ|nU Maandag 4 juni 10.00 - 17.00 uur ZEEUWS VEILINGHUIS Dinsdag 5juni 10.00-12.00 uur Schilderijen, juwelen, Chinees porselein, zilver, klokken, tegels, sculpturen, etc. Herengracht 74 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23