Veere vervangt verwijsborden Van Westen gaat nu zelf bouwen Mooie prestaties op Pinkster 3 22 zeeland Pinstoring treft winkels Wouter Meulenberg woensdag 30 mei 2012 „Wij willen het contact met de stad houden. De vraag naar bouwmaterialen aan deze kant van de gemeente is groot" door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - In september krijgt de toeristische bewegwijzering in de gemeente Veere een nieuw ge zicht. Dan worden de oude, vaak achterhaalde, borden vervangen door nieuwe, eenduidige exempla ren. De vervanging is bedoeld om de wildgroei in borden een halt toe te roepen en de Verrommeling van het landschap' tegen te gaan. On dernemers en instanties die een nieuw bord willen, moeten een nieuwe vergunning aanvragen. Die lopen op dit moment bij de ge meente binnen. Om dat soepeler te laten verlopen, wil het college van B en W dat het afdelingshoofd Publiekszaken ge machtigd wordt om die vergunnin gen toe te kennen. De afdeling Openbare Ruimte toetst die aan vragen inhoudelijk. Weigeringen blijven wel de bevoegdheid van het college. De gemeenteraad moet nog ak koord gaan met die machtiging aan Publiekszaken. De gemeente bepaalt op basis van locatie het ge schikte type bord en het aantal dat nodig is. Aan de orde zijn de zogenoemde objectverwijzingsborden, naar mu sea, campings en sportaccommoda tie bijvoorbeeld, de komborden bij de dorpsentrees, aankondigings borden voor evenementen en kerk dienstborden. Het huidige aantal van 620 borden wordt gehalveerd en er komen eenduidige regels voor alle dorpen. De vormgeving moet verder binnen (nieuwe) Eu ropese richtlijnen passen. De objectverwijzingsborden wor den bruin met witte letters en pij len. De pictogrammen (zwart) ko men in een wit vlakje. De verwij zingsborden naar artsen, WV en politie zijn blauw met daarin wit te vlakken met zwarte letters. De komborden bij de dorpen wor den uniform, maar krijgen wel een eigen gezicht. Dat betekent dat er een afbeelding opkomt die past bij het karakter van het dorp. Eron der komen wisselborden met ruimte voor evenementen in het dorp. Grotere evenementen wor den daar niet op vermeld. Die moeten apart worden aangevraagd en die krijgen een plekje op drie hoekige borden. Er zijn ook aange scherpte regels voor reclamebon den voor evenementen. De verouderde ANWB-fietsroute- bordjes in de gemeente zijn inmid dels al naar de schroothoop verwe zen of vervangen. VLISSINGEN - Door een storing bij KPN kon dinsdag bij sommige winkels in Vlissingen niet met de pinpas betaald worden. Voor ande re zaken die ook bij KPN zijn aan gesloten, was er geen vuiltje aan de lucht. Het Shell-benzinestation aan de President Rooseveltlaan waar schuwde de klanten dat uitslui tend contant afgerekend kon wor den. Een paar honderd meter ver derop had het Esso-tankstation nergens last van. Daar was het door de storing bij de buren juist drukker. Bij de Albert Heijn XL viel de pin af en toe een paar mi nuten uit om daarna weer in be drijf te komen. De Albert Heijn-vestiging in het centrum meldde dat het pinnen hooguit wat trager ging dan normaal. Bij Bruna in de Walstraat kon dan weer helemaal niet gepind wor den, maar een paar deuren verder op bij opticien Tilroe was er geen enkelprobleem. Volgens KPN was dat technisch ver klaarbaar. Er was een storing in een kaart die het internetverkeer in Vlissingen regelt. Maar die werkt zo dat niet iedereen dezelfde pro blemen had, zei een woorvoerster. Zelfs buren hadden niet dezelfde overlast. Daarom is ook gewacht met vervanging van die kaart tot 18.00 uur, na sluitingstijd van de meeste winkels. „De overlast was mogelijk groter-geweest als we dat overdag hadden gedaan. Dinsdag avond of uiterlijk woensdagochtend moet alles hersteld zijn." Anderhalve eeuw al worden bouwmaterialen aan- en afge voerd aan de Middelburgse Ko rendijk. Rond de jaarwisseling komt hier een einde aan. Van Westen Bouwmaterialen bouwt nu zelf een nieuwe winkel en op slag op Ramsburg. door Theo GaeBe MIDDELBURG - Het uitzicht is fan tastisch vanuit de showroom waar monsters bakstenen en dakpan nen staan uitgestald. De haven, de monumentale panden van de Lon- densekaai en boven alles uittore nend de Lange Jan. Een prachtige plek, maar vandaag de dag niet handig voor een handel in bouw materialen zoals Van Westen. Al honderdvijftig jaar zijn drie eeu wenoude panden aan de Koren dijk de plaats waar bouwmateria len werden aan- en afgevoerd. Eerst per schip en paard en wagen, tegenwoordig met vrachtauto's. Van Westen verkoopt zowel aan professionele bouwers als aan par ticulieren. Bij het bedrijf werken negen mensen. Sinds 1985 wordt de handel gedre ven onder de naam Van Westen. Maar Van Westen heeft zijn lang ste tijd gehad aan de Korendijk. Rond de jaarwisseling verhuist de zaak naar Ramsburg, om precies te zijn naar de Stadsambachtweg, te genover het grote gerenoveerde parkeerterrein aan de Oude Veerse- weg. „Eind 2006 is het balletje gaan rol len", vertelt Wouter Meulenberg van Van Westen Bouwmaterialen. We hebben een loods aan de Oost- perkweg en de gemeente wilde die aankopen om de weg te kun nen verleggen. Zouden we dan niet beter alles op één locatie kun nen concentreren?" Daar hoefde het bedrijf niet lang over na te denken. „We zijn ge wend om hier aan de Korendijk te zitten. Maar eigenlijk is het niet van deze tijd." Hoe mooi en historisch de panden ook zijn, efficiënt is anders. Het la den en lossen kost veel tijd. „Ik denk dat we over een jaar tegen el kaar zullen zeggen: hoe is het mo gelijk dat je daar zo hebt lopen martelen." Veel bedrijven die op Ramsburg moeten wijken voor het verleggen van de Oostperkweg hebben de sprong over het kanaal gewaagd en zitten nu op Arnestein of ver huizen er in de loop van het jaar naar toe. Arnestein was voor Van Westen geen optie. „Wij willen het contact met de stad houden. De vraag naar bouwmaterialen aan deze kant van de gemeente is groot." Na de verhuizing zit Van Westen praktisch aan de afslag van de N57 en wordt een stuk beter bereik baar dan nu. Bij het bedrijf komt een groot, eigen parkeerterrein en bovendien kan aan de overkant van de weg ook (gratis) gepar keerd worden op het gemeentelijk parkeerterrein aan de Oude Veerse- weg. „Echt een ideale plek voor ons", zegt Meulenberg, Van Westen krijgt twee keer zo veel ruimte als ze nu heeft. Dat biedt de mogelijkheid om het aan bod voor de particuliere doe-'t-zel- ver flink uit de breiden. Inkoopor ganisatie BPG helpt daarbij. Overi gens verhuist niet alleen de bouw- materialenhandel van de Koren dijk naar Ramsburg. Ook Verfhan del Boogaard, onderdeel van Van Westen, komt in het nieuwe pand. De palen voor het 3500 vierkante meter grote gebouw zitten inmid dels in de grond. Meijers Staal bouw zet het gebouw neer. In te genstelling tot bedrijven die sterk afhankelijk zijn van woningbouw, heeft Meijers niet te klagen over de orderportefeuille. Het pand dat Meijers voor Van Westen bouwt, wordt zeven meter hoog. Er ko men twee magazijnen en de win kel zal zo'n 1200 vierkante meter vloeroppervlakte hebben. Wat er met de leegkomende pan den aan de Korendijk gaat gebeu ren, is nog niet bekend. De palen voor de nieuwbouw van Van Westen worden geslagen op het ter rein op de hoek van de Stadsambachtsweg en de Oude Veerseweg. door Rian Janse Traditiegetrouw werd er op vier plaatsen op Walcheren ringgere- den op 3e Pinksteren. In Souburg, Koudekerke, Nieuwland en Oost- kapelle reden de deelnemers een zonovergoten wedstrijd. In Souburg wist Sjaak Janse de wedstrijd op zijn naam te schrij ven. Na 30 beurten was hij de eni ge die alle ringen gestoken had en hiermee dus de winst pakte. Naast het kampioenschap wist hij ook de 2e beker te veroveren en de fel begeerde pollepel, waar hij de 14 mmring voor moest steken. Edwin Dellebeke werd met 29 rin gen tweede en ook won hij de gas- tenbeker. Linda Minderhoud vero verde, met 28 ringen, de derde plaats. De ie beker werd gewon nen door Rinus de Visser en de 3e beker door Cor Janse. In Koudekerke streden' 44 deelne mers voor hun persoonlijk klasse ment. De verrassing van de dag werd Patrick Houterman. Met 29 ringen wist hij voor het eerst in zijn carrière een wedstrijd te win nen. Naast het dagkampioenschap nam hij ook de 5e beker mee naar huis. Er waren drie rijders met 28 rin gen, die moesten kampen voor het reservekampioenschap. Arjan Bos- gra won dit, voor David van de Voorde en Rico Jobse. De ie beker werd een prooi voor de beste da me van deze dag: Marjolein Koole. ringrijdt a Piet Jan Reijnierse won de 2e be ker, voor Tanny de Pagter en Kees de Kroo. Het winnen van de 2e be ker smaakte naar meer voor Reij nierse. Na een kamp wist hij ook nog de pollepel te veroveren. In Nieuwland was het voorzitter Ruud Mesu die het goede voor beeld gaf aan de andere 22 rijders. Met 28 van de 32 ringen werd hij de dagkampioen. Naast deze prijs won hij de beker voor de meeste volgringen en de 2e beker. Richard Jacobs werd met 26 ringen tweede, tevens won hij de ie beker. Bart Jan Volmer werd derde, ook met 26 ringen. Naast de derde plek leg de hij ook beslag op de 5 e beker en de juniorenbeker. De meest vol le tas met prijzen was voor Piet Meyer. Naast de 3e prijs versiering, de 3e beker en de senioren won hij als kers op de taart de pollepel. Agenda ZRV 2 juni, Grijpskerke, Tweede klas kampioenschap 8.00-17.30 uur www.pzc.nl/ringrijden abonnee s veiling s VANDAAG BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22