uiten anct 9 Merkel staat er vaker alleen voor nu Vermist: na 33 jaar doorbraak dejongintra.nl Bondskanselier moet naar het zich laat aanzien vrezen voor haar positie 'Duitser snapt eurocrisis niet meer' HAAL MEER UIT UW VAKANTIEGELD Breivik prijst optreden politie op Utoya Boek nu uw vakantie naar Malta m.J zaterdag 26 mei 2012 Onrust in eigen partijgelede ren, een zelfbewuste linkse oppositie die druk opvoert en een andere Franse presi dent. Merkel heeft het moei lijk. door onze correspondent ©ene van der Wal De Duitse bondskanse lier Angela Merkel krijgt maar geen rust. Een gevoelige verkie zingsnederlaag in Noordrijn-West- falen (NRW), onrust in eigen par tijgelederen, een zelfbewuste link se oppositie die permanent de druk op haar opvoert. En-in Euro pa raakte ze haar belangrijkste partner, de Franse president Nico las Sarkozy, kwijt. Zelden stond Merkel zo alleen, zo lijkt het. Naar het zich laat aanzien moet Merkel vrezen voor haar positie. Komend jaar september zijn er ver kiezingen. Maar volgens de laatste peilingen schraapt de huidige rege ringscoalitie slechts 38 procent van de stemmen bij elkaar. Een rood-groene-coalitie van SPD en Groenen ligt daar vier procentpun ten voor. Dat is evenmin genoeg voor een meerderheid, maar beves tigt de trend die met de verkiezin gen in NRW van twee weken gele den inzette. Uit een representatie ve peiling van bureau Yougov blijkt bovendien dat Merkel het in een directe confrontatie om het kanselierschap met SPD-politica Hannelore Kraft, de grote winnaar in NRW, ruimschoots zou afleg gen. Dat geeft de SPD vleugels. Lange tijd was daar het adagium om de uiterst populaire Merkel niet hard aan te vallen. Inmiddels is de jacht volop geopend. De bondskanselier heeft alle reden zich zorgen te maken. Niet voor niets reageerde ze met voor haar ongebruikelijk machtsvertoon op de electorale afstraffing. Ze ont sloeg minister van Milieu Norbert Röttgen, de falende CDU-lijsttrek- ker in NRW. En passant maakte ze het slagen van de 'Energiewen- de' (de overgang naar een 'groene' economie zonder kernenergie) tot hoofdopgave van haar regering. In tern lijkt ze daarmee haar autori teit overwegend te hebben her steld. Maar volgens de oppositie is het een nieuw bewijs van Merkels zwakte. De bondskanselier heeft de SPD en de Groenen bij belang rijke kwesties nodig omdat deze twee partijen een meerderheid hebben in de Bondsraad, de Duit se Senaat. Daarmee willen ze Mer kel dwingen haar 'rigide' bezuini- gingskoers in de eurocrisis op te ge ven ten gunste van 'groei-impul- sen'. Na overleg over het Europese fiscale pact, donderdag, claimden beide partijen Merkel tot conces sies te hebben bewogen. Ook bij de G8-top in Camp David, eerder deze week, drongen leiders van andere grote industrielanden, onder wie de Amerikaanse presi dent Barack Obama, er op aan de teugels te laten vieren en economi sche groei in Europa te stimuleren. Veel beweegruimte lijkt Merkel echter niet te hebben. Komend jaar zijn er niet alleen landelijke verkiezingen die ze in haar voor deel wil beslechten, maar ook twee cruciale deelstaatverkiezin gen, in Nedersaksen en Beieren. Beiden worden geleid door door een christen-democraat. De bondskanselier zal er in elk ge val alles aan doen de eurocrisis te beheersen. Haar grootste vrees is dat het nu nog goed boerende Duitsland door de crisis besmet raakt en nog voor de verkiezingen in een recessie terecht komt. Eer ste indicaties dat het die kant op kan gaan zijn er al. In het eerste kwartaal van dit jaar daalde de af zet van industrie en detailhandel. NEURENBERG - De discussie rond de Europese schuldencrisis is inmid dels zo complex geworden dat veel Duitsers het onderwerp liever mij den. Dat stelt marktonderzoeker GfK. „Een meerderheid van de Duitse burgers is uit de discussie gestapt. Het is voor hen een zeer complexe, en omdat ze zich nog niet persoonlijk geraakt voelen, ook een zeer abstracte discussie." JAAR Arsdré Riem - Maastricht Auto-, trein-en busarrangementen Vertrekdata: 22,23,24 en 26 juni deionaintra.nl/rieu Nederlandse en Belgische steden 7-daagse riviercruise mps Horizon Gegarandeerd vertrek op 12 juli deionqintra.nl/crcr421 Highlands Islands I 13-daagse busrondreis Schotland j Diverse vertrekdata t/m september deionqintra.nl/beab30? Toscane en Venetië j 11-daagse vlieg-busrondreis Diverse vertrekdata t/m september deiongintra.nl/vbit406 Siiema Htl. Bayview*** Logies/ontbijt, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 469,- 8 dagen al v.a. MeiïBB Bay Htl. Ramla Bay Resort**** Logies/ontbijt, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 599,- 8 dagen al v.a. In samenwerking met Malta Arke.nl 130 winkels 0900 8847 Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 pers. inclusief vlucht met vertrek in juni. Vraag naar de voorwaarden. toen de politie en FBI gingen zoe ken in een kelder dichtbij het ap partement van de familie Patz in Soho. Destijds was de kelder een werkplaats, gebruikt door een klus jesman die destijds al werd ver dacht. Vier dagen lang kamden ze de kelder met de nieuwste technie ken uit. Het lichaam zal hoogst waarschijnlijk nooit worden gevon den, zei politiecommissaris Ray Kelly bij een persconferentie. De zoektocht in de kelder leidde tot een tip waardoor de politie Pedro Hernandez in het vizier kreeg. De 51-jarige man heeft bekend dat hij Patz heeft gewurgd en bij het afval heeft gegooid. Hernandez werkte bij het buurtwinkeltje waar het jongetje mogelijk een flesje fris drank wilde kopen. Voor de ouders van Etan Patz, die nog al tijd in hetzelfde appartement wo nen, is het nieuws een grote schok. OSLO - De politie heeft goed opge treden toen Anders Behring Brei vik op 22 juli schietend over het Noorse eilandje Utoya liep. Dat vindt hij zelf althans. „Over het ge heel heeft de politie zich goed inge zet, zeker als je bedenkt dat het zo mervakantie was en nog vrijdagna middag ook", zei hij gisteren in de rechtbank van Oslo. Breivik heeft eerder gezegd dat hij de politie had gebeld om zich over te geven. Toen Anders Breivik zich op het ei landje Utoya had overgegeven aan de politie, wilde hij zo snel moge lijk een pleister voor een bloeden de snee in zijn vinger. Dat zei de hoofdinspecteur van politie Ha- vard Gaasbakk gisteren tegen de rechtbank van Oslo. „Ik zei: jij krijgt geen pleister van me. Kijk om je heen: overal liggen doden en gewonden", aldus de inspec teur. bel 0180-457803 of ga naar uw ANVR reisbureau Qawra Htl. Sunflower*** Logies/ontbijt, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 399,- St. Julians App. La Vallette Resort St. Georges Park*** Logies, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 429,- 8 dagen al v.a. U f Spanje - Appartementen Cye*** I 10-daagse buspendelreis Salou Diverse vertrekdata t/m oktober dgiangMaflJ/zhsflyiS I Panorama van Thailand 16-daagse groepsrondreis I Gegarandeerd vertrek op 12 juni deionglntra.nl/vath476 door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Het waren maar 168 stappen van het appartement in de New Yorkse" wijk Soho naar de halte van zijn schoolbus. Op 25 mei 1979 lieten zijn ouders de zes jarige Etan Patz voor het eerst al leen gaan. Hij verdween spoorloos en 33 jaar lang bleef de verdwij ning een groot raadsel. Donderdag was er een doorbraak en arresteer de de politie een verdachte. Etan Patz was het eerste vermiste kind in Amerika dat op de zijkant van een melkpak verscheen. Zijn vader, een professioneel fotograaf, had de foto zelf gemaakt. Weken lang staarde een jongetje met blond piekhaar en een verlegen glimlach ontbijtende Amerikanen aan, maar tips (Etan zou gezien zijn in alle wijken van Manhattan, Etan zou met een man in een taxi zijn gestapt, Etan zou 's avonds nog een doosje spijkers hebben ge kocht) liepen op niks uit. Eind april was het gezicht van het jonge tje plots weer te zien op voorpagi na's van kranten en in journaals, jjRfe fa Voor alle rnï/vn geldt: getoonde prijzen zijn per persoon o.b.v. personen, SfK, exclusief reserverin'gskosten. Bijdrage Calamireilenfoiwk2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9