Vera was ooit rechtsbuiten ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Zaterdag 26 mei 2012 iHanny Vera tijdens een optreden in Goes Als klein mannetje wilde hij het liefst profvoetballer worden. Zijn eerste stappen daartoe zette hij bij Zeelandia Middelburg, maar een kleine tien jaar later kwam Danny Vera er achter dat de muziek hem beter lag. Volgende week vrijdag treedt hij op tijdens de Zeeuwse Voetbal Awards. Sinds Vera (de dag voor de Awards wordt hij 35) wekelijks zijn muzikale kunnen laat zien bij het populaire programma Voetbal International is hij bij het grote publiek onlosmakelijk verbon den met de voetbalsport. Vera zelf voelt de connectie met de sport minder. „Laat ik maar eerlijk zijn: ik volg het niet echt. Laat staan het Zeeuwse voet bal. Het is niet dat ik nog elke week langs de lijn bij mijn duppie sta. Heb er ook wei nig tijd voor." De standen in het (inter-)nationale voet bal houdt hij wel bij, maar eigenlijk is dat plichtmatig. „Ik wilde een keer slim over komen bij Wilfred Genee, dus vroeg ik hem of Barcelona de Champions League zou winnen. Toen bleek dat ze al waren uitgeschakeld, heb ik mezelf maar ver plicht tenminste de uitslagen te weten als ik naar VI ga." Vroeger lag dat anders bij de Middelbur ger, toen hij van zijn zevende tot zeven tiende bij Zeelandia Middelburg speelde. „Ik speelde rechtsbuiten, was een soort Ro bin van Persie. Maar dan een hele slechte." Het waren dan ook de bijverschijnselen die hem de voetbalsport in trokken. „Met Zeelandia Middelburg gingen we elk jaar naar het buitenland om toernooien te spe len. Voor een jongetje van twaalf jaar is dat natuurlijk fantastisch." Op het mo ment dat Vera zeventien werd, stopte hij definitief met de sport. „Toen had ik de gi taar al ontdekt. En het stappen op vrijdag en voetballen op zaterdag ging niet echt meer samen." Helemaal los heeft Vera Zeelandia Middel burg niet gelaten. Zo trad hij bij het prijs winnende VI (vorig jaar won het program ma de Gouden Televisiering) een keer aan in het groen-witte tricot van zijn oude club. Dat wil overigens niet zeggen dat hij fan is van het horizontaal-gestreepte te nue. „Met dat shirt heb ik altijd het gevoel dat als je ermee uit een vliegtuig springt, en je armen spreidt, je dan veilig op de grond terechtkomt. Het is net een parachu te. Wat dat betreft ben ik het wel eens met René van der Gijp. Je moet er goed uitzien wil je de tegenstander imponeren. Je wilt toch niet als een neanderthaler op het veld staan." Komende vrijdag treedt de singer-songwri ter diverse op tijdens de uitreiking van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) in zijn thuisstad Middelburg. Behalve dat hij er het podium betreedt, weet hij weinig af van de verkiezingen. „Ik stap er blanco in. Ik weet ook niet wie er genomineerd zijn. Ik had het in de krant kunnen lezen, maar alleen mijn vader leest die nog. Ik lees so wieso weinig nieuws. Het is toch altijd slecht nieuws." Drie dagen na de Zeeuwse Voetbal Awards begint Vera aan een lange (sport)zomer. Eerst is hij dagelijks op de Nederlandse tv te zien tijdens VI Oranje; het programma dat hem twee jaar geleden bij het grote publiek bekend maakte. Daar na volgen nog programma's over de Tour de France en de Olympische Spelen. Bob Maes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99