Ik heb ook lelijke goals I Ml ZEEUWSE I Al VOETBAL ,mmwA AWARDS r- 4r V-, Zaamslag is een doelpuntrijk dorp. Vorig seizoen kroonde Peter Dieleman zich in het shirt van Zaamslag tot Zeeuws topscorer, dit seizoen is die eer weggelegd voor zijn dorpsgenoot Marco Faassen. Hét verschil is dat Faassen import is. De 32-jarige spits maakte zijn 27 goals immers voor Terneuzense Boys. M'n vader zegt nog altijd dat ik meer talent voor waterpolo heb dan voor voetbal. Twee jaar heb ik bij de Boys in de E'tjes ge voetbald, maar ik vond zwemmen toen leuker. Daarom ben ik op wedstrijdzwem- men gegaan bij De Schelde en vervolgens ben ik ook aan waterpolo gaan doen. Ja, daar stond ik ook al centraal voorin." „Het nadeel van zwemmen was dat het een individuele sport was. Als je bijvoor beeld een wedstrijd had, moest je ver weg om drie keer een minuut in het water te liggen. Dan was je de hele zondag voor weg. Ik had ook weinig interactie met leef tijdsgenoten en daar had ik wel behoefte aan. Bij voetbal had ik dat wel en in de B-junioren ben ik weer begonnen." „Eerst stond ik nog rechtshalf, maar al snel kwam ik in de spits. Ik was toen een heel andere spits dan nu. Een echte specia liteit heb ik nooit gehad; ik heb een beetje van alles wat. Koppend ben ik sterk, ik ben redelijk snel, scherp voor de goal, maar het grote verschil tussen toen en nu is dat ik geduld heb, dat ik kan wachten op m'n kans." „Patrick Kluivert, dat vond ik een mooie, allround spits. Maar ja, hij werd nooit tops corer. In dezelfde tijd had je Roy Makaay en Jimmy Hasselbaink. Mindere voetbal lers, maar ze werden wel topscorer in gro te competities. Hun manier van voetbal len was effectief en nuttig. Ik denk dat het bij mij nu ook zo is gegaan." „Vroeger bemoeide ik me veel meer met het spel, tegenwoordig ben ik minder crea tief en juist scherper voor de goal. Dat is onbewust gegaan, door de speelwijze van de ploeg. Toen ik eind jaren negentig bij het eerste kwam, speelde Terneuzense Boys met twee spitsen. Ik stond toen vaak achter de diepe man en passeerde dan nog wel 's een mannetje." „Nu spelen we al jaren met één spits, dat ben ik, en eigenlijk passeer ik nauwelijks meer een mannetje. Ik heb veel meer diep gang gekregen. Ik sta er om doelpunten te maken. Dit seizoen was dat ook niet zo moeilijk, want ik wist dat de kansen zou den komen. Zelfs als we bijvoorbeeld een slecht eerste halfuur hadden, kwamen ze daarna toch wel." „De komst van Johnny de Jaeger van Bres- kens was een belangrijk punt. Een speler als hif misten we. Als je met één spits speelt, moeten andere spelers veel en snel aansluiten. Johnny kan dat. Er gebeurt wat met hem in de buurt. Hij speelt altijd kort bij mij, waardoor ik een bal kan doorkop pen of meegeven. Hij komt van het mid denveld en is daardoor moeilijk te dek ken." „Onze beste wedstrijd was die tegen Din- teloord. We wonnen met 3-0, ik maakte ze alledrie, maar dat was niet het belang rijkste. Het was al duidelijk dat we kam pioen zouden worden. We hadden alleen van Dinteloord verloren, de nummer twee. We wilden bewijzen dat we ook van Dinteloord konden winnen. Dat heb ben we gedaan. We zijn die wedstrijd heel goed met de kansen omgegaan en hebben volwassen gespeeld." „M'n mooiste goal heb ik tegen Dauwen- daele gemaakt. Ik kreeg vanaf rechts een voorzet van Gökhan (Ersahin). Ik nam de bal aan op mijn borst, wipte de bal met rechts over de voet van mijn tegenstander en schoot met links steenhard diagonaal in het zijnet. Toen ik de voorzet zag, wilde ik dat doen en het lukte nog ook." „Ik heb ook lelijke goals gemaakt hoor. yfHi'ns De afmaker Marco Faassen (links) en de aangever Johnny de jaeger vieren een feestje na weer een doelpunt sits A:'TwAfö:?';c is IS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 96