Autobezitters de dupe auping auping I ntroducti eaan b i edi ng 61 binnenland Tweede Pinksterdag geopend van 10.00 -17.00 uur plaza Poortvliet UNIEK COMFORT NOG BETERE VENTILATIE Effecten nieuwe woon-werkregeling Actie loopt van 28 aprrl toten met 8 juni 2012. Vraag uw Auping dealer naar de voorwaarden of kijk'op .aupmg.nl. zaterdag 26 mei 2012 Forenzen die met de eigen auto naar hun werk gaan zijn straks fors duurder uit. Vooral forenzen die met eigen auto naar het werk gaan zijn de dupe. Leaserijders en personeel dat van vervoer afhankelijk is wor den grotendeels ontzien. Bezuiniging woon-werkver- keer levert 1,3 miljard euro op door Gert van Harskamp DEN HAAG - De reiskostenplannen van de Kunduzcoalitie raken voor al forenzen die met eigen auto heen en weer naar het werk gaan en reizigers in het openbaar ver voer. Bouwvakkers, loodgieters en ander personeel dat voor het werk afhankelijk is van een busje of be stelauto, worden buiten de nieuwe bij tellingsregeling gehouden. Ook bestaande leaserijders worden voor een groot deel ontzien. Werk nemers die met hun eigen auto naar het werk gaan, moeten hun vergoeding van het woon- werk verkeer bij het bruto inkomen op tellen. Afhankelijk van de belas tingschijf moeten forenzen daar door tot wel'de helft van hun ver goeding voor woon-werkverkeer afdragen aan de fiscus. Ook open baar vervoer-reizigers die hun ver voerskaart van de werkgever krij gen, moeten vanaf januari. 2013 over de prijs van het abonnement belasting betalen. Openbaar ver- voersabonnementen die voor giste ren (25 mei) zijn aangeschaft blij ven gedurende de looptijd van de kaar t buiten de bij tellingsregeling. Werkgeversorganisatie VNO- NCW verwacht dat de vakbonden bedrijven zullen vragen om die ki lometervergoeding dan maar te verhogen. Nadeel is dat daardoor het belastbaar inkomen hoger wordt. Dat heeft-als gevolg dat sommige mensen, vooral met een laag inkomen, niet meer voor be paalde toeslagen in aanmerking ko men om dat ze dan nét boven de ondergrens uitkomen met hun in komen. VNO-NCW gaat volop lobbyen om de maatregel van tafel te krijgen. „Want dit is een grote ingreep in de arbeidsvoorwaar den", aldus de woordvoerder. Effecten op de woningmarkt: Waarschijnlijk nihil: Niemand met een koophuis wil momenteel ver huizen. De bereidheid om voor een baan te verkassen was al laag in Nederland en is de afgelopen tien jaar steeds verder gedaald, al dus hoogleraar Arbeidsmarkt Ton Wilthagen van de Universiteit van Tilburg. Zeker bij laagopgeleiden. Nu de woningmarkt en de arbeids markt er zo beroerd voor staan, zullen werknemers er voor kiezen om de extra kosten te slikken, ver wacht Wilthagen. Nadeel voor de arbeidsmarkt: De voorgestelde maatregelen be lemmeren waarschijnlijk de arbeids markt. Mensen zullen minder op banen solliciteren die verder van huis zijn. „Tot op heden belonen we immers de mensen die verder van hun werk gaan wonen", aldus hoogleraar vervoerseconomie Erik Verhoef (VU). Invloed op toeslagen: Huurtoeslag, kinderopvangtoeslag en zorgtoeslag worden berekend op basis van het belastbaar inko men. Als het belastbaar inkomen stijgt, dan daalt de de toeslag. Een alleenstaande met kinderen en een huurwoning zal naast het deels inle veren van de reiskostenvergoeding ook tot wel vijftienhonderd euro per jaar minder aan toeslagen krij gen. Het hardst getroffen: De nieuwe regeling zal de laagste inkomens die met eigen auto naar het werk gaan, relatief het hardst treffen. Zij zijn het meest afhanke lijk van toeslagen. Precieze effec- Auping nights, Better days U vindt Auping Plaza op Woonboulevard Poortvliet Paasdijkweg 33 T. 0166 - 61 93 50 www.aupingplaza-poortvliet.nl openingstijden: di-do: 10.00 - 17.30 uur vrijdag: 10.00 - 21.00 uur zaterdag: 9.30 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6