OM eist in 'Passage' zes maal levenslang ri6SM TO@S 41 id Gedwongen prostitutie Roemenen Vakbond:soepeler ontslag mokerslag Justitie kondigt nieuwe vervolgingen aan in liquidatiezaak fCrilistOCllt VOOf d.€ SClïctpCIl Zomervoordeel in Italië Riva del Garda va «af zaterdag 26 mei 2012 Justitie eist in liquidatieproces tegen zes verdachten levens lange gevangenisstraf. Verdachten volgens officier 'te gevaarlijk om in samenleving terug te keren'. Advocaten: OM negeert pro blemen rond kroongetuige. door Ruben Murk AMSTERDAM - „Zonder ingrijpen waren ze doorgegaan." Dat zei offi cier van justitie Betty Wind giste ren in het slotbetoog van haar re quisitoir in het liquidatieproces Passage. „We hebben de liquidaties een halt toegeroepen en dat was hard nodig", zei ze. Het Openbaar Mi nisterie in Amsterdam eiste giste ren tegen zes verdachten een le venslange celstraf Dino S., Fred R., Jesse R., Siegfried S., Ali A. en Mohamed R.: geen van hen mag nog in de maatschap pij terugkeren, vindt justitie, om dat zij daarvoor te gevaarlijk zijn en omdat de door hen gepleegde misdaden vergolden moeten wor den. Tegen de kroongetuige in Passage, Peter la S., eiste Wind acht jaar cel, zoals tevoren met hem was over eengekomen. Tegen drie andere verdachten eiste zij straffen van 8, 12 en 15 jaar. Een aantal beklaag den in het proces is al geruime tijd op vrije voeten, na opheffing van hun voorarrest. Voor een elfde ver dachte vroeg justitie vrijspraak, we gens gebrék aan bewijs. Jesse R. geldt als onbetwiste hoofd verdachte in Passage, omdat hij bij alle zaken zou zijn betrokken. „In drukwekkend en schokkend", al dus Wind, die R. verantwoordelijk houdt voor zeven doden. Hij heeft 'op een griezelige manier' twee ge zichten: enerzijds een rustige, zachtaardige man, anderzijds 'de ijskoude hitman met een totaal ge-' brek aan empathie'. „Een levensge vaarlijke man, die hoogstwaar schijnlijk nieuwe slachtoffers maakt als hij op vrije voeten zou komen." Justitie ziet Dino S. als een van de opdrachtgevers van twee liquida ties en daarom als een van de lei ders van de bende. Pogingen om de schuld af te schuiven op Wil lem Holleeder zijn wat aanklaag ster Wind betreft mislukt. Hol leeder geldt wel als verdachte in het geheel van Passage, maar een beslissing om hem te vervolgen is nog niet genomen. De officier he kelde het totale gebrek bij Dino S. aan respect voor het leven van an deren. De advocaten waren niet verrast door de eisen tot levenslang. Raadsman Sander Janssen vindt dat justitie veel te gemakkelijk over alle problemen rond de kroongetuige heen stapt. Volgens hem is het OM er doorlopend van uitgegaan dat alles wat die heeft verklaard, juist is. „Alle problemen die zich rond hem hebben afgespeeld, heeft het OM buiten beschouwing gelaten. Ten onrechte." Passage is wat justitie betreft nog niet over. Er zijn nog zaken die zij in een later stadium voor de rech ter wil brengen, ook met verdach ten die tot dusver buiten schot zijn gebleven, zo kondigde het OM gisteren aan. Het lopende proces is voorlopig nog niet klaar. De advocaten zul len de komende periode hun plei dooien houden. De rechtbank hoopt rond de jaarwisseling uit spraak te kunnen doen. ARNHEM - Het is een kruistocht om te overleven, de voetreis door grote natuurgebieden en stadsparken in Gelderland die drie herders met 450 Schoonebeeker schapen maken tot en met 1 juni. Van Epe gaan ze in diverse etappes naar Arnhem. Zo vragen de 'drie laatste schaapher ders van Gelderland' aandacht voor hun nijpende situatie. Ze vrezen fail- ROTTERDAM - De Nationale Recher che heeft een bende opgerold die jonge Roemeense mannen uitbuit te als homoprostitués. Het lande lijk parket van het Openbaar Mi nisterie (OM) maakte gisteren be kend dat afgelopen dinsdag vier mannen zijn aangehouden die ver moedelijk tientallen Roemenen als prostitué te werk hebben ge steld. De verdachten uit Elsloo, Eygelsho- ven en Sittard-Geleen hebben vol gens justitie de Roemenen via in ternet geronseld. Zij wisten niet dat ze als prostitué aan de slag moesten. Het geld dat ze verdien den, moesten ze aan de verdach ten afgeven en hun paspoorten werden ingenomen. De slachtof fers moesten via homochatsites contact leggen met mogelijke klan ten. Ze zijn ook gechanteerd met foto's en films van sekscontacten. Verder heeft dë recherche aanwij zingen dat ook de klanten zijn ge chanteerd met foto's en films van contacten die ze met de Roeme nen hadden. Een van de aangiften tegen de ver meende mensenhandelaren komt van een Roemeense transseksueel, die zou zijn gedwongen klanten te bedienen, meldt het OM. In deze aangifte staat ook dat escortjon- gens zijn mishandeld en gedwon gen hun inkomsten af te staan. De bende zou geen minderjarigen hebben ingezet als prostitué. De vier verdachten zijn gisteren voor geleid aan de onderzoeksrechter. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/itaHe --Af-. of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,-. per gesprek) met zoek boetkcode 74200 Prijzen in p.p. Voor prijzen van de fami liekamer en de kinderkorting kijk op: www.pharosreizen.nl/italie, Wiet inbegrepen: reserveringskosten en kosten Calamiteiten fonds. v Jaar al 'nc. xg'W&CrtA? 10t All e-n More- lnolv<;\\/& DEN HAAG - Versoepeling van het ontslagrecht is een grote klap voor al die mensen die de komende tijd zonder werk komen te zitten, stelt FNV-voorzitter Agnes Jongerius: „Een mokerslag voor werkend Ne derland", noemt ze de plannen in het Lente-akkoord. Bedrijven kunnen straks makkelij ker mensen ontslaan en de ontslag vergoeding wordt beperkt tot een kwart van het bedrag dat nu vaak op grond van de kantonrechters- formule wordt uitgekeerd. De verschillen tussen vaste krach ten en mensen met een tijdelijk contract moeten kleiner, aldus de vijf partijen in het Lenteakkoord. Volgens de FNV bereiken ze in de praktijk juist het omgekeerde: „Me- dewerkers die al lang bij een werk gever in vaste dienst zijn zien hun bescherming wegvallen. Ze komen op straat te "staan met weinig kan sen op een nieuwe baan en een fors lager inkomen." Werkgevers worden individueel in plaats van collectief verantwoorde lijk voor de eerste zes maanden van de WW-uitkering, waardoor ze mensen minder snel zullen ont slaan, is de gedachte van de Kun- duzcoalitie. Jongerius: „Maar dat betekent niet dat ze jongeren sneller een vast contract aanbieden, het kost im mers WW-geld om weer van ze af te komen. Deze maatregel is puur bedoeld om de overheidskas te spekken." PAUL KUSTERS tooserthenk 83 M I00 TIPS DM fc>E CRISIS TE OVERLEVEN TIP 8S: VRAA6 OUDEREN DM RAAfc».. S- of B-JaagS arranapwe-nf (failë Boek vóór 1 juni één van 10 extra voordelige zomervakanties in Italië, geniet al van een IVIore Inclusive-arrangement Italië vanaf 99,- p.p. Kijk op www.pharosreizen.nl/italie voor alle arrangementen. Hieronder vindt u één van onze tien toppers! In Riva del Garda beleeft u het Gardameer vanaf de eerste rang! Het plaatsje ligt bijzonder fraai aan het meer. Heerlijk om te zwemmen of varen. Bovendien zit u vlak bij wandelparadtjsje Monte Baldo en bij schilderachtige middeleeuwse, plaatsjes, zoals Lintone, U verblijft in Grand Holei Riva, opeen minuut lopen van liet Gardameei; met uitzicht op hét meer. De kamers hebben airco, tv en minibar. euro p.p 4-, 5- of 8-daags arrangement zoek boekcode 74200 Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3,4 of 7x viergangenkeuzemenu 1 x entree wellnesscentrum Prijzen 4-d 5-d 8-d 18/05-27/07 199 229 439 27/07-26/08 219 259 469 26/08-09/09 199 229 439 09/09-30/09 179 209 399 30/09-04/11 169 199 359 CVOI_@ENS MIJ OENJK-r IE NU NIA OVER JE VRAAS HENK... 4l0tu*>

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4