361 sport De Jong is schuwer geworden na WK ZEEUWS as 75 Bedankt! Slotweek Giro Sleutelbeenbreuk kost Vos enkele weken VLAANDEREN Duur horloge gestolen ulst Ceqelfec 4r' zaterdag 26 mei 2012 De Giro d'Italia is aan z'n slotweek bezig en de kaarten zijn nog lang niet ge schud. De spanning stijgt, maar dat betekent niet dat Jo hnny Hoogerland elke dag aan de buis gekluisterd zit. „Na vorig jaar hoef ik echt niet alles te zien. De Gi ro was toen onmenselijk zwaar. Ik koers graag in Italië, maar dit was te veel van het goede. De voor laatste, heel zware etappe, eindigde in Sestrière. Daarna moesten we nog 250 kilometer rijden naar Mil aan. Ik had het toen wel een beetje gehad." Vrijdag zat Johnny wel achter de tv, maar niet nadat hij een zware trai- ningstocht door West-Brabant had gemaakt. Hij was onder de indruk van de inspanningen die de ren ners moesten leveren. En voor zijn ploeggenoot bij Vacansoleil-DCM Thomas de Gendt was er veel waar dering. „Hij staat nu achtste. Da's echt knap voor iemand die geen klimmer is. En volgens mij kan hij nóg vierde worden. Hij heeft een goede tijdrit en kan er nog veel voorbij." Naast de vele trainingen deze week, hield Johnny zich bezig met een van z'n twee schapen. Het beest was ziek. Volgens Johnny's vriendin Gerda moest hij zo snel mogelijk geschoren worden, anders zou het mis gaan. En Gerda kan het weten, want zij in een Drentse boerendochter. De scheerbeurt en wat medicatie misten hun uitwer king niet. „Dat beest springt weer als een dolle door de wei. Het zijn alleen geen schapen meer. Na die scheerbeurt lijken het wel geiten." Na twee trainingsweken heeft John ny weer veel zin om te gaan koer sen. Woensdag begint de Ronde van Luxemburg. Hij voelt zich goed. Alles staat in het teken van de Tour, maar dat betekent niet dat hij niet wil presteren. „Als ik goed rij, wil ik ook goede prestaties neer zetten." pagina 42: Steivio loodzware berg VALKENBURG - Een ogenschijnlijk onschuldige val in de Valkenburg Hills Classic dreigt de voorberei ding van Marianne Vos op de Olympische Spelen serieus in de war te sturen. Bij een controle in het ziekenhuis van Maastricht bleek na de koers dat de Neder lands kampioene een. sleutelbeen breuk heeft opgelopen. „Het is niet anders", reageerde Vos gelaten op de onheilstijding. De Brabantse, die vroeg in de koers tijdens de afdaling van de Fromberg in een bocht op een stil staande motorrijder botste en te gen het asfalt smakte, staat vermoe delijk vier tot zes weken langs de kant. Dinsdag moet de medaille- hoop voor Londen zich opnieuw melden in het ziekenhuis voor een controle. Volgens Rabobank-ploeg- leider Jeroen Blijlevens is het in elk geval positief dat er sprake is van een zogeheten schone breuk. „Normaal staat er zes weken voor een 'dergelijke blessure, maar voor topsporters gelden andere wet ten", zei Blijlevens, die er nog niet vanuit gaat dat de deelname aan de Spelen in het gedrang komt. Vos reed de koers overigens wel uit. Ze werd zelfs tweede achter Annemiek van Vleuten. Mark van Bommel speelt vanavondtegen Bulgarije mogelijk zijn 75e interland. De aanvoerder debuteerde op 7 oktober 2000 tijdens de uitwedstrijd in de WK-kwalifica- tie tegen Cyprus (0-4). Hij krijgt een zilveren schaal voor het bereiken van die mijlpaal. Hij zegt schuwer te zijn ge worden na alle commotie rond de WK-fïnale en zijn tijdelijke verbanning uit Oranje. In de aanloop naar het volgende toptoernooi, het EK, werkt Nigel de Jong hard. door Roel Wiche LAUSANNE - Soms, als hij even te rug in Nederland is, maakt hij met zijn auto een toertocht door Am sterdam-West. Langs de straten en plantsoenen van Geuzenveld, de volkswijk waar zijn roots liggen en waar zijn moeder nog steeds woont. Met een wat weemoedige blik kijkt hij dan naar het Nigel de Jong-plein, waar zijn beeltenis de basketbalborden siert, of naar de lége grasveldjes in de buurt. En dan constateert hij dat ze aan het verdwijnen zijn, de voetballertjes die niet van de straat af te slaan zijn, totdat het donker wordt. „De jeugd zit tegenwoordig liever aan de iPad, de iPhone, de Playstation of noem het maar op. Wij trokken vroeger van buurt naar buurt, om andere ploegjes uit te dagen. Dan speelde je met jongens die je later weer bij Ajax tegenkwam. Maar nu? De straten worden steeds le ger. Dat is toch zonde?" Nigel de Jong (27) wil er maar mee zeggen dat het niet vanzelfspre kend is dat er straks weer een nieu we Wesley Sneijder en een nieu we Rafael van der Vaart opstaan. Of een nieuwe Nigel de Jong. Mensen die hem goed kennen-zeg gen dat hij in de kern nog altijd diezelfde Nigel van vroeger is, een vrolijke, goedgebekte knaap die in zijn eerste jaren bij Ajax 1 nog ge woon zijn fiets parkeerde naast de dure bolides van zijn ploeggeno ten. Die thuis in Geuzenveld sa men met zijn zus het huishouden runde om zijn moeder, die nierpa- tiënte is, te ontlasten. Maar dat imago, zo beseft hij ook, is na een hectische en bewogen tijd veranderd. De commotie na de beruchte karatetrap in de WK-finale en de tijdelijke verban ning uit het Nederlands elftal, na weer een roekeloze charge, lieten diepe sporen achter; De Jong koos niet de weg van de openbare schuldbekentenis, maar verkoos de grote stilte, verbitterd door het idee dat hij volksvijand nummer nummer één was geworden. Pas nadat hij weer door bondscoach Bert van Marwijk in genade was aangenomen gaf hij wat van die ge voelens prijs. „Ik ben schuwer ge worden. Meer terughoudend. Niet tegenover de jongens van Oranje, maar wel tegenover de buitenwe reld. Er is zoveel gezegd en geschre ven over mij. Dat vergeet je niet zo Nigel de Jong bevestigde vrijdag dat zijn horloge is gestolen in het luxueuze Beau Rivage Palace, het hotel in Lausanne dat Oranje van daag verlaat na een tiendaags trai ningskamp in Lausanne. De Jong, die aangifte zou hebben gedaan, wilde niet nader ingaan op details. Het gestolen uurwerk zou enkele duizenden euro's hebben gekost. snel. Dat is ook een logisch proces. Nee, hulp heb ik nooit gezocht. Binnen mijn famile, mijn eigen kleine cirkeltje, vond ik mijn uit laatklep." Liever laat hij het verleden rusten, en praat hij over het jaar waarin weer over de voetballer Nigel de Jong wordt gesproken en niet over het enfant terrible Nigel de Jong. Met Manchester Gity greep hij een historische titel, na een ongelooflij ke climax waarin aartsrivaal Uni ted in de allerlaatste minuten van het seizoen werd afgetroefd. Dik 200.000 fans-van de Skyblues beju belden het sterrenensemble tij dens de huldigingstocht door Man chester. En ook De Jong genoot, hoewel hij niet altijd een vaste waarde was. „Elke voetballer heeft het moeilijk als hij op de bank moet zitten, dat zal altijd zo blij ven. In de laatste wedstrijd mocht ik al vroeg invallen, het was een ge weldige dag. Je bent nu al een le gende. City is de club van de 'wor king class'. Veel mensen weten niet wat ze meemaken, vijftien jaar geleden speelde City in de der de divisie. De ontlading, de emo tie, alles was enorm." Zo'n piekervaring wil hij graag nog eens meemaken, nu met Oran je. Zijn plek in de EK-basis lijkt hij te hebben heroverd, nu revelatie Kevin Strootman na een sterk be gin als international wat is terugge vallen. De Jong zou dus zomaar hard op weg kunnen zijn naar re habilitatie. Al heeft hij niet zoveel op met dat soort termen. „Ik hou er niet zo van om te spreken van de Nigel de Jong-partij tegen de rest. Ik ben altijd in mezelf blijven geloven. Uiteindelijk gaat het niet om het praten, maar moet je je voeten laten spreken." Stichting Marathon Zeeuws-Vlaanderen bedankt alle deelnemers, sponsoren, vrijwilligers en toeschouwers aan de LOGUS-De Hoop marathon. Ruim 1000 hardlopers schreven zich in om de hardloopschoenen onder te binden en deel te nemen aan ons evenement. 12 mei was een prachtige dag. We zien u allemaal graag terug tijdens de vijfde editie op 11 mei 2013! Media Sponsor Donateur Subsidieverstrekkers Provincie Zeeland O w# [FEYTER; RegioBank* fü' SR2QTF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36