Eigenaren paarden wiSien stal houden OPEN HAVENDAG Brief over Zuidwerve aan B en W Veere Jeugdbrandweer zoekt leden Bernard Meijlink Roep om onderzoek aar cri isegelden zaterdag 26 mei 2012 door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - Boer Wim de Schip per ligt zelf 'niet wakker' van de ophanden zijnde veiling van zijn boerderij aan de Breeweg in Kou- dekerke door de gemeente Veere vanwege een belastingschuld. Beta len is voor de boer nog steeds niet aan de orde. Mensen die hun paard bij hem ge stald hebben, maken zich wel zor gen. Zij zijn bang dat ze hun stal ling verliezen. In een brief aan het college van B en W geven ze ui ting gaan hun bezorgdheid. Zo schrijven de dertig ondertekenaars ondermeer: 'Zuidwerve is een bij zondere stal, waarvan er niet der tien in een dozijn gaan. Bovendien zij de prijzen bij Wim normaal ge bleven en kunnen mensen met een lager inkomen die zich nor maal geen paard kunnen veroorlo ven, toch hun paard stallen.' Zij roepen het college op om tot het uiterste te gaan om te zorgen dat de stal kan blijven bestaan. Het epistel besluit: 'De eigenaren van dertig paarden zullen de dupè wor den als twee partijen niet over de brug willen komen.' De gemeente wil het complete boerenbedrijf openbaar verkopen om daarmee een belastingschuld van zesduizend euro te innen. Het gaat om de paardenstal, twee wo ningen, schuren en twaalf hectare land. De veiling is op 7 juni in Goes. Wim de Schipper weigert nog steeds te betalen. Hij verwijt de gemeente Veere, en voorheen Valkenisse, dat die hem veertig jaar achtereen schade heeft berok kend door hem te achtervolgen met ondeugdelijke belastingaansla gen, voorbarige huiszoekingen, on terecht gebleken beslagleggingen, verdachtmakingen en controles. Financiënwethouder René Mole naar: „Ik heb sympathie voor de paardenhouders, maar het gaat om iemand die zijn belasting be taalt. We kunnen het richting an dere belastingbetalers niet maken om te zeggen 'laat maar zitten'. Wim de Schipper blijft bij zijn standpunt, 'het is nu niet aan mij'. „Het is niet rechtmatig. En eerst moet het verleden worden opge ruimd. De bal ligt nu bij Veere en die zwijgt in alle stilte." Hij neemt dus de gok dat zijn boeltje over twee weken onder de hamer komt. „Als je niet gokt, win je nooit. Laat Veere die sporen uit het verleden eerst maar wissen. Dan zien we verder. Ik werk ge woon door. Volgende week komt de helft van het wintervoer bin nen. Ik heb het hartstikke druk." sm/mmwmmmMmmmwMmmmmmmmmmmmmmmmmmMmmmmmmmmmsmmmmeMi MIDDELBURG - Nu veel leden de 'pensioengerechtigde' leeftijd van 18 jaar bereiken en het korps dus verlaten, heeft de jeugdbrandweer van Middelburg weer plaats voor nieuwe aanwas. Bij de jeugdbrandweer mogen jon geren van 11 tot 18 jaar onder bege leiding van instructeurs oefenen el ke vrijdagavond in vaardigheden die de echte brandweer ook nodig heeft. Voor meer informatie: www.jeudg- brandweermiddelburg.nl W „De archeologische vondsten aan de Bachtensteene in Middelburg zijn echt sen sationeel. De komende weken worden ongetwijfeld nog meer resten van huizen en hun bewoners uit de ringwalburg gevonden." TERNEUZEN - De provincie moet snel een onderzoek instellen naar de besteding van een subsidie van 145.000 euro voor het aantrekken van zee- en riviercruiseschepen naar de Zeeuwse havens. Zo'n onderzoek moet aan het licht brengen voor welke doeleinden het geld tot nu toe is gebruikt. Het geld wordt beheerd door de ge meente Vlissingen, maar pogingen van wethouder Pim Broekhuysen van Terneuzen om de bestem ming van het geld te achterhalen, leverden niets op. De raadsfracties van TOP/GB, CDA en WD dien den donderdagavond in de raads vergadering een motie in, waarin de provincie om uitleg wordt ge vraagd. Bovendien werd gepleit voor het instellen van een stuur groep, die het 'cruisebeleid' bege leidt. Erik Beumer (WD): „Het is spijtig dat het zo moet." mmmmmvmmmmxmmmmmmmmmmmtmmfsmmmmmmmwmmmmmmmismmmsmmsmsmM' KB zeeland Ka seaports

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28