cultuur 119 Ronja bundelt alle dansgenres Talent laat zich horen op Jazzfestival Middelburg '-Duizend-en-één-nückt. 349,- 479,- 439,- 539,- Tweehonderd danscursisten van Kunsteducatie Walcheren in één voorstelling agenda Stationconcert Zon, strand en magie in Tunesië! zaterdag 26 mei 2012 Meer agendanieuws op de website van deze krant. Van klassiek ballet tot moderne dans en van dansexpressie tot streetdance. Dansdocente Sigrid van Heek brengt 200 dansers bij Kunsteducatie Walcheren samen in Ronja het roversballet, dat zater dag 2 juni tweemaal wordt opge voerd in de Schouwburg Middel burg. door Ali Pankow MflDDELBORG - „Wie het verhaal he lemaal niet kent, zal het ook na on ze dansvoorstelling wellicht niet helemaal begrijpen", zegt dansdo cente Sigrid van Heek.' Zij koos voor het bekende boek Ronja, de roversdochter van Astrid Lindgren als basis voor de tweejaarlijkse op voering van Kunsteducatie Walche ren, omdat het zoveel dansante en theatrale expressiemogelijkheden biedt. Niet om het boek vanaf het eerste woord tot de laatste punt te vertellen. Dat hoeft ook niet, vindt Van Heek. In het programmaboekje leidt zij het publiek globaal door het ver haal, maar het gaat in de voorstel ling vooral om de thematiek en de dansante vertaling daarvan. Het draait in Ronja het roversballet om het beleven van avonturen, elkaar te hulp schieten, de strijd tussen goede en kwade bedoelingen en om vriendschap voor het leven. De hoofdrol van roversdochter Ronja wordt vertolkt door Lexi Boogert. Zij danst samen met Birk (Roeby Hartevelt), de zoon van de vijandelijke roversgroep, tussen de rovers, aardmannetjes, vogelhek- sen en trollen. De ruim 200 dansers in de voor stelling variëren in leeftijd van vier jaar tot 60-plus. De leerlingen Alge mene Dansante Vorming en Dans expressie krijgen les van Iris Stier man en Grace Wilson geeft Moder ne Dans. Van Heek verzorgt de les sen aan alle overige groepen en te kent dan ook voor de meeste cho reografieën en voor de coördinatie van dè voorstelling. „Sinds dit jaar beschikken we over Ronja (Lexi Boogert) in handen van de Rover-hoofdman (Job van der Wal) temidden van de vogelheksen. foto Ruben Oreel een selectiegroep voor de dansta- lentjes tussen de negen en dertien jaar. Zij hebben een belangrijk aan deel in het geheel en repeteren daar in de laatste periode voor de première dan ook wel vier of vijf keer per week voor", vertelt Van Heek. Voor de reguliere groepen geeft zij er de voorkeur aan tijdens het sei zoen waarin een voorstelling wordt gemaakt toch tot aan de kerstvakantie de gewone lessen te geven en pas vanaf januari met de repetities te beginnen. „De tech niek moet tenslotte ook geleerd worden", benadrukt de docente. Aanvankelijk worden de dansen in elke cursusgroep afzonderlijk inge studeerd. Het samensmeden tot één geheel gebeurt pas in veel later stadium. „Daar hebben we natuur lijk ook een grotere ruimte voor nodig. Gelukkig hebben we een keer een doorloop kunnen doen in 't Spiegeltheater. Dat is voor alle dansers van groot belang om de doorgaande lijn van de voorstel ling te zien." Voor het maken van de kostuums prijst Van Heek zich gelukkig met een creatieve 'ontwerpmoeder' en met diverse moeders die de stof dan voorgeknipt thuis bezorgd krij gen en in elkaar willen zetten. „Na tuurlijk hebben we bij Kunsteduca tie ook een kledingdepot opge bouwd en doen we waar mogelijk aan recycling. Zo zijn de jasjes uit Kruistocht in spijkerbroek van twee jaar geleden nu omgevormd tot hesjes voor de rovers." Van Heek ziet uiteraard ook de be zuinigingen afkomen op de kunst educatie. „Inkrimpen op het aan tal lessen, van 33 naar 30 per sei zoen, bijvoorbeeld. Dan zijn we als docenten nog wat meer uren gratis aan het werk ten behoeve van zo'n voorstelling bijvoorbeeld. Maar ach, we doen dit werk graag." 'Ronja het roversballet', zaterdag 2 juni, Schouwburg, Middelburg, 14.00 en 19.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij Kunsteduca tie Walcheren, Theo van Doesburg centrum, Brouwerijstraat 2, Vlissin- gen of Kuiperspoort 18, Middelburg. ZATERDAG 26 MEI Brouwershaven 9 "Laatste concert Schouws Jeugdorkest. Sint-Nicolaaskerk, 20.00 uur Goes Popaanzee: Jex Thoth/Swamp Machine 't Beest, 20.30 uur Middelburg Jazzfestival: streetparade (13 uur), con certen op Markt (13-17 uur) en Abdij- plein (vanaf 15.00 uur, o.a. Magnus Östrom Quartet, Nik Bartsch's Ronin). Eerste wedstrijd NK showorkesten. Sportpark Veersepoort, 19.30 uur 'Puzzels', toneelvereniging Pauze. Minitheater, Verwerijstraat 53, 20.00 uur Concert The Hackensaw Boys. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Peter Faber met 'Bondgenoot'. De Wegwijzer, 20.30 uur Philippine 9 Rock/coverfestival Rock On The Kiosk. Philipsplein, 14.00 uur Terneuzen o Dubstepparty The Blackout in De Pit. Vlissingen Ruben Hoeke Band Busted Feet. De Piek, 21.30 uur Zaamslag Concert J0R0 Choir. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 27 MEI Axel Hans Kazan met 'Het Koffertje'. De Halle, 14.30 uur Goes Optreden The New Orpheans. Manhuistuin, 12.00-13.00 uur Middelburg Mantra meezingconcert, Padma (Verwerijstr 51), 14.00-16.30 uur 9 KinderKlassiek: De Suleika's en 'Het mysterie van de gevoelige snaren'. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur 9 Jazzfestival Middelburg, met o.a. Sven Hammond Soul, Nils Wogram's Nostalgia ft Arno Krijgen en Richard Bona. Abdijplein, 15.00 uur Grandpa Nick Sessieband. Schuttershof, 17.00 uur Philippine 9 Rock On The Kiosk/dweilbandfestival. Philipsplein, 15.00 uur Retranchement 9 Concert Kalès Gitaarkwartet. Ned. Hervormde Kerk, 11.00 uur MAANDAG 28 MEI Middelburg International Jazzfestival, met o.a. Ju nior Jazz Award en Big Band Meeting. Abdijplein, 12.00 uur. MIDDELBURG - In het kader van zijn jubileumtreinreis geeft het Ne derlands Kamerkoor woensdag 30 mei een gratis concert in het Vlis- singse station, samen met het Mid delburgs Kamerkoor, Vici Misti en Musica Cordis. Aanvang: 12.30 uur. DE KUNST VAN KIEZEN Nog een paar dagen om het mooiste werk uit de Vleeshal-collectie te kie zen: www.pzc.nl/dekunstvankiezen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Naast de grote na men die dit weekeinde naar Mid delburg komen krijgt jong talent de ruimte op de zesde editie van het International Jazzfestival Mid delburg. Vanavond treden de win naars van de zogeheten DuvelVi- bes Challenge op. Maandag is, tra ditiegetrouw, de finale van de In ternational Junior Jazz Award. De DuvelVibes Challenge is een landelijke competitie, waarbij jazz- talent in vier categorieën de kans kreeg om een eigen interpretatie te maken van een bestaand num mer van Ruben Hein, Eric Vloei- mans, Bruut! en Gare du Nord. Dat heeft vier winnaars opgele verd: Jasper Merle (in de categorie solo vocaal), Melphi (bands), GVDW Music (producer/beats) en Erik-Jan de Waard (solo instru mentaal). Als prijs mogen zij optreden op een aantal festivals. Middelburg is de eerste in de rij. Vanavond vanaf 19.00 uur zijn de winnaars te zien op het Abdij plein, tussen de con certen van Magnus Öström Quar tet, Joris Posthumus Quartet en Nik Bartsch's 'Ronin' door. Maandag strijdt jazztalent in twee categorieën om de Junior Jazz Award. Vanaf 12.00 uur is eerst de B-categorie aan de beurt met vier Zeeuwse kandidaten, achtereenvol gens Saxie Izzie, All That Jazz, Jazz It Up en Soul Sessions. Vanaf 15.30 uur volgt categorie A, met conservatoriumbands. De vier kandidaten zijn Daan varrSchaik Band uit Tilburg, Kintergarden uit Gent, David Romanello Kwintet uit Tilbprg en ConcReet uit Rotter dam. De prijsuitreiking is rond 18.30 uur. De winnaar mag onder meer zaterdag 2 juni optreden bij Scheldejazz in Terneuzen. Port ef; Kantaóui App. Maisons de la Mer*** Logies, incl. vlucht 12 dagen al v.a.,469,- 8 dagen al v.a. Sousse Htl. Riadh Palms**** All Inclusive, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 599,- 8 dagen al v.a. Djerba Htl. El Mouradi Djerba Menzel**** All Inclusive, incl. vlucht 15'dagen al v.a. 599,- 8 dagen al v.a. Hammamet ClubHotel RIU Marco Polo**** All Inclusive, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 685,- I 8 dagen al v.a. -> Arke.nl 130 winkels 0900 8847 Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 pers. inclusief vlucht met vertrek in juni. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19