De experimenten zijn we gaan terug naar de OPEN P5 HAVENDAG 281 'Zet in op winkelketens en de Kop' Interior Zuid West 10 Folie a Deux Covers in Criete Schipper had vijf keer te veel alcohol op Tim van den Eisen is Zeeuwse 'uitblinker' zaterdag 26 mei 2012 mmmmmmsmm ÜMM V::.": terneuzen - Het stadscentrum van Terneuzen moet inzetten op de komst van grote winkelketens als H8cM en V8cD én zich eerst en vooral richten op de aanpak van de verpauperde Kop van de Noord straat. Dat is de uitslag van een poll op de website van ondernemerskoe pelorganisatie Centrum Manage ment Terneuzen. Veertig procent ziet graag grote winkelketens ko men, 37,1 procent opteert eerst de Kop van de Noordstraat aan te pak ken. Een kleine vijftien procent pleit voor ontwikkeling van de Westerscheldeboulevard met hore ca en strandjes. Ruim acht procent wil inzetten op specialiteitenwin keltjes. Normaal 4979,- Nu 4499,- Woonwinst 480,- 2e Pinksterdag geopend van 12.00 - 17.00 uur Vv'oontrend: Zeeland: Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a I 4371 AZ Koudekerke I Tel. (0118) - 55 55 60 www.woontrend.nl I Twitter: (dwoontrend I Facebook: ®woontrendzeetand In de rubriek De dag van staat wekelijks een dag uit het leven van een meer of minder bekende Zeeuws-Vlaming centraal. Vandaag de dag van interna tionale topkapper Berni Ott- jes uit Axel. Het duurt nog ruim acht uur tot de show in theater 't Spant in Bussum begint, maar in de kleedka mers van topkapper Francis Schroembges zijn de visagisten al druk in de weer. Francis gaat deze dinsdagavond tijdens de kleuren- presentatie Somptueux van L'Oreal Professionnel helemaal over de top, het wordt hysterie alom. Wat een contrast met twee deur tjes verderop. Daar drinken Berni Ottjes (42) en zijn medewerkers op het gemak een kop koffie. Stress? Och, als die al komt, dan pas later. Berni blijft de rust zelve. Hij heeft voor iedereen een lach en een ongedwongen praatje. „Wij gaan eerst lekker wat eten, daarna repeteren en pas dan gaan we aan de slag met het haar en de ma- ke-up. Wat hebben de modellen er aan als ze al een hele dag opge dirkt moeten rondlopen? Ik ben een man van het laatste moment. Op die manier bouw ik de span ning ook een beetje op voor ons team", vertelt Berni. Om acht uur vanochtend vertrok hij uit Axel voor wéér een verre rit. „Veel mensen vragen zich af waarom ik nog in Zeeuws-Vlaan- deren woon. Ik reis de hele wereld over, ik zoek de drukte ook graag op. Ik heb die spanning en creativi teit nodig. Ik heb de laatste tijd veel fotoshoots voor bladen ge daan, jureer vaak bij wedstrijden en ben al maanden bezig met de show voor vanavond. Maar toch heb ik niet de behoefte mijn ge boortestreek te verlaten. In zo'n hectische tijd is er ook niets fijner dan een aantal dagen gewoon om 11 uur in mijn salon in Axel aan de slag te gaan." Vanavond mag hij als ambassa deur van L'Oreal Professionnel zijn interpretatie etaleren van de nieuwste kleurencolleCtie van de haarverzorgingsproducent. Ottjes' mening doet er toe. Niet voor niets werd hij drie keer uitgeroe pen tot Kapper van het Jaar (2004, 2006 en 2008), niet voor niets mag hij zich tot de top van de kap perswereld rekenen. En dus hangt straks een zaal vol vaklui aan zijn lippen. „Je kunt wel van alles uit de boekjes halen, maar als je echt iets wilt opsteken, moet je ge woon bij dit soort evenementen verschijnen. Hier doe je pas echt inspiratie op." De eigenaar van kapperszaken Bur- ny's in Hulst, Axel en Terneuzen tovert het podium in Bussum emmadorp - Shantykoor Zuid West 10 treedt maandag, tweede pinksterdag, vanaf 14.00 uur op in café Het Verdronken Land aan de Koninginnestraat in Emmadorp. Het gemengd koor brengt maritie me volksmuziek. msms&ï i/v,,?. y.<. ro ss x,m. aardenburg - Mandoline- en accordeonduo Follie a deux brengt zondag een arrangement van tan go's, filmmuziek en volksmuziek. Dat gebeurt in de beeldentuin van Galerichel in de Weststraat in Aar denburg. Aanvang 14 uur. doc n Dij dl® F straks om tot een atelier. Er is im mers geen catwalk in het theater, dus speelt hij zo handig op de ruimte in. Maar dat is het niet al leen. „Na jaren van experimente ren is de trend 'terug naar de ba sis', terug naar het vakmanschap. Dat gevoel roepen wij op door de toeschouwers een kijkje in ons ate lier te gunnen. Ze krijgen niet te veel poespas te zien. Ons atelier ademt pure klasse, want daar staan wij voor." Het team van Berni gaat aan de lunch. Een mooi moment om met stylist Miquel Mohamed- jar en fotograaf Dennis van Akke ren het script nog eens door te ne men. Berni heeft drie thema's be dacht: goud, wit en koperbruin. Bij elk thema is Parijs als uitgangs punt genomen. Opgestoken haar doet aan de Eiffeltoren denken, blond krullend haar aan de weel de van Versailles en het Louvre en in het 'witte' gedeelte staat archi- 'Je kunt van alles uit de boekjes balen, maar als je echt iets wilt opste ken, moet je hier zijn.' de criete - Coverband lust Lio speelt maandag, tweede pinkster dag, in café De Griete in het gelijk namige buurtschap. De groep brengt akoestische muziek met een vleugje rock. De eerste muzika le tonen klinken om 15.30 uur. SLUISKIL De schipper van het Belgische bin nenvaartschip Ronita dat donder dag rond 18.15 uur bij Sluiskil tegen de ammoniaktanker Polargas botste, had bijna vijf keer te veel al cohol gedronken. Een woordvoerder van de waterpo- litie heeft dit vrijdag meegedeeld. De schipper is zijn vaarbewijs afge nomen en hem wacht waarschijn lijk rechtsvervolging. TERNEUZEN Tim van den Eisen uit Terneuzen is de mbo-topper van ROC Wester- schelde-ROC Zeeland. Hij won vrij dag de regionale 'uitblinkersverkie zing'. Tim volgt een opleiding ap plicatiebeheer en nam het op tegen drie andere studenten. Hij verte genwoordigt Zeeland in de landelij ke uitblinkersverkiezing (11 okto ber, locatie is nog niet bekend. NormaaL€ 1720,- Nu€ 1295,- Woonwinst 425,- WËÊÊÈÊé j, 'X'-' zeeland seaports

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 134