Terneuzen bezuinigt 1,8 miljoen euro ZEEUWS-VLAANDEREN Biologische groente groeit goed langs het Jaap Bospad Financiën 2013 op papier in orde, grote onzekerheid voor 2014 en 2015 Sluis in gesprek over alternatief huizenplan Actie Vrienden van Waterdunen Nee Opnieuw zes blauwe vlaggen voor Sluise strand ZATERDAG 26 mei 2012 25 Aannemingsbedrijf bestaat 100 jaar 26 lïEMl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet volgend jaar ruim 1,8 miljoen bezuinigen. Op vrijwel al le fronten worden de uitgaven te ruggebracht. Het project buurtbe middeling - waarbij vrijwilligers worden ingezet om burenruzies te beslechten - wordt volledig ge schrapt, wat 43.000 euro oplevert De grootste besparingen worden bereikt door te snijden in het amb telijk apparaat (300.000 euro) en te beknibbelen op investeringen in wegen en rioleringen (432.000.eu ro). Het varenscentrum in Terneu zen moet een flinke veer laten. De subsidie wordt gehalveerd in vier jaar tijd, van 40.000 naar 20.000 euro in 2016. De bezuinigingen staan in de per- spectievennota 2013-2016 die wet houder Co van Schaik (PvdA, fi nanciën) vrijdag presenteerde. Ter- neuzen moet rekening houden met minder inkomsten van de rijksoverheid (voorlopig geraamd op één miljoen euro), een fors lage re winstuitkering van nutsbedrijf Delta en hogere uitgaven door ver hoging van de lonen met één pro cent van gemeenteambtenaren. Dat laatste kost Terneuzen 550.000 euro extra, wat deels wordt opge vangen door 300.000 euro te bezui nigen op de 'organisatiekosten' of tewel het ambtelijk apparaat. Dit hoeft volgens Van Schaik niet per se ten koste te gaan van ar beidsplaatsen. Het is ook op ande re terreinen nog niet duidelijk wel ke gevolgen de voorgestelde bespa ringen zullen hebben. Kunst en cultuur móeten 50.000 euro inleve ren, sport en recreatie 65.000 euro. Dat lijkt weinig, afgezet tegen de miljoenen euro's die Terneuzen uitgeeft aan beide activiteiten, maar, gaf Van Schaik aan, veel uit gaven staan vast, zoals de investe ringskosten in sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen. Be zuinigingen kunnen al snel voel baar zijn, omdat de speelruimte klein is. De financiën van Terneu zen voor 2013 zijn door de bezuini gingen op papier in orde, maar in 2014 en 2015 is dat allerminst het geval. Ondanks kostenbesparingen rest er in 2014 nog een negatief re sultaat van ruim 1,3 miljoen euro en in 2015 van 929.000 euro. Van Schaik vindt dat te billijken, ge zien alle politieke onzekerheid. „Na de landelijke verkiezingen van 12 september kan alles weer an ders worden. Misschien komt de SP aan de macht, met de PvdA." TERNEUZEN - Er was van alles te bedenken om wethouder Jaap Bos te bedanken voor de me dewerking van de gemeente aan de opknap beurt van volkstuinencomplex Tuinderslust bij het gehucht Driewegen. Een Bos peëen, een kilo Bosuitjes of simpelweg een Bosje bloemen bijvoorbeeld De Zeeuws-Vlaamse Vereniging voor Vrijetijdsbesteding Tuinders- lust ging vrijdag nog een stapje verder. Om dat de hobbytuinders zó blij zijn met een nieuw hek en geasfalteerde paadjes, wande len zij voortaan over het Jaap Bospad naar hun sla, bloemkolen en tomaten. En mis schien nog wel belangrijker: vandalen krijgen door het hek niet eens meer de kans om van het padje af te raken, foto Camile Schelstraete GROEDE B en W van Sluis gaan in gesprek met Ben Murijn van Projectbureau Zeeuws-Vlaanderen over een alter natief plan voor woningbouw op de plek van de gymzaal in Groede. Murijn diende een plan in voor de bouw van seniorenappartementen, maar het college ziet dat niet zit ten. Er wordt samen gezocht naar andere mogelijkheden, benadrukt wethouder Peter Ploegaert. BRESKENS De actiegroep Vrienden van Water dunen Nee plaatst vanmiddag, za terdag, bij wijze van protest sig naalpaaltjes langs de Langeweg in de Oud-Breskenspolder. De paal tjes markeren de route waarlangs kleigrond wordt vervoerd voor de dijkversterking bij Breskens. De grond wordt afgegraven voor de aanleg van kreken in natuur- en re creatieproject Plan Waterdunen. door Mairtljn de Koning OOSTBURG - De gemeente Sluis blijft in het bezit van zes blauwe vlaggen. Dat zijn internationale keurmerken voor schone en veilige stranden en jachthavens. De toekenning vindt jaarlijks plaats door de Foundation for Environ mental Education. Gemeenten moeten stranden zelf aanmelden. Vervolgens beoordeelt een jury of de stranden een vlag verdienen. Sluis ontving voor het achtste ach tereenvolgende jaar een vlag voor de zes strandvakken die ze had aan gemeld. Het gaat om die bij de paviljoens De Zeemeeuw ('t Zwin), Caricole (Cadzand-Bad), Sint Pierre (Nieuw- vliet), Puur (Groede), Beachhouse 25 ('t Killetje) en 't Halve Maentje (Breskens). De gemeente Sluis betaalt overi gens zo'n duizend euro per vlag om dat predikaat te mogen voeren. Volgens de burgemeester en wet houders verdient die investering zich terug: met name Duitse toeris ten hechten waarde aan het keur merk. Sluis heeft overigens een naam hoog te houden: de West-Zeeuws-Vlaamse stranden werden vorig jaar immers nog uit geroepen tot de schoonste van het land. De nieuwe verkiezing daar voor is aan het eind van het zomer-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 131