281 zeeland ZATERDAG 'Voorziening moet b ij ven' 2JUNI 2012 SCHELDEPOORT VLISSINGEN-OOST Inwoners willen geen bundeling Vierde Klasse Zaterdag Trekkers illegaal door fietstunnel Rommelmarkt zaterdag 26 mei 2012 SCHELlJtPOORT Bellen kan ook: 0113-315673 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Havennummer 1010 Beleef de haven als motor van de Zeeuwse economie. Maak kennis met bedrijven uit het havengebied die er voor zorgen dat de economische motor van de provincie Zeeland doorloopt. Bedrijven zetten tijdens de Open Havendag hun poorten open! Ontdek de mogelijkheden van een baan die je nooit dacht in de haven te kunnen vinden. Of adem gewoon de sfeer en dynamiek van de haven in door zelf mee te maken wat er in de haven speelt. Port Promotion Scheldf.poort technocentrum Council Repair Sc Conversion Yard Water zeeland seaports 'We staan nu tweede van boven in het rechter rijtje. Ei genlijk te laag. Het gaat dit seizoen wel héél erg om het spelletje... Maar de vierde klasse, daar hoort een dorpsclub thuis Wil je hoger spelen, dan moet je spe lers van buiten trekken en dat kost geld.' door Rob Paardekam THOLEN - Een ruime meerderheid van de inwoners van Tholen vindt dat alle kernen hun voorzieningen moeten behouden. Het verplaat sen van bijvoorbeeld sportvoorzie- ning, huisarts of dorpshuis naar een andere kern zien ze niet zit ten. Dit blijkt uit een enquête die TNS Nipo heeft gehouden naar de be hoeften van inwoners van de ge meente Tholen. Het college wil de uitkomsten gebruiken bij het actu aliseren van de toekomstvisie. Ruim 70 procent ziet weinig tot niets in het bundelen van voorzie ningen in bepaalde kernen. Met name ouderen willen het liefst de bestaande voorzieningen in hun dorp houden. Jongeren onder de 30 jaar hebben logischerwijs wat minder moeite met het bundelen van bepaalde voorzieningen. De gemeente denkt op dit mo ment na over een zogeheten be zorg- en vervoerssysteem. Daarbij rijden er continu busjes door heel de gemeente om bijvoorbeeld boodschappen bij inwoners te be zorgen of mensen te vervoeren naar voorzieningen in andere dor pen. Maar zelfs als dit systeem er zou zijn en goed functioneert, is een meerderheid van de Tholena- ren nog tegen het verplaatsen van voorzieningen. TNS Nipo heeft de ondervraagde inwoners specifiek naar onderwijs gevraagd. Een rui me meerderheid vindt dat de be staande basisscholen hoe dan ook moeten blijven. Een nipte meer derheid wil ook dat de scholen voor voortgezet onderwijs behou den blijven voor Tholen. Enkele andere uitkomsten van de enquête: Een meerderheid van de inwo ners is van mening dat de gemeen te meer moet investeren om toeris ten naar Tholen te trekken. De meningen over het uitbrei den van bedrijventerreinen zijn verdeeld. Een kleine meerderheid is voor uitbreiding van de huidige terreinen, maar een significant deel van de respondenten vindt dat ze niet meer mogen groeien om het landschap te behouden. Over duurzaamheid zijn de me ningen verdeeld. 18 procent vindt het zeer belangrijk dat de gemeen te zich hiervoor inzet, maar 20 pro cent vindt het totaal onbelangrijk. Met name mannen vinden het on belangrijk dat de gemeente in 2025 Co2-neutraal wil zijn. Een meerderheid van de Thole- naren vindt dat de gemeente meer moet investeren in het landschap door bijvoorbeeld poelen, kreken en bloemdijken zichtbaar te ma ken. WISSENKERKE - De nieuwe onder doorgang in de Oost-Westweg wordt illegaal gebruikt als sluip weg door landbouwtrekkers en au to's. De confrontaties met groot verkeer in de nauwe, gebogen tun nel is gevaarlijk voor de wande laars, fietsers en ruiters waarvoor de onderdoorgang bedoeld is. NBB-raadslid Pim Schenkelaars vroeg donderdag in de raad om maatregelen tegen het oneigenlijk gebruik. Dat moet de provincie doen als beheerder van de Oost-Westweg, zei wethouder Adrie van der Maas. Hij vraagt de provincie ook wat te doen aan de hobbel in het wegdek boven de tunnel is ontstaan. Lokaal heet de hobbel al schertsend 'de Schans'. Illustratie van Kees van Gilst uit het eerste jubileumboek 'Ister nog kallek?' uit 1987. reproductie Willem Mieras NIEUWDORP - De Stichting Luludi houdt vandaag een rommelmarkt aan de Citadel 7a in Nieuwdorp. Tussen 8.30 en 14.00 uur kunnen onder meer boeken, glaswerk, huisraad, kleding en speelgoed worden gekocht. Er wordt ook thee en koffie verkocht. Tips over nieuws of leuke evenemen ten in de gemeente Tholen zijn altijd welkom. Mail naar: tholen@pzc.nl. THOOLSE TIPS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 128