TrendHome zee an 3' Ze wisten d'r van VW T3IH Bleker: er is geen ander alternatief Registratie gevonden voorwerpen bij gemeente 15/26 en 28 MEI Geen klachtenregen T (0)118-60 69 01 I www.trendhomemiddelburg.nl T 0118-441 944 www.ascozeeland.nl zaterdag 26 mei 2012 De enorme klachtenregen waar het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar bang voor was, is tot nu toe uitgebleven. Dat conclu deerde het LAKS vrijdag aan het einde van de tweede eindexamen- week. Het LAKS verwachtte dit jaar uitzonderlijk veel klachten om dat de eisen zijn aangescherpt. De teller is vrijdagmiddag de 100.000 gepasseerd. Met nog vier examen- dagen te gaan is dat niet weinig, maar ook niet-de klachtenlawine waar de scholierencommissie voor vreesde. Ter vergelijking: in het re cordjaar 2010 behandelde het LAKS 149.000 klachten. Koos van der Steenhoven bègon in januari met zijn functie als Onder- wijsautoriteit Zeeland. foto Lex de Meester om die plannen werkelijkheid te laten worden, realiseert Van der Steenhoven zich. „Zeeland moet nu vooral dóen. Niet te veel naden ken over bedreigingen, maar expe rimenteren en z'n nek uitsteken." Onderwijsautoriteit Naam: Koos van der Steenhoven Geboren: 2 juli 1949 Woonplaats: Rotterdam Van der Steenhoven is directeur van ABD Top Consultants, een groep topambtenaren die binnen de Rijksoverheid interim-manage ment verzorgt en advies geeft. Hij werkt één a anderhalve dag per week als Onderwijsautoriteit Zee land. Van 2003 tot 2010 was Van der Steenhoven secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Van der Steenhoven begon zijn car rière als leraar maatschappijleer. door Rinus Willemsen Da 's anders 's eens een lekker zonnetje ee? zegt 'n vrouwe tegén me binst an 'k wat staot te vegen. De uurgebloeide bloesem van de kruunaogels ligt op straote en da's toch 'n smeerig gezicht. Samen mee d'r man doet ze een rondje deur 't durp. "Jaö," zegt ze, "me zaogen ze in bloei staön. 'lc Zei nog tegen Kees, "moe je die struuk kruunaogels 's zien bloemen." Ik knikken maor 's. "Mao 't was wérkelijk 'n schoon zicht." Wel twêê, drie weken stoeng tie in bloei. M'n pèse kruunaogel. "en die kom ook zo schööne uut ee", 'oor Kees zeggen, "zö op dien 'oek van de straote. En die stoeng ook zó vol ee." 'k Vertellende dat ie d'r eigenlijk wel mêêr as vêêrtig jaor staot. Jao, die kom nog mee van 't ouwe 'uus. Maor dan 'k d'r eigenlijk nog door Marcel Modde MIDDELBURG - „Veel! Héél, héél veel", zegt politiewoordvoerder Mi reille Aalders over de hoeveelheid gevonden voorwerpen die jaarlijks naar de bureaus in Zeeland wor den gebracht. Vanaf 1 oktober gaat de registratie van die verloren spul len over naar de gemeenten. Wettelijk is de registratie van ge vonden en verloren voorwerpen al tijd al een gemeentelijke taak ge weest. Maar in veel plaatsen is het gebruikelijk dat de politie dit af handelt. Minister Ivo Opstelten wel 'n witten bie zou willen zetten. 'Jao, iere," zegt Kees, binst a tie naor een lege plek ke wiest, 'n paor meter vèder. "Daor zou 'n wit ten 'êêl schöóne staon." En wérke lijk, daor staot noe 'n meidoorn mee witte bloesem te proenken, maor eigenlijk is tie te laoge om op te vallen. Daor zou 'n witte kruunaogel 'êêl schööne staon. "Daor moe je nog 's achter- an joengën," 'öör 'k Kees z'n vrou we zeggen/binst as ze de wegt oversteeken en vérder gaon mee udder kuierienkje. En ielken dag gaon ze deur 't durp. 't Gaot nie vlug mêêr, mao op dien manier kunnen ze overal rustig in de voor' ofjes kieken. Waor d'r wat staot te bloeien. Blommetjes of vuulte. Ze slaon alles nog goed op in udder (Veiligheid en Justitie) liet alle korpsen in februari weten dat hij af wil van die scheefgegroeide si tuatie, om zodoende de werkdruk bij de politie te verlichten. Aanvan kelijk zouden de gemeenten in Zeeland per 1 juli dat stokje overne men. Om praktische redenen is dat uitgesteld tot 1 oktober, aldus Aalders. „Het heeft vooral te ma ken met de drukke zomer die voor de deur staat. Toeristen zijn nu eenmaal gewend iets wat ze vin den, bij de politie af ,te geven. En daar komt bij dat de gemeentehui zen in de weekeinden dicht zijn." memorie. Kruunaogels ruuken ook zö lek ker ee. As kleine joengen stoeng ik dao verbaost over. 'Oe was dat noe toch mooglijk? Kiek, Eau de Co- lognie, dat rook ook zö lekker. A m'n moeder dat op d'r zaddoek dee, dan rook 't 'êêle 'uus dernao. Da kon ik dan nog wel begruupen. Die reuke kwam uut 'n flesje. Zö maor 'n paor druppels. Maor die kruunaogels. Wao kwam dat van- daon? 'k Weeten nog goed dan 'k op een vroege morgen in m'n kor te broek in den 'of liep. 't Was best nog frisjes, mao jao 't was toch kor- tebroekenweer. Die kruunaogel- struuke stoeng volop in bloei en verzichtig goeng 'k d'r naor toe. 'Êêst wat ruuken an d'onderste blommen, mao dat viel toch tegen. Dat geldt ook voor de kleinere poli tiebureaus, erkent Aalders direct, maar een vinder mag een voor werp volgens haar zonder pro bleem thuis bewaren. „Je bent wel verplicht de vondst te melden en zo goed mogelijk te beschrijven." Wanneer de oorspronkelijke eige naar zich niet aandient, dan gaat het eigendomsrecht over naar de vinder. Voor zaken met een waar de lager dan 450 euro kan die regel al na drie maanden van toepassing worden verklaard. Voor duurdere spullen geldt de verplichte bewa ringstermijn van een jaar. Spullen Mee d'n ouwêêl haolende 'k de bo venste tak nao beneejen en trok de bovenste blomme d'r af En die rook geweldig, 'n Klein stikje 'ao- lende 'k die blomme uut mekaore. 't Rook lekker, mao druppels as in 't flesje Eau de Colognie? Nêê, die von 'k nie. En verzichtig zettende 'k die blomme in een pèès hyant- glas, midden op tafel. Wel 'n uure zat 'k d'r nao te kieken: nao die pèèsé bloesem. En lekker ruuken dat ie dee. Da kwam noe weer in me gedachten binst an 'k daor de uitgeboeide brune bloesem bie me kaore veegende. En dao lag wat. Mao joengers en dan docht ik giste ren al, dan 'k alles bie mekaore ge- voogen 'ao. An 'k 's aoves nog even in de kran- te kieken, gaot de tillefoon. 't Was mee Kees en of ik nog belangstel- lieng ao voor 'n witte kruunaogel. Dan most ik da maor 's bie die-en die op 't Siengeltje vraogen. Ze wis ten d'r van. door Jeffrey Kuftteronk DEN HAAG - Het kabinet zal zowel aan Vlaanderen als aan Europa uit leggen waarom het geen nieuw be sluit heeft genomen over de -Hedwigepolder. Dat Vlaanderen een arbitrageproce dure begint, ziet het kabinet niet als onoverkomelijk probleem. „We zullen maximaal proberen ant woord te geven op vragen die ons gesteld gaan worden", zei premier Rutte tijdens zijn wekelijkse pers conferentie. „Het komt pas veel la ter dit jaar tot conclusies en zittin gen." Staatssecretaris Henk Bleker zei vo rige week nog in de Kamer: het is de Hedwige voor eenderde onder water zetten (kabinetsvoorstel) of helemaal. Zijn er toch meer op ties? „Ik zie geen andere alternatie ven dan het kabinetsvoorstel. Als een nieuw kabinet is gevormd en er geen meerderheid is voor het plan om de Hedwige voor eender de onder water te zetten evenals de Sehorerpolder, het Welzingege- bied en de Appelzak, dan is er slechts één optie: volledig onder water. Maar dat is niet nu aan deze regering om te concluderen." die bij de politie en straks bij de ge meente in bewaring worden gege ven, kunnen na het verlopen van de termijn worden verkocht, weg gegeven of vernietigd. Onduidelijk is nu nog hoe de Zeeuwse gemeenten de registratie gaan regelen. Waarschijnlijk komt er een apart loket aan de publieks- balies. Landelijk maken diverse ste den gebruik van de website www.verlorenengevonden.nl. Op die site kan een voorwerp worden opgegeven. Gedupeerden kunnen zo eenvoudig nagaan of hun eigen dom in het overzicht staat. 25% irdevoor#arden' KOZIJNEN ZONWERING DAKKAPELLEN OVERKAPPINGEN GARAGEDEUREN RAAM DECORATIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 123