Ad Schenk Laatste herinnering aan PSD is gered 281 las an I Gemeentehuis wacht PZC interne verbouwing OMüNÏ Interior Nu 4499,- Woonwinst 480,- 2e Pinksterdag geopend van 12.00 - 17.00 uur Woontrend Zeeland 't Wachtlokaal in Hoedekensker- ke is vrijdag succesvol verplaatst naar een andere plek op het ha venterrein. De toekomst van de enige nog tastbare herinnering aan de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) is hiermee toch gered. door Frank van Cooten Het publiek keek be wonderend toe hoe de kraan het gebouw van 127 ton in zijn ge heel oppakte en ui terst nauwkeurig op het al klaarlig gende fundament zette. Maykel Kastelijn,. bestuurslid en locatiema nager Goes van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) werd niet ze nuwachtig. Hij heeft ervaring met soortgelijke operaties in het verle den. Zo verplaatste de SGB de goe derenloods en het seinhuisje van Middelburg naar Goes. „Ik durf zon gebouw zonder problemen op te tillen, 't Wachthuisje is ge bouwd op een zelfdragende funde ring in verband met de getijdewer king. Dat scheelt een hoop gedoe." Het wachthuisje moest worden verplaatst vanwege de dijkverster king in opdracht van het water schap Scheldestromen en het Pro jectbureau Zeeweringen. De Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) maakte zich sterk voor behoud van dit in dustrieel erfgoed uit de jaren der tig van de vorige eeuw. Verplaat sing was in eerste instantie echter te duur. Het waterschap had de sloopver gunning al op zak toen zich toch 'Het wachtlokaaltje is ook bedoeld voor passan ten. Hoedekenskerke is de enige vluchthaven.' zaterdag 26 mei 2012 1 S het PZC videojournaal www.pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De begane grond van het gemeentehuis van Schou- wen-Duiveland wordt opnieuw in grijpend verbouwd. De voormali ge ruimte van het UWV verdwijnt om weer plaats te maken voor (ver gader) kamers. De operatie kost ongeveer 63.000 euro. In 2007 was het gemeentehuis in Zierikzee nog verbouwd om plaats te maken voor de balies en mede werkers van het centrum voor werk en inkomen. Drie jaar later werd duidelijk dat het UWV zou verdwijnen vanwege bezuinigin gen. Omdat de rijksinstantie wel een langdurig huurcontract had met de gemeente, is een afkoop som betaald. Dat bedrag is hoger dan de kosten die de gemeente nu moet maken om de verbouwing deels terug te draaien. De oude UWV-balie gaat straks gebruikt 'Het is geweldig dat de SGB en de watersportvereniging de verplaatsing van 't Wachtlo kaal op zich hebben genomen. Dit gaf de doorslag. Anders was het behoud van dit ge bouw nooit gelukt. Ik neem mijn petje af voor hun vasthoudendheid.' Normaal 4979,- worden door de afdeling werk en inkomen en voor de wmo. In de ruimte daarachter worden extra werkplekken gemaakt voor de af deling werk en inkomen. Ook op andere fronten binnen de organisatie is sprake van mogelijke veranderingen. Het leek er eerst op dat de mede werkers van de brandweer zouden verdwijnen uit het gemeentehuis met de overgang naar de Veilig heidsregio als werkgever. Die ver huizing is voorlopig nog niet aan de orde en de medewerkers blij ven eerst gewoon in het gemeente huis zitten. Het Centrum voor Jeugd en Gezin zou oorspronkelijk naar het ge meentehuis komen. De huidige huisvesting in Poortambacht is prijzig. Maar bij nader inzien is een verhuizing niet handig, onder meer vanwege privacy van de klan ten. Normaal 1720,- Nu€ 1295,- Woonwinst 425,- een oplossing aandiende. Vrijwilli gers van de SGB en watersportver eniging De Val namen de klus op zich. Provincie Zeeland, gemeente Borsele, Rijkswaterstaat en het wa terschap sloegen de handen ineen en betaalden samen de verplaat sing. Voorzitter Viktor Meyer van De Val keek blij. Sinds de sloop van paviljoen De Steiger is de water sportvereniging verstoken van on der meer water en toiletten. Daar om is er bewust voor gekozen 't Wachthuisje op het havenplateau te laten in plaats van verplaatsing naar het terrein van de SGB over de dijk. De Val gaat het gebouw op knappen en er toiletten en douches in plaatsen. „Niet alleen bedoeld voor onze leden, maar ook voor passanten. Hoedekensker ke is de enige vluchthaven langs dit deel van de Westerschelde. En natuulijk is behoud van een stukje nostalgie ook belangrijk." www.pzc.nl/video n bij bomdnt p collectie HEREN KlDS'KLEDING VAN D.A: TOMMY HlLFIGER, GEDDE5 GlLLMORE, Polo, McGregor, Gant Geisha. onze nieuwe collectiè5 m Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a I 4371 AZ Koudekerke I Tel (0118) - 55 55 60 www.woontrend.nl I Twitter: Qwoontrend Facebook: Owoontrendzeetand Maykel Kastelijn, bestuurslid en loca tiemanager Goes van de SGB. „De spoorlijn heeft haar bestaansrecht mede te danken aan de veerdienst. Er is een band met 't Wachtlokaal." www.bomont.nl Rinus de Bart, voorzitter SGB. „Toen de verplaatsing van 't Wachtokaal te duur bleek, deden wij het aanbod dit te doen. Wij hebben ervaring met dit soort projecten." Viktor Meyer, voorzitter watersport vereniging De Val. „Toen De Steiger dicht ging, hadden wij geen water en toiletten meer. 't Wachtlokaal is voor ons een uitkomst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 120