buitenland 19 Afrikaanse migrant krijgt de schuld Minder Europeanen gaan op vakantie Samen bedenken waar Pinksteren ook alweer voor staat. Maar dan supervoordelig. Zorgen om metro tijdens Olympiade Actie tegen Hells Angels in Duitsland Proces Mladic wordt hervat op 25 juni Nucleair overleg krijgt vervolg Arrestatie in oude verdwijningszaak kind Homohuwelijk superhelden in VS Werkt in je voordeel 0800170/ vrijdag 25 mei 2012 de aanslag die plaatsvond tijdens en meer dan 220 gewonden. De pa- een oefening van een militaire para- rade ging deze week gewoon door. de. Er vielen bijna honderd doden foto EPA PARIJS - Minder dan zes op de tien Europeanen (58 procent) is van plan dit jaar op zomervakantie te gaan. Dat is het laagste peil dat ooit gemetën is bij onderzoek door Ipsos/Europe Assistance dat sinds 2005 jaarlijks plaatsvindt. „De crisis raakt eindelijk de vakan tieplannen", concludeert het rap port dat gisteren is verschenen. Veel ondervraagden zeggen niet langer meerdere vakanties te boe ken. Vooral Italianen, Spanjaarden en Britten hebben hun zomervakan tie wegbezuinigd. Van de Britten en Spanjaarden trekt nog slechts de helft (51 procent) deze zomer op pad. Fransen zijn de enigen die vaker weg gaan deze zomer: met 70 procent zijn ze nu de fanatiek ste vakantiegangers. De Zuid-Europeanen zijn boven dien van plan fors minder te beste den aan hun vakantie. Daarente gen verwachten Duitsers en Fran sen juist meer geld uit te geven. Volgens het Nederlands Bureau voor Toerisme 8c Congressen (NBTC) komen de resultaten van Ipsos niet als een verrassing. „We verwachten een daling van het aantal Britten, Spanjaarden en Ita lianen. En voor de buurlanden Bel gië en Duitsland zet de groei door. Belgen en Duitsers zullen mede door de slechte economische om standigheden dichterbij huis blij ven en daar profiteert Nederland van", aldus Thérèse Ariaans. LONDEN De honderden mensen die woens dag strandden in een Londense me tro worden financieel gecompen seerd. Het incident onderstreept de zorgen die bestaan over hoe het transportnetwerk, het zal houden tijdens de Olympische Spelen. De Jubilee-lijn is van groot belang voor het sportevenement dat deze zomer in Londen plaatsvindt. De vraag is echter of het verouderde transportsysteem de enorme toe stroom van mensen aan kan. KIEL Circa 1200 politieagenten zijn gisterochtend in het noorden van Duitsland, vooral in en rond de stad Kiel, in actie gekomen tegen de motorbende Hells Angels. In meer dan tachtig plaatsen, voorna melijk cafés, bordelen en wonin gen, maar ook in een pand van een Koerdische culturele vereniging, zijn invallen gedaan. De leden wor den verdacht van mensenhandel, corruptie en wapenhandel. DEN HAAG Het proces tegen de voormalige Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladic wordt op 25 juni hervat. Dat maakte het Joegoslaviëtribunaal gisteren bekend. Het proces werd eerder deze maand opgeschort om dat de aanklagers hadden ver zuimd al hun bewijsmateriaal tij dig te delen met de verdediging. De rechters vonden dat ernstig genoeg om het proces uit te stel len. TEHERAN Het overleg tussen Iran en zes we reldmachten over het omstreden nucleaire programma van de isla mitische republiek leidde gisteren, op de tweede dag van de onderhan delingen, niet tot een doorbraak, maar wel tot de afspraak om elkaar op 18 en 19 juni in Moskou op nieuw te ontmoeten voor een nieu we gespreksronde. Buitenlandchef Catherine Ashton van de EU, die de delegatie van de groep van zes aanvoert, maakte dit bekend. NEW YORK De Amerikaanse politie heeft een arrestatie verricht in een beroem de verdwijningszaak van 33 jaar ge leden. Amerikaanse media meld den gisteren dat de verdachte woensdagavond is opgepakt. Het jongetje Etan Patz verdween in 1979 op 6-jarige leeftijd. Hij was het eerste vermiste kind in de VS van wie het gezicht werd afgedrukt op melkpakken, wat inmiddels tradi tie is. AMSTERDAM Het homohuwelijk mag dan in de meeste Amerikaanse staten nog ta boe zijn, het eerste huwelijk tussen twee mannelijke superhelden wordt al voorbereid. De Ameri kaanse comiesuitgever Marvel kon digt aan dat stripheld Northstar van The X-Men zijn vriend ten hu welijk vraagt. „De wereld van Mar vel heeft altijd de wereld om zich heen weerspiegeld", zegt hoofdre dacteur Alonso in een verklaring. door onze correspondent Ad Bbemendaal TEL AVIV - Voor inwoners van Tel Aviv's HaTikva-buurt die de straat 's avonds niet meer op durven uit angst voor Afrikaanse overvallers en verkrachters, heeft parlements lid Michael Ben-Ari een oplossing bedacht. Hij biedt alle autochto nen een gratis vechtsportcursus aan. Alle instructeurs zijn kolonisten van de Westelijke Jordaanoever, zo lagt hij weten in een pamflet. Hij geeft ook een uitgebreide opsom: ming van recente verkrachtingen, gewelddadige overvallen en ande re misdaden. Allemaal het werk van Afrikanen uit Eritrea en Sudam De politie laat het afweten, schrijft hij. In de zuidelijke wijken van Tel Aviv heeft de spanning zich opge bouwd. Deze week, na de ver krachting van een tienermeisje en een jonge vrouw door groepen Eritreërs en Sudanezen, kwam het tot een uitbarsting. Een betoging eindigde met de plundering van een door allochtonen beklante mi- nimarkt. In een dramatisch appèl stellen de burgemeesters van Tel Aviv en andere steden: de regering heeft: veel beloofd en weinig ge daan. Maar hoe het probleem kan worden opgelost vermeldde de tekst, afgedrukt in een aantal kran ten, niet. Ondertussen is het voor Ben-Ari en andere extremisten goed vissen in het troebele water. Als voorma lig lid van de verboden racistische Kach-partij is hij overal te vinden waar spanning heerst tussen Jo den en niet-Joden, en Tel Aviv is nu het brandpunt. Populisten uit de Likud doen ook graag een duit in het zakje. Knes- setlid Miri Regev noemde het im migrantenprobleem 'een kankerge zwel' en haar collega Dani Danon schreef in Facebook: „Infiltranten hebben in Israël een vijandelijke staat gesticht. De hoofdstad is Zuid-Tel Aviv." Het klinkt niet he lemaal geloofwaardig uit de mond van vertegenwoordigers van de Li kud, een partij die al meer dan drie jaar aan de macht is. Pas vorig jaar, na een terreuractie aan de Egyptische grens bij Eilat, heeft premier Benjamin Netanyahu be sloten serieus werk te maken van een elektronisch bewaakt hek aan de grens. Maar zelfs als de immi- grantenstroom opdroogt, blijft het probleem van de Afrikanen in Is raël bestaan. Terugsturen - het ad vies van de populisten - is gemak kelijker gezegd. Een kwart van de 60.000 Afrikanen komt uit Sudan, een land waarmee Israël geen di plomatieke betrekkingen onder houdt. 60 procent is afkomstig uit Eritrea, maar dat land is nog altijd te gevaarlijk om mensen naar te rug te sturen. Israëls migrantenpro bleem verschilt niet wezenlijk van dat van Europa. De illegalen vesti gen zich in de armste buurten en als ze werken - wat ze officieel niet mogen - pakken ze de banen Van de armste inwoners. 1 11 telfort.nl 1 Telfort winkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9