iitei Lege collegezalen door massaprotest PZC 8 Gedode soldaten ten grave Ontdek supercompleet het Beierse Woud www.pzc.nl/webwinkel vrijdag 25 mei 2012 Ef Aankomstdata en prijzen Aankomst dagelijks van 2 juni t/m 17 december. Normale prijs Lezersprijs 4 dagen vanaf £4197 nü vanaf 109,- 8 dagen vanaf £2557 nü vanaf €245,- 12 dagen vanaf £3957 nü vanaf €385,- Ook 5-, 6-, 7-, 10- en 15-daagse reizen mogelijk. Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen.. Inclusief: 4 t/m 15 dagen (3 t/m 14 nachten) verblijf in Landhotel Rosenberger o.b.v. All Inclusive (ontbijtbuffet, middagsnack of koffie met gebak om 16.00 uur; 3-gangendiner of buffeten koffie, thee, frisdrank, wijn en bier van 10.00 uur t/m 21,00 uur). Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reis- en annulerings verzekering, toeristenbelasting ca. €0,50 p.p.p.n.,reserveringskosten 19,50 per boeking en bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 per boeking (beide verplicht). Ga voor alle informatie over deze reis naar www.kras.nl/LR51903 WEBWINKEL i tIf,Is 8iWè t 20,- korting bij 2 personen! Regering zit met handen in het haar Een derde van de studenten in Quebec staakt én demon streert tegen een verhoging van collegegeld. Een record. Ook ouderen en gezinnen protesteren mee. door onze correspondent Hanneke Keultjes De collegezalen zijn leeg, de straten van Montreal stromen vol. Een derde van de stu denten in de Canadese provincie Québec staakt én demonstreert uit protest tegen de geplande verho ging van het collegegeld. Al 103 da gen. Een record. Québec kent het laagste college geld in heel Canada. Nu wil de pro vincie het collegegeld in zeven jaar tijd met 83 procent verhogen. Voor het huidige collegejaar is dat 2890 Canadese dollar, 2233 euro. Over zeven jaar moet dat 4700 Ca nadese dollar, 3633 euro, zijn. „Dat klinkt nog laag", erkent Li lian Radovac, docent aan~McGill University in Montreal, de groot ste stad in Québec. „Maar de stu denten zijn bang dat Québec daar mee de deur open zet naar privati sering van het onderwijssysteem in de provincie en Amerikaanse toestanden: hoog collegegeld, nog hogere studentenschulden." In een poging de protesten te stop pen heeft Québec afgelopen vrij dag met de haastig ingevoerde wet 78 een noodverordening afgekon digd: samenscholen is zo goed als verboden en de routes voor de monstraties moeten acht uur van tevoren worden ingediend bij de autoriteiten. Dinsdag werden hon derd studenten die het verbod schonden opgepakt, woensdag wa ren dat er 475. Het schrikt de studenten niet af, zegt Ludvic Moquin-Beaudry. De filosofiestudent, tussen de protes ten door bezig met zijn scriptie, heeft zich aangesloten bij CLAS- SE, de meest radicale studentenor ganisatie. „Ondanks de arrestaties gingen gewoon 300.000 mensen de straat op om te demonstreren. Wilt u er even heerlijk tussenuit om te ontspannen en genieten van de natuur en rust? Dan is deze supervoordelige en complete aanbieding naar het Beierse Woud helemaal iets voor u! U verblijft namelijk in het familiaire 3-sterren Landhotel Rosenberger in het gezellige dorpje Wegscheid, waar u All Inclusive kunt genieten van de prachtige omgeving met bossen en veie wandelmogelijkheden. Ook de veelzijdige 'Altstadt' van Passau en het romantische Cesky Krumlov in de Tsjechische Bohemen zijn zeker een bezoekje waard. U als lezer ontvangt 10 korting per persoon bij boekingen gemaakt t/m 25 juni 2012. Op naar het Beierse Woud! Landhotel Rosenberger*** Dit 3-sterren hotel ligt nabij het drielandenpunt Oostenrijk, Tsjechië en Duitsland in het dorpje Wegscheid in het Beierse Woud. Het hotel beschikt overeen receptie, lift, restaurant, bar, binnenzwembad, fitnessruimte, stoombad, sauna, infrarood- cabine, solarium (tegen betaling), kegelbaan (tegen betaling) en tafeltennis. U kunt uw auto gratis bij het hotel parkeren. Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel, of bel met KRAS.NL: telefoonnummer 0900- 9697 (15 cpm) o.v.v. reisnummer LR51903 en actiecode WEG40002 en u ontvangt 10 korting p.p. Boeken met deze actiecode is geldig t/m 25 juni 2012. waarom zou je meer betalen categorie reizen autovakanties zie onze wehsDfe:buifenlainid Bekijk de beelden van de demonstraties in Québec SANAA - Jemenitische soldaten dra gen hun overleden collega's, die maandag omkwamen bij een aan slag in hoofdstad Sanaa, naar hun graf. Al-Qaeda is verantwoordelijk voor 4- t/m 15-daagse autovakantie Duitsland inclusief verblijf o.b.v. All Inclusive nü vanaf 109 p.p. Het is net als Hydra van Lerna uit de Griekse mythologie: je hakt één kop af en direct groeien er twee te rug." Moquin-Beaudry is blij met de steun, niet alleen uit andere ste den in Québec, maar ook uit Cana dese steden als Toronto, Calgary en Vancouver, en zelfs uit het bui tenland. De regering van Québec zit inmiddels met de handen in het haar. Vorige week stapte de Onderwijsminister op omdat geen oplossing meer zag. Binnenkort wordt nog een poging onderno men om tot een compromis te ko men. Martine Desjardins, de voor zitter van studentenorganisatie FEUQ: „De regering was al impo pulair en heeft niks te verliezen. Door het invoeren van wet 78 zijn veel mensen in Québec boos ge worden. Ze zien het als een inper king van de democratie." Hierdoor demonstreren inmiddels ook oude ren en gezinnen met kinderen. Dinsdag sloegen ze massaal op pot ten en pannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8