Bijspijkeren in de vakantie verdachtvan "i# w €80 7 CNV Onderwijs denkt veel geld te besparen als scholen zittenblijven voorkomen 11 Kees B. ook 1 misbruik Brommobiel rijdt in op Bosch terras voor kosten huishoudtoets 3 dagen aan het strand in Zeeland! V www.weekendcompany.nl]^ff9 vrijdag 25 mei 2012 mmmmm m mmm tmmms mmmmmm mmmm mmmm - MMMiiymiiiiiiiiMii'ii Als kinderen in de zomerva kantie en vlak daarna extra les krijgen, kan voorkomen worden dat zij een school jaar moeten overdoen, denkt CNV Onderwijs. Zittenblijven is duur en frustrerend, volgens CNV Onderwijs. Deze bond stelt voor scholie ren over te laten gaan met extra scholing in de zomervakantie en bijles in het nieuwe schooljaar. Willem-Jan van Gent staat echter niet te springen om luie leerlingen in de zomer extra bijlessen te ge ven zodat ze niet blijven zitten. „Dat is voor mij de omgekeerde wereld", zegt de docent Duits aan het Wartburg College in Rotter dam. Hij werd gisteren tijdens de lessen al door leerlingen aangesproken op het plan van CNV Onderwijs om zittenblijven zo veel mogelijk te voorkomen door scholieren extra begeleiding in de zomerva kantie te geven. „Zoiets geeft een verkeerd signaal af," vindt hij. „Leerlingen denken dat ze het hele jaar niets hoeven te doen, omdat ze toch niet blijven zitten als ze in de zomerse hulplessen wat meer inzet tonen." Zittenblijven is volgens Van Gent ook niet het grootste probleem. „Bij ons op school moet iemand het jaar over doen als alle docen ten het gevoel hebben dat die leer ling het niveau ook echt aan kan, maar op dat moment er niet goed voor staat. Als een havist te veel hersens heeft voor het vmbo, dan is zittenblijven misschien wel be ter. Halverwege het jaar kunnen le raren al goed inschatten of een leerling het gaat halen of een tand je erbij moet doen." Van Gent merkt dat de meesten van zijn leerlingen best wat meer moeite willen doen als je ook echt belangstelling toont voor hun schoolprestaties. „Dan willen ze wel wat harder werken, ook al vin den ze je vak niet leuk." Michel Rog, voorzitter van CNV Onder wijs, beseft ook dat een leerling tij dens de zomervakantie niet even snel voor alle vakken een flinke achterstand kan wegwerken. „Maar het is zonde als een leerling door twee lage cijfers alle vakken nog een keer moet volgen", zegt hij. „Daar wordt een leerling niet beter van." Ieder jaar blijven vol gens Rog 46.000 van de 920.000 leerlingen zitten. Een jaarlijkse kos tenpost van 7.500 euro per per soon. „Voor meer begeleiding moet de overheid eerst investeren, maar daarna levert het geld op." Het bijspijkeren van vakkennis is niet de grootste noodzaak, vindt Henk Orsel, docent Nederlands en ICT aan het Zuyderzee College in Emmeloord. „Daar ligt vaak niet 't probleem", zegt Orsel. „De meeste zittenblij- vers zijn gewoon niet gemoti veerd. Daar moet aan gewerkt wor den." Daarom probeert hij zijn minder gemotiveerde leerlingen al aan het begin van het jaar achter de broek aan te zitten. „In een pit-, tig gesprek mag je ze best zeggen waar het op staat. Daarnaast kun je met ouders meer controleren door wekelijks eens in de agenda te kijken of de leerling wel een goe de planning maakt en zijn huis werk wel doet." leder jaar blijven 46.000 van de 920.000 leerlingen zitten. Een kostenpost van 7500 euro per persoon. foto Koen Suyk/ANP DEN BOSCH - De 42-jarige Kees B. die eind februari werd aangehou den voor bezit van kinderporno, wordt ook beschuldigd van mis bruik van een 14-jarige. De man die tussen 2000 en 2004 onterecht vastzat voor de Schiedammer Park- moord zou bovendien via een chat- programma hebben geprobeerd om een minderjarig meisje tot seks te verleiden (grooming). Het Openbaar Ministerie in Den Bosch heeft dat gisteren desge vraagd bevestigd. Formeel is de zwaarste beschuldi ging tegen de verdachte seksueel binnendringen bij een minderjari ge- De verdachte werd in februari in Den Bosch aangehouden. Op een computer waar hij gebruik van maakte, waren kinderpornografi sche afbeeldingen gevonden. Vol gens documenten gaat het om 148 foto's die ook gevonden zijn op zijn mobiele telefoon. Zijn ex-vrouw heeft eerder ver klaard dat op het materiaal is te zien dat de man zelf handelingen met kinderen pleegt. Het begin van de rechtszaak tegen hem staat volgende maand gepland. Zijn ad vocaat wil niet reageren op de be schuldigingen. DEN BOSCH - Op de Markt in Den Bosch zijn gisteren drie vrouwen gewond geraakt. Een 79-jarige man reed aan het begin van de middag met zijn brommobiel ach teruit een vol terras op. Een van de drie vrouwen is met onbeken de verwondingen naar het zieken huis gebracht. De twee andere slachtoffers raakten lichtgewond. Op het terras ontstond een behoor lijke ravage, aldus de politie. informatie van het waterschap 1 De watervergunning voor het lozen van afvalwater bij de Langeweg 26 bij Sluiskil ligt vanaf 29 mei tot en met 10 juli 2012 ter inzage op de waterschapskantoren in Middelburg en Terneuzen en ook op het gemeentehuis van de gemeente Terneuzen, Stadhuislaan 1, 1 Op woensdag 30 mei 2012 bent u van harte welkom bij een informatiebijeenkomst over de fietsroute tussen Zuiddorpe en Overslag. De avond begint om 19.30 uur in Café 't Gemeentehuis, Dorpsplein 6 in Zuiddorpe. De avond duurt tot uiterlijk 21.30 uur. Waterschapsbe stuurder Van 't Westeinde en wethouder Bos zijn tijdens - deze avond aanwezig. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op Avww.scheldestromen.nl/ Avaterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag dé informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrij fscultuur. watei schapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl DEN HAAG - De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) heeft gisteren bij het kabinet een claim neergelegd van 20 miljoen euro voor gemaakte kosten voor de invoering van de huishoud toets. Waarschijnlijk hebben ge meenten de kosten voor niets ge maakt. Bij die toets wordt gecon troleerd of bijstandsouders terecht een uitkering krijgen als ze wer kende kinderen hebben die thuis wonen. Eventueel wordt die ge kort. In het Lente-akkoord is de maatregel geschrapt, maar de ge meenten hebben wel kosten ge maakt, zegt de VNG. Het gaat om ongeveer 25 gemeenten, waaron der Den Haag, Utrecht, Rotterdam en Amsterdam. Maar ook kleine gemeenten willen geld terug voor gemaakte kosten. De claim is in een overleg met staatssecretaris De Krom (Sociale Zaken) neergelegd. Topvoordeel in Zomervakantie! b 2 overnachtingen ïncl. ontbijt Gratis zwembad fitness Gratis parkeren wifi op kamer v Nabij Vlissingen en Middelburg 1 Verblijf van 30 juni tot 30 sept. van Golden Tulip Strouclhotol Wostduin - Knuüükijrke 'j P P- 166 beschikbaar! OP= CV 10 20 30 -10 50 6(1 7C =OP eo 30 100% Reserveren via: 0900 700 7004 (€0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur -16.00 uur zo 12.00 -16.00 uur 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezetting en excl. reserveringskosten 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 25 mei tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7