Dertig hectare park nog grootser dan voorheen zeeland 123 Sluis ziet mets in appartementen op plek van oude gymzaal in Groede PZC pekaar In het duister op zoek naar boomkikkers Dancefeest Push is opening van kermis Jaap Zwart bespeelt orgel van kerk Kinderen ontdekken tuinen bij watertoren Koorgroep Joro Choir concerteert in Podium vrijdag 25 mei 2012 De vaste collectie omvat zo'n 400 beelden, die verzameld zijn in de afgelopen vijftig jaar. Ruim de helft ervan wordt getoond in een parkachtige omgeving van dertig hectare groot. Architectuur speelt een belangrijke rol: de twee paviljoens zijn van de vooraanstaande architecten Renaat Braem en Paul Robbrecht. Tuinverlichting Zwerfkeien Natuursteenkeien Gebakken Tegels bestratingjmaterialen bv Kanaalwcg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 mfotepc-kaar com wwww.pckaar.com anders vind je in een prachtig na tuurlijke omgeving honderden kunstwerken uit de periode van 1900 tot nu? De werken in het park trotseren de elementen en veranderen als het ware mee met de seizoenen. Het decor wisselt van kleur en lichtval en daardoor lijken de beel- DE ZEEUWSE KELDER Wie gaat er op het PZC Keldertoer- nooi met de kelderklomp vandoor? www.pzc.nl/zeeuwsekelder TOERNOOI Weblog De Zeeuwse Kelder is geli eerd aan het keldertoernooi, zater dag op velden van Terneuzense Boys! Anekdotes naar kelder@pzc.nl Na het toernooi verslagen en foto's op www.pzc.nl/zeeuwsekelder den in elk seizoen anders. De col lectie vormt een mooi overzicht van de beeldende kunst uit de ro mantische periode tot en met he dendaagse sculpturen en installa ties. De bezoekers kunnen wande len of joggen tussen meesterwer ken of picknicken op de grasvel den in de schaduw van monumen- GROEDE - Het Sluise college wil niet meewerken aan de bouw van zes seniorenappartementen op de huidige plaats van de oude gym zaal in Groede. Volgens B en W past zo'n voorziening beter in een grotere kern in de gemeente. Ben Murijn van bouwadviesbe- drijf Projectbureau Zeeuws-Vlaan- deren wil in de Blekestraat twee keer drie appartementen boven el kaar bouwen. Die zijn geschikt voor oudere alleenstaanden of echtparen, eventueel in een rol stoel. De appartementen zijn zes tig vierkante meter groot. Ze kos- tale creaties. Werk dat te kwets baar is om buiten te staan, krijgt een plekje in het Braempaviljoen, dat de gelijknamige architect in 1971 ontwierp. Elk jaar leveren kunstenaars van naam een bijdrage aan de tentoon stelling, die daardoor steeds veran dert, en sommige werken worden ten zo'n 190.000 euro. Murijn stichtte, speciaal voor het project, de bv Samen Zeeuws-Vlaanderen, die hij onderbracht bij zijn bouw- adviesbureau. Hij werkt samen met aannemer Fraanje uit Lewe- dorp. Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis past de bouw van seniorenwoningen in een klein dorp niet in de toekomstvisie van de gemeente. „Wij gaan, in ver band met de krimp, uit van een be perkte toename van het aantal re guliere woningen. En als er dan ge bouwd wordt, lijkt het ons logi scher dat dit in één van de vijf gro tere kernen gebeurt. Daar zullen, opgenomen in de vaste collectie. Het Middelheimmuseum aan de Middelheimlaan is altijd vrij toe gankelijk en (mede daardoor) goed voor 250.000 bezoekers per jaar. Meer informatie is te vinden op de website www.middelheimmuseum.be. zeker in de toekomst, ook de overi ge voorzieningen voor ouderen ge clusterd worden. In dorpen als Groede zetten we meer in op het opknappen van bestaande wonin gen." Murijn begrijpt die reactie niet. „Het is toch ook beleid van de ge meente dat ouderen zoveel als mo gelijk in hun eigen dorp kunnen blijven. En het is óók beleid om overbodige panden, en dat is die verpauperde gymzaal toch, te ver kopen." Volgens Murijn staat een groot deel van de gemeenteraad wél achter het concept. Hij gaat proberen via de raad zijn plan toch te verwezenlijken. AARDENBURG Belangstellenden kunnen van avond met een gids van Stichting Landschapsbeheer Zeeland bij Aar denburg op zoek naar boomkik kers. Het beestje heeft het moei lijk, maar dankzij de aanleg van 'nieuwe natuur' in de Havenpolder beleeft de populatie rond Aarden burg een opleving. De tocht begint om 21.00 uur. Deelname kost 5 eu ro. Opgeven kan nog via 0113-230936. Deelnemers krijgen bij opgave het vertrekpunt te horen. EEDE De jaarlijkse Pinksterkermis in Ee- de wordt dit keer voor het eerst op gesierd met de party Push. Die vindt vanavond plaats. De dj's Jas per Beyst, Michel W, Yargo en JuR laten van zich horen. Het feest vindt plaats in een tent aan de Ver- lorendorpweg. Aanvang is 21.00 uur. Kaarten a 5 euro zijn verkrijg baar bij Loesjes Lunchroom (Oost burg), Frituur Tom (Eede) en kapsa lon Wies Verduijn (Breskens). Aan de deur is de entree 7 euro. CADZAND Organist Jaap Zwart en blokfluitist Heiko ter Schegget geven van avond een concert in de kerk in Cadzand. Dat begint om 20 uur. Toegang kost 8 euro, inclusief drankje na afloop. Kinderen mo gen gratis naar binnen. Het optreden is het eerste van een reeks van drie, die samen het Zeeuws-Vlaams Orgelfestival vor men. De andere concerten zijn in Aardenburg (Sint Baafs, 1 juni) en Groede (Grote Kerk, 22 juni). AXEL Kinderen van 6 tot 10 jaar kunnen zaterdag op ontdekkingstocht in de tuinen rond de watertoren bij Axel. Ze gaan 'op zoek' naar groen ten, insecten, bloemen en vogels. Wie mee wil doen, moet zich om 14.00 uur melden bij de watertoren aan de Kinderdijk. Deelname kost 1 euro, aanmelden is niet nodig. De organisatie is in handen van Natuur8cZo. ZAAMSLAG Joro Choir uit Kloosterzande zingt zaterdagavond in het Podium van Zaamslag. De koorgroep die uit on geveer 45 leden bestaat, brengt een gevarieerd repertoire, van klassieke muziek van Bach en Schubert tot popmuziek van Sting en The Beat les. Joro Choir staat onder leiding van dirigent Joop Roctus. Het op treden in het Podium van Zaam slag aan de Terneuzensestraat be gint om 20.00 uur. Entree 10 euro. door Martijn de Koning Het Middelheimpark: een plek om te wandelen, te genieten van kunst, mensen te ontmoeten of lekker met het gezin te picknicken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67