Uitbreiding voor de nodige commotie Middelheimmuseum n 221 zeeland Heikant maakt zich op voor Stuikersfeesten Technische bedrijven maken jongeren warm i Niet alleen op de Kop, maar ook in Axel zorgen vogels almanak Indruk m Informatieavond aanleg fietspad richting Overslag vrijdag 25 mei 2012 door Raymond de; Frel Het Middelheimmuseum is afgelopen winter uitgebreid met een deel van het naastgelegen Nachtegalenpark. Onderdeel daarvan is een bloementuin van vijf hectare (het hortiflora). Daar vinden tijdelijke exposities plaats. De fracties van het CDA en TOP/GB in Terneu- zen ruzieden de voor bije weken over het functioneren van wethouder Frank van Hulle. Aanleiding: broedende vogeltjes die de sloop van verpauperde pan den op de Kop van de Noordstraat dwarsbomen. Even stond zelfs de voortgang van de coalitie op het spel. Gewichtige zaken dus, waar logischerwijs op onze website vaak op werd gereageerd. Maar ook als het om vogels in Axel gaat, maakte u zich deze week be hoorlijk druk. Het bericht dat buurtbewoners bezwaar maakten tegen het 'vogelhotel' in de tuin van Axelaar Xaveer van der Hei den, was goed voor zo'n dertig reacties. Het bouwwerk, een combinatie van nestkastjes voor vogels en schuilplaatsen voor vleermuizen, bleek zo hoog, dat de gemeente de bezwaren gegrond verklaarde. Daar waar voor uitstel van sloop op de Kop van de Noordstraat in Terneuzen het argument is dat Terneuzen zijn vogeltjes lief heeft, rest Van der Heiden niets dan zijn vogelhotel te slopen. Het gros van de reageerders snapt niet waar de gemeente Terneuzen en sommige buurtbewoners zich druk over maken. Van der Heiden krijgt volop steunbetuigingen, maar zo af en toe klinkt er ook wat kritiek. „Leuk idee, maar had dan een mooi hotel gebouwd! Dat is het enige bezwaar dat wij erte gen hebben, niet tegen het feit dat er iets voor vogels wordt gedaan. Het hotel staat trouwens niet in zijn tuin, maar op grond van de gemeente", schrijft 'Axelaar'. 'Zeeuw' doet er een schepje bo venop. „Had hij het maar in zijn eigen tuin geplaatst, het staat nu vol in het zicht van andere men sen Toen ik het voor het eerst zag dat ik echt dat het een boom hut was, die kinderen hadden ge maakt." 'Alexia' uit haar steun aan Van der Heiden met een kat richting de ge meente. „Haal dan ook de skihal, dat vreselijk lelijke kantoor van Rijkswaterstaat en die zogenaam de Twin Towers in Terneuzen weg, want dat zijn ook bepaald geen mooie gebouwen. En de windmolens op de Axelse Vlakte en dat rode gebouw voor de hulp diensten kunnen ook tegen de vlakte Hebben die duurbetaalde ambtenaartjes in dat betonnen wannabe-schip aan de Oostkolk nou echt niets beters te doen?" 'Zj- eeuws-Vlaoms boertje' ziet wel humor in de discussie. „Veugelho- tel? Ik dog dat die Van der Valk-ho tels langs de autosnel waoren..." Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. HEIKANT - Heikant staat eerste pinksterdag, zondag, in het teken van de jaarlijkse Stuikersfeesten. In en om gemeenschapscentrum 't Heike zijn er vanaf 10.00 uur activi teiten voor jong en oud. Het feest begint met een braderie en rommelmarkt. Rond de klok van ïi.oo uur zijn er dikke banden races voor kinderen in diverse leef tijdscategorieën. De jeugd kan 's middags aan de slag in diverse workshops. De boekenmarkt in 't Heike staat in het teken van projec ten in Kenia. In de kerk exposeren plaatselijke kunstenaars. Sportief vermaak vinden jong en oud in de traditionele zeskamp. Ook is er veel muziek te horen tij- Tip? redactie@pzc.nl Ze fleemde net zolang, die blonde deerne, totdat vader in zijn zondagse pak instemde met een rondje roeien. Moeder bleef op de wal en ging in het café om koffie met gebak. Na een stevig rondje roeien, keerde het duo terug naar de wal waar moeder al dwingend stond te wenken. En of pa maar even haast wilde maken. De portemonnee had ze nodig om de koffie te kunnen betalen. Vader zette zich aan de riemen. Op de wal stond behalve zijn echtge note ook een niet te versmaden pron te serveerster. Hij besloot sierlijk en stoer tegelijk van boord te stappen, alleen zijn timing was niet helemaal correct. Hij maakte een onsterfelijke indruk. Met een nat zondags pak. Wie Antwerpen zegt, denkt meestal aan de Zoo, de kathe draal of Aquatopia. Een uitje naar het net uitgebreide Middel- heimpark en -museum is echter net zo goed bijzonder, en nog gratis ook. door Jeanette Vergouwen Heel wat Zeeuws-Vla mingen kennen in middels de sfeer en de bijzondere perma nente beeldenten toonstelling van het Middelheim- park in Antwerpen. Voor hen die dit kunstpark nog niet kennen is er nu een extra reden om eens een kijkje te nemen. Het Middelheimmuseum was al bijzonder. Dit jaar is het terrein ook nog eens uitgebreid met een bloementuin van vijf hectare. Daarnaast werd een groot deel van de infrastructuur vernieuwd en kreeg het veertig jaar oude Braem- paviljoen een opknapbeurt. Het kasteel is ook gerenoveerd en de vaste collectie werd onder handen genomen. Architect Paul Robbrecht heeft met zijn team een nieuw, half open expositiepaviljoen ontwor pen: Het Huis. Hij organiseerde er ook de openingstentoonstelling met werk van de Duitse kunste naar Thomas Schütte. Op deze ex positie is ook werk te zien van de Zwitser Roman Signer, de Chinese kunstenaar Ai Weiwei en de Belg Philippe van Snick. Morgen en zondag wordt in het Middelheimpark een openings feest gehouden. Iedereen kan gra tis het kunstpark ontdekken vanaf ïi.oo uur. Er zijn allerlei attracties en optre dens zoals een fanfareclash met als deelnemers de Ambrassband, De Stille Fanfare, 't Schoon Vertier, Willen is Kunnen en De Kunst minnaars. Roman Signer geeft een perfor mance waar een schans van vijf tien meter hoog, een vat gevuld met water en een betonnen box 'Waar anders vind je in een parkachtige omge ving honderden diverse kunstwerken?' dens de dorpsfeesten. Op Stuikers- plaza voor 't Heike blaast de Stui- kersband er vrolijk op los. Gino Buijsrogge en Marike Rijlcsen bren gen klassiekers en huidige topnum- mers. 's Avonds is het podium in 't Heike voor de succesvolle cover band The Good, the Bad and Bart en dj Werner Ferket. Op diezelfde plek is een avond eer der, zaterdag, de eerste editie van Stuikerpop. Vanaf 19.00 uur tre den zeven lokale bands op: Smash, een band van basisschoolleerlin gen opent het festijn. Daarna zijn de Fictionals, As We Fall Down, Sios, Dread (met enkele muzikan ten uit Heikant), the Venues en Rumble Fist aan de beurt. Het Middelheimpark, met de kunstwerken, vanuit de lucht. door Marlijn de Koning BIERVLIET - Zesentwintig vmbo-2- leerlingen van scholengemeen schap De Rede uit Terneuzen be zochten gisteren drie grote bedrij ven in Biervliet. Die willen de jon geren alvast 'lekker maken' voor een baan in de techniek. De scholieren namen een kijkje bij Vervaet, Pladdet en H4A. Die be drijven zijn bij elkaar goed voor bijna vierhonderd arbeidsplaatsen in de regio. Het initiatief voor de dag kwam van de Biervlietse ondernemers vereniging Willem Beukelszoon. „De .bedrijven ervaren, dat het aan te pas komen. Ook zijn er liveoptredens verspreid over het museum, met onder meer een wer velend kleurenspel van Nick Cave (de kunstenaar, niet de zanger van Bad Seeds), een huzarenstukje van Nick Steur onder hoogspanning en een intense ervaring met Maria Hassabi, in samenwerking met de Singel. Stadsdichter Bernard Dewulf leest een nieuw stadsgedicht voor over het museum en bekende auteurs als Anne Pro voost, Joke van Leeuwen en Paul Verrept lezen voor uit hun kunsti ge kinderboeken. De Kern voert fragmenten op uit de kinderopera Boterbloemliefjes- droom van Nasreddin. In de avond uren is^er muziek van dj's en live muziek aan het kasteel met Brass- roots, Katia Vlerick (Rock Ahoy), Funky Bompa en Veston. Voor de jeugd zijn er doorlopeni ateliers en activiteiten. Er staan gid: sen klaar om uitleg te geven over de tentoonstelling, de nieuwe aan kopen en alle andere grote veran deringen. Wat is er nu zo bijzonder aan dit kunstpark? Heel eenvoudig: waar 21' Middelheimmuseum Stadspark ANTWERPEN R1 A12 1 Middelheimmuseum steeds moeilijker wordt om aan goede technische krachten te ko men", vertelt Jack van Harn van de ondernemersclub. „Ze kunnen het zich niet permitteren om op het gemakje af te wachten of mis schien iemand zich uit zichzelf meldt." De leerlingen kregen alles te horen over de achtergronden van de be drijven en namen uiteraard een kijkje op de werkvloer. „Ze hebben heel veel verschillende dingen gezien", zegt Van Harn. „Metaalconstructie, hydrauliek, iet, bouw, groenvoorziening en hekwerk; het kwam vandaag alle maal voorbij." ZUIDDORPE - Waterschap Schelde- stromen houdt woensdag 30 mei een informatieavond over de aan leg van een nieuw, vrijliggend fiets pad tussen Zuiddorpe en Overslag. Het fietspad wordt drie kilometer lang en moet de veiligheid verho gen. Het is tegelijkertijd een recrea tieve impuls voor de streek. Het waterschap werkt bij de aanleg nauw samen met de gemeenten Terneuzen en Wachtebeke. Op Bel gisch grondgebied wordt een be tonweg verbeterd ten behoeve van de nieuwe fietsverbinding. Het werk begint eind dit jaar. De infor matieavond in café 't Gemeente huis begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66