Gras dijk Zijpe blijft wel kort Schouws Kamerkoor 'Cruisekade komt wat later maar wordt beter' 22 50% KORTING OP ALLES Waterschap past maaibeleid niet aan TkeTu.il) kamer Pastoor zegent nieuw kruis van Magdalenakerk Verkeerslichten STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG NOG VOLOP VOORRAAD!!! vrijdag 25 mei 2012 door Melita Lanting BRUINISSE - Waterschap Schelde- stromen past het maaibeleid van de dijken in Zijpe bij Bruinisse niet aan. Dat heeft waterschapsbe stuurder Guiljam van der Schelde besloten naar aanleiding van acties van omwonenden. „Er is voor ons geen aanleiding om het beleid te wijzigen", aldus Van der Schelde. De reden dat het huidige beleid ge handhaafd wordt, is de waterkeren- de kwaliteit van deze dijken. Het zijn zogenoemde primaire waterke ringen. Door de grasmat kort te houden, onstaat een stevig grasta pijt en dat is belangrijk voor de ste vigheid van de dijk. Een andere manier van onderhouden is in Zij pe volgens Van der Schelde niet aan de orde. „We hebben verschil lende manieren van onderhoud. Het waterschap zet in op zoveel mogelijk verhuren of verpachten van de dijken aan boeren. Die zet ten er bijvoorbeeld schapen op. In Zijpe kan dat.niet." Omwonenden dwongen afgelopen maandag een medewerker van het waterschap te stoppen met maaien. Zij willen liever natuurlij ke dijken, waar de planten bloeien en dieren kunnen schuilen. Zo ziet de dijk er momenteel ook uit. „Het gras is nu erg lang. We zijn als waterschap te laat geweest met maaien om het kort te houden", zegt Van der Schelde. Door wisse lingen intern en de nattigheid van de afgelopen weken was het er niet van gekomen. „Daarom laten we het nu even zo. We maaien pas weer als het broedseizoen is afgelo pen. Dan gaan we natuurlijk eerst kijken wat er nog allemaal zit." Jan Greijn, één van de protesteren de omwonencfen, reageert ver baasd. „Dan moet ik constateren dat ze elkaar tegenspreken bij het waterschap. Wij hebben een tele foontje gehad dat er nog nader on derzoekt komt." VLISSINGEN - Het college van Vlis- singen heeft iets langer de tijd no dig om tot een besluit over de cruisekade te komen. Maar dan heeft de stad ook wat. „De kade ligt er over twee jaar", zei toenmalig wethouder Piet Pol derman in januari 2011, nadat de gemeente Vlissingen door het Rijk vijf miljoen euro kreeg om de Bui tenhaven nieuw leven in te blazen. De provincie deed daar nog een schepje bovenop en zelf had de ge meente al vier miljoen opzij gezet. Met een totaalbedrag van tien mil joen euro moest van het gebied vast iets moois te maken zijn. De aanleg van de cruisekade zou naar voren worden gehaald. Waar raads leden, die de wethouder destijds te vergeefs dwongen tot harde toezeg gingen, al bang voor waren, is be waarheid: sindsdien is er enkel ge steggel over de kade. Het college pikte de miljoenen in om haar ei gen tekorten mee te dekken, een nieuwe kade verdween uit beeld. Liever paste de gemeente een be staande kade aan, zodat daar crui seschepen kunnen afmeren. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl vütmk'- to, ï<d' Ï'T w* üfcgsaJIM i." Solero Parasols 2de p.nksl'-ïarüc' maandag 28 mei 11.00-17.00 urati* narkerert Voo: de di ur<' Weihoek 14 4416PX Kminingen T 0113 57 24 06 www.detutn-kamer.nl Repetitie met Joke van Leeuwen, Renee van den Hoek, Ineke Versnel, Inge van Ooijen, Ellen Glaubitz, Aafke van door Esme Soesman GOES - Pastoor Paul Van Luffelen heeft donderdagochtend het nieu we kruis van de rooms-katholieke Maria Magdalenakerk in Goes inge zegend. Even later ging het vergul de koperen kruis onder grote be langstelling de lucht in en werd het op de gerestaureerde koepel van de kerk geplaatst. Het plaatsen van het kruis is letter lijk het slotstuk van de restauratie van de koepel, die nu waterdicht is. Het oude kruis is te koop: de hoog ste bieder mag het hebben. Die moet zijn bod wel voor aanstaan de zondag bekend hebben ge maakt. Geestelijke muziek past het Schouws Ka merkoor als een handschoen. Toch is voor het zomercon- cert, dat zaterdag 2 juni wordt gege ven in de Jacobuskerk in Renesse, voor wereldlijke muziek gekozen. Onder de noemer liefde (T love my love') worden onder meer nummers van John Dowland, Gus- tav T. Holst en Edward Elgar ge zongen. „Hele mooie muziek", typeert koorlid en bestuursvoorzitter Ine ke Versnel het repertoire met 'smartlappen' uit de Renaissance, romantische balladen en vissers vrouwenleed. „Ik word er blij van als ik het hoor. Je gaat na afloop vrolijk naar huis." Versnel is één van de dertien le den van het Schouws Kamerkoor. Een koor dat een belangrijke bij drage levert aan het muziekaan bod op Schouwen-Duiveland door sinds enkele jaren regelmatig een choral evensong op poten te zet ten: een kerkdienst die voor het grootste deel gezongen wordt. Zon dag 1 juli staat de eerstvolgende Evensong (Adriaanskerk Dreischor, 17.00 uur) op het pro gramma. Enkele maanden later (6 en 7 oktober) is zelfs sprake van een evensongspektakel. De Engel se dirigent Paul Spicer komt dan een weekend naar Schouwen-Dui veland om met zangers en zange ressen te werken aan interpretatie en voordracht. Tot slot van twee dagen studie wordt de evensong aan het pubhek gepresenteerd. Ook belangstellenden die geen lid zijn van het Schouws Kamerkoor, kunnen zich voor het English Cho ral Evensong Weekend inschrij ven. „Iedereen kan meedoen. Men sen kunnen zo ook kijken of ze VLISSINGEN - De provincie Zeeland heeft donderdag een noodverkeers- lichtinstallatie laten plaatsen op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissin gen, ter hoogte van de President Rooseveltlaan. Maandag werd daar de verkeersregelinstallatie onher stelbaar beschadigd toen een vuil niswagen de installatie omver trok. Donderdag zijn twee zweep- masten geplaatst. De tijdelijke ver laging van de maximum snelheid is hierna opgeheven. De definitie ve installatie wordt in september verwacht. niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54