3 Peijs laat vertrek op tijd weten FZC Toezicht meldkamer ambulancezorg opgegeven commentaar Zeeland Vooruit Aanvaringen in mist bij Vlissingem pzc.nl/webwinkel Top Gear vrijdag 25 mei 2012 MpHMM mmn mi SMppMiM mns <rx vampwawr-a waw»w*»//wiwr wmwawt»! 1 ma Karla Peijs Zeeland zal even moe ten wennen aan het idee dat Karla Peijs niet langer het boeg beeld van de provincie is. Maar daar is tijd voor. De commissa ris van de koningin vertrekt pas begin volgend jaar. De pro vincie kan dus in alle rust op zoek naar een opvolger. Peijs had veel meer profiel dan haar voorganger Wim van Gel der. Zij liet zich niet naar de marge van het politieke bedrijf dirigeren. Zelfs niet toen zij in de affaire Thermphos een litte kentje opliep door slechte hand having van de milieuregels. En Peijs bleek lenig. Ondanks haar rol als minister in de Schel- de-verdragen, bleef zij als com missaris redelijk soepel over eind in alle commotie over de ontpoldering. Nu de Hedwige- polder alsnog onder water dreigt te verdwijnen, beweegt Peijs mee maar claimt wel met een een douceurtje voor Zeeuws-Vlaanderen. Stevig en handig. Zo was Peijs in de meeste omstandigheden de ideale directeur van de bv Zeeland Vooruit. Wie volgt? VLISSINGEN - In dichte mist zijn in de nacht van woensdag op donder dag bij Vlissingen vier schepen met elkaar in aanvaring gekomen. In de Sardijngeul botste een van zee komend schip tegen een tege moetkomende tanker. De tanker raakte net boven het vloeistofni veau lek, waardoor gevolgen uitble ven. Beide schepen zijn op de rede voor anker gegaan. Volgens de wa- terpolitie van de KLPD is de bot sing mogelijk veroorzaakt door problemen met de besturing. In de Kaloothaven botste een con tainerschip tegen een afgemeerd leeg schip. Er ontstond een deuk over drie meter lengte in de romp en ook dit schip raakte lek. Ze heeft het precies uitge teld. De benoemingsproce dure van een nieuwe Com missaris van de Koningin neemt acht tot negen maanden in beslag. „Als ik dan per maart 2013 ver trek, dan is er precies voldoende tijd om voor een heel goede opvol ger te zorgen." Dat was de gedachte van Commis saris van de Koningin Karla Peijs achter haar beslissing om nu haar vertrek aan te kondigen. Woens dag heeft ze de koningin en demis sionair minister Liesbeth Spies van Binnenlandse Zaken ingelicht. Donderdag bracht ze de statenle den en gedeputeerden op de hoog te. Karla Peijs begon haar Zeeuwse loopbaan op 1 maart 2007. Ze zegt: „Ik word 68 jaar en had tot mijn zeventigste door kunnen gaan. Maar dat kan ik mijn volgende ter mijn van zes jaar niet afmaken. Met het oog op de grote proble men in ons land vind ik het een goed moment om ruimte te ma ken voor een nieuwe generatie." Voor een terugblik op haar car rière vindt ze het te vroeg. „Ik heb nog negen maanden te gaan, waar in ik nog veel mooie dingen kan doen." Wat ze op haar agenda heeft staan? „In elk geval wil ik dat de besluitvorming over de komst van de marinierskazerne is afgerond. En ik streef ernaar dat er zeker heid is over het behoud van een volwaardige belastingdienst in Zee land." Ze is vast van plan in de provincie te blijven wonen. „Misschien nog wel een tweede huisje buiten Zee land, dichter bij de kleinkinderen, dat vind ik belangrijk." Over oud-premier Jan Peter Bal kenende als mogelijke opvolger is ze duidelijk: „Op hem hoeft u niet te rekenen. Hij heeft het ongeloof lijk naar zijn zin in zijn nieuwe werk en is blij dat hij niet meer in foto Mechteld Jansen een glazen huisje zit." MIDDELBURG - De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft het ver scherpt toezicht op' de meldkamer ambulancezorg van de Veiligheids regio Zeeland opgeheven. De vei ligheidsregio heeft de afgelopen vier maanden fors geïnvesteerd in de bezetting en procedures op de meldkamer. Volgens de inspecteur zijn die maatregelen voldoende ge weest. VRZ-voorzitter Jan Lonink van de Veiligheidsregio Zeeland en direc teur van de meldkamer Sal Cracau zijn blij dat de kwaliteitsinvesterin gen het beoogde effect hebben ge had, zo zeiden ze donderdag in een toelichting. „Maar we zijn er nog niet", benadrukt Cracau. De inzet richt zich de komende maan den vooral op de verdere oplei ding en het aantrekken van meer bevoegd personeel. Ook is de ver ouderde techniek op de meldka mer een doorn in het oog. Het verscherpt toezicht werd 18 ja nuari ingesteld na een klacht over het niet sturen van een ambulance ondanks een noodoproep, via 112. De patiënt overleed. De inspectie constateerde 'ernstige tekortkomin gen'. Ook stelde de inspectie vast dat er geen direct leidinggevende op de meldkamer was met 'vakin houdelijke expertise'. Die gaten zijn nu gedicht. WEBWINKEL Ë2 - ,'v/ De rit van je leven! k 1 j sLa liii?Wmr ;,fW categorie dvd's en games Het TV-seizoen 2011-2012 In seizoen 18 van het meest extreme en populaire autopro. gramma ooit scheuren Jeremy Clarkson, Richard Hammond en James May met superauto's door Italië, maken ze een autoachtervolging voor een film, pimpen ze een scootmobiel en brengen ze een eerbetoon aan Saab. Verder ontdekken ze waar motorracen goedkoper is dan een middagje golf, onderzoeken ze de Chinese auto-industrie, infiltreren ze in de wereld van NASCAR en rijden ze met een gloednieuwe Ferrari ovér een sneeuwlandschap! Op alle fronten is dit een T0P- seizoen van het béste autoprogramma ooit! Speelduur359 minuten. Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €19,95 Lezersprijs 14,95* *Exclusief verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3