Wammes en Zonderlam Negen spelers balar 301 sport Geen nieuw contract voor Bakx bij Willem II Gaisah verdedigt titel bij Pinkstergala Hulst PZC Twee Nederlandse topturners falen tijdens kwalificatiewedstrijd in Montpe VANAF 29 IVIEI BIEDEN VANAF €0 KIJK ALVAST OP WWW.PZC.NL/VEILING vrijdag 25 mei 2012 tm&mmmsmm door Barry van der Hooft DEN BOSCH - Istvan Bakx moet weer op zoek naar teen nieuwe dub. De 26-jarige aanvaller uit Vlis- singen kreeg donderdag van tech nisch directeur Marc van Hintum te horen dat hij geen nieuw con tract krijgt aangeboden bij het naar de eredivisie gepromoveerde Willem II. „Ik wist niet goed wat ik van het gesprek moest verwachten", vertel de Bakx. „Het kon eigenlijk twee kanten op. Wel of geen contract. Het is wel jammer, ik had best bij Willem II willen blijven. Nu moet ik weer op zoek naar iets nieuws en misschien weer verhuizen. Ik ga over een tijdje eens rustig met mijn zaakwaarnemer kijken wat de mogelijkheden zijn. Maar ik moet eerst weer fit worden." Bakx kwam in januari over van Ra cing Genk en debuteerde voor de Tilburgers met twee treffers tegen Helmond Sport (3-3). De aanvaller kwam echter niet verder dan ne gen competitieduels, omdat hij be gin april een middenvoetsbeentje brak. Op 15 mei ging het gips eraf en sinds afgelopen maandag revali deert hij in Eindhoven. „Het voelt goed aan, want ik kan veel oefenin gen al doen." Vandaag hoeft Bakx zich niet te melden in Eindhoven. Donderdag ging de selectievan Willem II namelijk naar Scheven- ingen, waar na een avondje stap pen ook werd overnacht. Vandaag reist de groep terug naar Tilburg, waar op de club nog afscheid wordt genomen van het perso neel. Daarna zit het seizoen erop. Bakx richt zich de komende we ken op zijn revalidatie en heeft daarom een al eerder geboekte va kantie naar Ibiza geannuleerd. „Dat kon niet anders, want ik wil zo snel mogelijk fit worden." door Edwin Fischer HULST - Verspringer Ignisious Gai sah heeft besloten maandag deel te nemen aan het tiende Pinkerga la in Hulst. De oud-wereldkampi oen uit Ghana sprong vorig jaar naar de winst met 7,62 meter, nog altijd het baanrecord op de Piet Vonckbaan. „Dat hij terugkomt, be tekent dat wij hem vorig jaar niet teleurgesteld hebben", stelt organi sator Jan van Laarhoven. Gaisah kwam in 2001 vanuit Gha na naar Nederland en ontwikkel de hier zijn sprongkwaliteiten ver der. In 2005 werd hij tweede op het WK in Helsinki (met 8,34 me ter), een jaar later kroonde hij zich tot wereldkampioen indoor en was hij de beste bij de Gemene- bestspelen. Zijn persoonlijk record staat op 8,43 meter. Dat dateert uit juli 2006, gesprongen in Rome. Vorig jaar bij de FI3K Games kwam hij nog tot een afstand van 8,26 me ter. Met de komst van Gaisah krijgt het Pinkstergala twee ver- springtoppers aan de start. Eerder had een andere Ghanees, Robert Martey, al aangegeven mee te doen. Hij heeft dit jaar al 7,92 me ter overbrugd. Dok bij de vrouwen hebben zich in Hulst enkele verspringtoppers aangemeld. Het gaat om drie springsters uit Zuid-Afrika: Carla Marais, Lynique Prinsloo en Mon- ja Goosen. Alledrie hebben ze sprongen van 6,40 meter in de be nen. Marais en Prinsloo werden vo rige maand tweede en derde bij het nationaal kampioenschap. Het trio verblijft momenteel in Eu ropa om aan wedstrijden deel te nemen. De Amerikaanse Natasha Coleman is met haar persoonlijk record van 6,59 meter de favoriete bij het verspringen. MONTPELLIER - Heel oneerbiedig werd de strijd tussen Epke Zonder land en Jeffrey Wammes om het ene olympische ticket die van de lamme tegen de blinde genoemd. De twee topturners werd daarmee volledig onrecht aangedaan, ook al faalden beiden gisteren tijdens de kwalificatiewedstrijd op het Euro pees kampioenschap in Montpèl- lier. De twee haalden geen toestel finale. Het falen gold voor beide turners voornamelijk op de toestellen waarop ze een olympische kwalifi catie behaald hebben. Zonderland nam op rek alle risico's,,en moest dat bekopen met een dubbele val partij. Zijn eindcijfer van 12.933 was verre van toereikend voor de finale. Daarmee is de inwoner Van Heerenveen ook meteen zijn vorig- jaar in Berlijn veroverde Europese titel kwijt. Wammes speelde in zijn kwalifica tie op sprong op safe. Maar juist dat nekte de Amsterdammer. Hij trainde de laatste maanden hard op een moeilijke openingssprong (Yurchenko met halve draai naar tweeënhalve schroef), maar koos voor een sprong met een halve schroef minder. Een teveel aan kracht en snelheid deed hem ach ter de landingsmat-landen. Zijn cij fer van 14.833 maakte hem op slag kansloos voor een finaleplaats, on danks een goed uitgevoerde twee de sprong. Omdat Wammes op rek kracht te kort kwam en op vloer een vol gens eigen zeggen 'stomme' fout maakte wat hem een half punt kostte, was het EK voor de pupil van coach Bram van Bokhoven al na een ochtend over. „Dat is erg zuur. Al ben ik toch ook nog wel tevreden over mijn wedstrijd", wilde Wammes zijn ge hoor laten geloven. „Op vloer heb ik laten zien dat ik een zwaardere oefening aankan. En op sprong had ik achteraf misschien toch moeten kiezen voor de moeilijke eerste sprong. Ik wist wel dat ik krachtiger geworden' was en ook ABONNEE VEILING VINTERSPOHT ERIK i/m 7* Pietvoskamp Epke Zonderland neemt alle risico's op zijn favoriete onderdeel rek en moet dat b< wel dat je tijdens de wedstrijd al tijd net iets meer snelheid hebt. Maar ik had toch niet verwacht zo veel door te zullen schieten." Waar Wammes voor veiligheid koos en daarmee een verkeerde keus maakte, gold voor Epke Zon derland juist het tegenoverge stelde. „Het is een keiharde les, maar ik had niet voor de meest risi covolle oefening moeten kiezen", bekende Zonderland. Hij deed de even vernieuwende als spectaculaire driedubbele vluchtserie en moest dat bij het derde element met een val beko pen. „Ik weet nu dat ik een dubbe le, vluchtserie had moeten doen, dan een tussenzwaai en dan het derde vluchtelement. Dat ga ik dus straks op de wereldbekerwedstrij den in Maribor en Gent wel doen in de kwalificaties." Omdat Zonderland op brug met een score van 14.866 (tiende) net naast de finale greep, is ook voor door Roel Wiehe LAUSANNE - De bondscoach is er al uit, maar de spelers horen pas za terdag wie opgenomen wordt in de 23-koppige Oranje-selectie voor het EK. Wie wordt de grote verras sing en wie worden de vier afval lers? Negen spelers balanceren op het smalle koord. Alvast een (ha chelijke) voorspelling. JETRO WILLEMS: MEE Het was vorige zomer een ultra kort berichtje op Radio 1, nog net voor het sluiten van de transfer markt: PSV haalt Jetro Willems van Sparta. Jetro wie? Een jaar la ter mag de voetbaltiener zomaar hopen dat hij het hoofdpijndos sier van Oranje, de positie van linksback, gaat aanpakken. Mani festeert zich op de oefensessies in Lausanne als een gevestigde speler, met flair en zelfvertrouwen. Scoor de gisteren de mooiste goal van het hele trainingskamp, en dat als verdediger. Ook meegenomen: hij heeft de inworp van een kogelslin geraar. SIEM DE JONG: VALT AF Dat hij er voorlopig bij zit, is een aanmoedigingsprijs, meer niet. Zijn voordeel is dat hij een allroun- der is, maar dat is meteen ook zijn nadeel. Op elke positie waar hij kan spelen, zijn er twee of drie be tere specialisten. Dan is de keus snel gemaakt. RON VLAAR: MEE Nederland is geen land waar top- verdedigers massaal aanspoelen en dus komen spelers als Ron Vlaar bovendrijven. Goed voor een oplei dingscompetitie als de eredivisie, niet voor de Europese top. Maar bondscoach Van Marwijk heeft weinig smaken. De rechtsbenige Vlaar is in het verdedigingscen trum de beste stand-in voor John Heitinga. Gaat er toch nog iemand mee van het herrezen Feyenoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30