'Karla Peijs is vol voor Zeeland gegaan' 2 zeeland ME paraat tijdens EK Nederland-Duitsland Broodje boter vrijdag De krant 6 weken voor 18 euro! PZC vrijdag 25 mei 2012 door Ondine van der Vleuten Wat verdwijnt er alle maal wel niet, in een onbewaakt ogenblik? Even ben je afgeleid en weg zijn de analoge fotocamera's, de cassettebandjes, de langspeelplaten. Een broodje gezond kostte 5,50 in het speelparadijs waar ik tijdens de vakantie met mijn zoon be land was. Ik had net een hele dis cussie achter de rug over McDo nald's en pannenkoekendag, en wel een beetje trek gekregen. „Broodje gezond, graag", zei ik te gen het meisje achter de balie. Even later kwam ze terug, met een opengevouwen pistoletje waarop een plakje saaie, ronde plakham en, half eroverheen, een rubberachtig velletje fabriekskaas lag. Daar bovenop: een paar kou welijke plakjes ei; een nattig hoop je paprikasliertjes, gehakt zuur, wat bleke tomatenschijfjes en plakjes komkommer. Helemaal aan het eind van het broodje lag, alsof hij met dit alles niets te ma ken wilde hebben, een struikje krulsla. Als je het zo opsomt, lijkt het nog COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp G.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 - E: teamzeeiand@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservke of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezörging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00- 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja,-ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling.van 77,65 per kwartaal (NA28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van €80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Ma deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb.de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Postcode Woonplaats Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 'Als de provincieambtenaren op hun 57e moeten stoppen, dan moetje zelf niet tot je 68e doorwerken.' Magda de Feijter, Red Ónze Polders heel wat. Hier en daar waren ech ter nog kale stukjes pistolet te zien. Ik wendde mijn blik van het broodje naar het meisje en consta teerde vragend: „Geen boter?" Ze wees. „Daar." Inderdaad, half ver stopt achter het broodje lag een kuipje van Campina. Roomboter! Een onverwachte meevaller. Maar hoe nu verder? „Moet ik dit nu al lemaal van het broodje afhalen, dan het broodje smeren en het er weer terug op doen?", vroeg ik enigszins in verwarring. Dat bleek inderdaad de bedoeling. „Ik wil het ook wel doen, hoor", zei het meisje gewillig. Het broodje smaakte zoals het er uit zag. Ik dacht na ovep dingen die langzamerhand uit je leven verdwijnen, zonder dat je er erg in hebt. De walkman. Koffiezetap paraten. Gewone theezakjes. Cho- coladeboter. Fotorolletjes. Carbon papier. Boter. „Mensen willen tegenwoordig geen boter meer op hun broodje", zei ik tegen het meisje. Ik bekeek haar nog eens beter. Zeker weten. Die eet nóóit boter op d'r brood. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Ze is 67. Op 1 maart loopt haar huidige ambtstermijn af en een tweede cyclus van weer zes jaar als commissaris van de koningin ziet Karla Peijs niet zitten. Dus heeft ze besloten er_een punt achter te zetten. 'De Zeeuwen' hebben hun CdK hoog zitten. Karla Peijs heeft Zee land weer op de kaart gezet in Den Haag. Brussel weet de grens provincie te vinden en het elan waarmee ze publiekelijk optreedt, maakt haar tot een com missaris van het volk. „We zouden haar best wel eens kunnen gaan missen", reageert voorzitter Jan Lonink van de Vei ligheidsregio Zeeland en burge meester van Terneuzen op de be kendmaking. „Ze is vol voor Zee land gegaan. Natuurlijk viel een keuze wel eens verkeerd. Maar dat wist ze dan met haar charme en koninklijke uitstraling altijd weer goed te maken. Ze heeft altijd bui tengewoon veel aandacht voor vei ligheidsvraagstukken gehad. Op het gebied van verkeer (als voorzit ter van Veilig Verkeer Nederland), de tunnelveiligheid maar ook het project Slagkracht Westerschelde is iets waar zij persoonlijk voor ge zorgd heeft dat daar geld voor op tafel kwam." Kees Bierens, fractievoorzitter van de WD in Provinciale Staten: „Ze heeft haar rol als CdK goed vervuld binnen en buiten Zee land. Ze heeft hart voor de provin cie, is hartelijk en makkelijk bena derbaar. Ze was echt een ambas sadrice van Zeeland. Ik denk dat we ook hebben geprofiteerd van haar contacten in Den Haag en Brussel. Ze duwt en trekt om bij voorbeeld de marinierskazerne naar Zeeland te krijgen. Dat is posi tief Ze is enorm gedreven, met de kans dat ze wel eens voor de troe pen uitloopt. Dat is haar vergeven, zo steekt ze in elkaar. Als ik dan een minpuntje moet noemen dan is het dat ze de structuur van de Statenvergaderingen wat meer had moeten bewaken." Magda de Feijter, Red Onze Pol ders: „Oh echt, stopt Karla Peijs er mee? Daar ben ik echt een beetje onthutst van. Tja, haar leeftijd gaat natuurlijk meespelen. Als de pro vincieambtenaren op hun 57e moeten stoppen, dan moet je zelf niet tot je 68e doorwerken. Vanuit dat oogpunt vind ik het een ver standig besluit. Ze heeft zich als commissaris van de Koningin moeilijk in kunnen zetten voor de Zeeuwen, omdat ze als minister het Scheldeverdrag heeft getekend waarin staat dat er ontpolderd moet worden. Daar zijn wij van Red Onze Polders het natuurlijk helemaal niet mee eens. Maar ik heb persoonlijk niks tegen haar hoor. Ze is altijd heel vriendelijk en belangstellend." Henk Rhebergen, Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland: „Karla is heel belangrijk geweest voor de verkeersveiligheid in Zee land. Ze was er echt bij betrokken en heeft de gave om mensen van uit haar hart te overtuigen van het belang ervan. Ze kon niet accepte ren dat er onnodige verkeersdo den vallen. 'Ik wil dat elke Zeeuw 's avonds thuiskomt', zei ze altijd. Zij heeft ervoor gezorgd dat die ambitie vaste voet aan de grond kreeg." Johan van der Swaluw, zanger van de dialectrockband Surrender. „Nee, ik heb haar nooit ontmoet en ze is ook niet wezen kijken naar een optreden. Ik las dat ze ver trekt. Voor ons reden om ons 'Ont- polderingnummer' zondag op de Oldtimerbeurs in Heinkenszand te spelen. Als minister zette ze haar handtekening onder het ontpolder- verdrag, als CdK, was ze tegen ont- polderen. Dat noemen ze draaien. Of ze iets goed heeft gedaan voor Zeeland? Hmm, dat ze opstapt?" Karla Maria Henriëtte Peijs Geboren 1 september 1944 in Til burg Studeert economische en organisa tiesociologie in Nijmegen en Am sterdam (Vrije Universiteit), docto raal'in 1985 Gehuwd met bouwondernemer Ri- nus Platschorre, twee kinderen Politieke stroming: CDA Van 1989 tot 2003 is ze lid van het Europees Parlement ■Q Van 2003 tot februari 20Ó7 minis- ter van Verkeer en Waterstaat; in september 2006 vijf dagen ook mi nister van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieubeheer, na aftreden minister Dekker Bereikt in 2005 een.akkoord met ms 'mms. mmm. w de Vlaamse regering over uitdie ping van de Westerschelde en de treinenloop van de Hogesnelheids lijn van Amsterdam naar Brussel Per 1 maart 2007 Commissaris van de Koningin van Zeeland, waar ze Wim van Gelder opvolgt Officier in-de Orde van Oranje-N'as- sau in 2007 rD»2rr d'oor Emile CaSomi De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie i MIDDELBURG - Tijdens en na de voetbalwedstrijd Nederland-Duits land op het Europees Kampioen schap staat de mobiele eenheid van de Zeeuwse politie paraat om op te treden. De politie verwacht echter niet dat het nodig is om dan de ME in te zetten. Want de ervaring leert dat tijdens EK's en WK's er. in Zee land nauwelijks ongeregeldheden zijn, zo zei donderdag politiecom missaris R. Weydema tegen de Zeeuwse burgemeesters tijdens hun overleg met de top van de po litie en het Openbaar Ministerie. Tijdens het gehele EK worden door het Zeeuwse korps extra agenten ingezet. En afhankelijk van de signalen en inschattingen van analisten wordt de ME paraat gehouden. Weydema kon donderdag niet aan geven hoeveel extra agenten dan diensten draaien. Hij benadrukte tegenover de burgemeesters dat de lokale politiechefs een belangrijke rol spelen bij het bepalen waar er agenten worden ingezet. Het Zeeuwse korps werkt tijdens het EK heel nauw samen met het korps van West- en Midden-Bra bant. Een commissaris uit Breda heeft de algehele leiding. MEEST GELEZEN 1 Robesin laakt verzoek Peijs 2 Aanvaringen in mist Westerschelde 3 Doorbraak bij kweek tong PZC JOURNAAL Elke avond om 19.00 uur wordt het PZC Journaal van die dag online ge zet op www.pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2