Begrip in raad voor Haagse ambities van De Vries Aanleg parking fietsen Damplein 241 zeeland Bijna compleet college binnen 2 jaar vervangen 50% KORTING OP ALLES mmmwm r> O*5 Cv Wethouder wil naar Tweede Kamer MEDEDELINGEN I.V.M. PINKSTEREN Nieuwbouw Van Westen op Ramsburg STOPT MET VESTIGING OOST-SOUBURG NOG VOLOP VOORRAAD!!! Wisss Opslag voor bedrijf en particulier k Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl MIDDELBURG - Op het Damplein in Middelburg wordt momenteel een fietsparkeerplaats aangelegd. Over enkele weken kunnen daar ruim honderd fietsen worden vastgezet aan de bekende ronde metalen beugels. Ook komen daar twee oplaadpun- ten voor elektrische fietsen waar mensen gratis hun e-bike kunnen 'voltanken'. De aanleg van de fietsparkeer plaats is onderdeel van het plan om Middelburg fietsvriendelijker te maken. De gemeente wil name lijk binnen een paar jaar de titel 'beste fietsstad' binnenhalen. Het gemeentebestuur hoopt dat door de aanleg van een aantal fietspar keerplaatsen rondom het centrum er minder fietsen worden, gestald in de winkelstraten zelf Daar staan regelmatig zoveel fietsen dat de winkels moeilijker bereikbaar zijn. Op termijn moeten de fietsen zelfs uit de winkelstraten verdwij nen. Volgens projectleider Rob Kosters wil de gemeente in de buurt van de kop van de Segeersstraat ook nog een grotere fietsparkeerplaats aanleggen. Waar precies is nog niet bekend. Niet bij de biblio theek, want dat is volgens de be leidsambtenaar te ver verwijderd van het winkelgebied. Hij ver wacht dat binnenkort, bij de herin richting van de kaaien, er ruimte beschikbaar komt om bij de kop van de Segeersstraat een fietspar- keergebied aan te leggen. Door de aanleg van de fietsparkeer plaats op de Dam verdwijnen vijf parkeerplaatsen voor auto's. door Theo Giele MIDDELBURG - De één is compleet verrast, de ander zag het al aanko men. Maar de partijen die met de PvdA binnen de Middelburgse raad een coalitie vormen, hebben alle begrip voor de ambitie van de Middelburgse PvdA-wethouder Al- bert de Vries om Kamerlid te wor den. „Ik gun het hem van harte", zegt CDA-fractievoorzitter Jan Zwemer. „Het is een logische stap in zijn car rière. Hij is bezig aan zijn laatste termijn als wethouder, dus als hem dan gevraagd wordt zich kan didaat te stellen voor de Tweede Kamer, heb ik er alle begrip voor dat hij op dat verzoek ingaat." Voor zijn WD-collega Benno Nieuwenhuis kwam het bericht van de kandidatuur van De Vries wel als een complete verrassing. „Hij zou heel goed een aanwinst in Den Haag kunnen zijn. De Vries is een socialist, ik ben liberaal, maar we hebben altijd goed kunnen sa menwerken." Piet Kraan, voorzitter van de LPM-fractie, wist dat De Vries al nadacht over een functie na zijn wethouderschap. „Er deden aller lei geruchten de ronde. Dus echt verrast ben ik niet. Ik begrijp dat hij aan een nieuw uitdaging toe is na tien jaar wethouderschap." Peter de Doelder, van De Vries' ei gen Partij van de Arbeid, reageert in soortgelijke woorden. „Het is lo gisch dat hij naar andere mogelijk heden kijkt. Het is immers zijn laat ste periode als wethouder." Zwemer, De Doelder en Nieuwen huis zeggen dat De Vries met na me op het gebied van ouderenzorg en de Wet Maatschappelijke On dersteuning goed werk kan gaan doen in het Haagse. De Vries heeft in Middelburg het idee van de woonservicezones uit gewerkt en in de praktijk gebracht. Dat komt er op neer dat de zorg naar de mensen gebracht wordt, in plaats van de mensen naar de zorg. Daarmee vervult de gemeente een voortrekkersrol in het land. De Vries zei in een toelichting 'het Zeeuwse geluid' in Den Haag te willen laten horen. Volgens Jan Zwemer is De Vries daar als gebo ren en getogen inwoner van de provincie zeker toe in staat. Terwijl Zwemer het belang van his torisch besef en continuïteit in het bestuur onderstreept, zegt Nieu wenhuis dat vernieuwing binnen een bestuur ook verfrissend kan werken. Nieuwenhuis constateer de de laatste tijd toch enige tunnel visie bij De Vries.- Iets wat in zijn ogen ook bijna onontkoombaar is als iemand al tien jaar als wethou der bepaalde dossiers onder zich heeft. Albert de Vries heeft de afgelopen twee jaar alle lastige, slepende affai res onder zijn hoede genomen: theater, bouwput, de woonwijk Mortiere, het ziekenhuis. Of met zijn vertrek beweging komt in het beleid in een aantal van die dos siers, zal sterk afhangen van zijn opvolger, zegt Nieuwenhuis. Wie de PvdA in Middelburg naar voren zal schuiven als opvolger van De Vries, is nog niet bekend. De fractievoorzitter van de PvdA wil nog geen namen noemen als hem gevraagd wordt naar een mo gelijke opvolger. Het is wachten tot 30 juni, dan stelt het partijcongres de definitie ve kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen vast en kun nen de kansen van de Middelburg se PvdA-wethouder op een zetel in Den Haag beter worden ingeschat. Openingstijden Tijdens Pinksteren op maandag 28 mei en aansluitend op dinsdag 29 mei is het gemeentehuis gesloten. Geboorteaangifte moet altijd binnen 3 werkdagen na de geboortedag gebeuren. Daarbij tellen de weekeinden en de bovengenoemde data niet mee. Duobakken In plaats van maandag 28 mei worden de duobakken in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder op zaterdag 26 mei geleegd. Dit kan vroeger of later zijn dan u gewend bent. Zet daarom uw duobak op de aangegeven inzameldagen voor 7.30 uur buiten. meer informaties veere.nl MIDDELBURG - Op bedrijventerrein Ramsburg in Middelburg is don derdag de eerste paal geslagen van de nieuwbouw van Van Westen Bouwmaterialen. De bouwer is Meijers Staalbouw. Het gebouw kómt in de plaats van de opslag aan de Oostperkweg. Dat gebouw wijkt voor de verlegging van deze weg. Van Westen heeft ook een bouwmaterialenwinkel aan de Ko rendijk en een paar deuren verder op Verfmarkt Boogaard. Die Win kels verhuizen ook naar Rams burg. De nieuwbouw aan de Oude Veerseweg is het eerste grote bouwproject in het kader van de vernieuwing van Ramsburg. niet in combinatie met andere acties I alleen geldig bij deze vestiging vrijdag 25 mei 2012 November 2008: actievoerders van Zorgstroom in discussie met wethouder Albert de Vries over de tarieven voor huishoudelijke hulp. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Mocht Albert de Vries in september naar Den Haag gaan, dan is straks alleen Ed de Graaf (LPM) nog over van het col lege van B en W dat ruim twee jaar geleden na de verkiezingen tot stand kwam. Dat college wordt ge vormd door PvdA, LPM, CDA en WD, Wethouder Hannie Kool-Blokand (CDA) werd in oktober 2010 direc teur van het Zeeuws Archief; Jo- han Aalberts volgde haar op. Eind april 2011 werd wethouder Frank Streng (WD) benoemd tot burgemeester van het Noord-Hol landse Medemblik. Zijn vervanger werd Chris Simons. Op 1 mei ging burgemeester Koos Schouwenaar met pensioen. Eind juni wordt bekend wie zijn defini tieve opvolger wordt. Op 27 juni probeert de gemeenteraad in een besloten vergadering tot een voor dracht voor een opvolger te ko men. Die zou dan komend najaar aan de slag kunnen gaan. Tot sep tember is Erik van Heijningen waarnemend burgemeester. Van Heijningen is per 1 september be noemd als waarnemend burge meester van Hellevoetsluis. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24