'Cruisekade wel later maar beter pzc WALCHEREN Ruimte maken voor fietsen College Vlissingen stelt besluit nog even uit almanak Tijdelijke verkeerslichten Intratuin Koudekerke 2e Pinksterdag open van 10.00 tot 17.00 uur intratuin Vakantieservice Indruk VRIJDAG 25 mei 2012 21 Hof Vlugtenburg wijkt voor nieuwbouw 22 Raad Middelburg begrijpt ambities De Vries 24 door Wemdly van den Hurk VLISSINGEN - Het college van Vlis singen heeft iets langer de tijd no dig om tot een besluit over de cruisekade te komen. Maar dan heeft de stad ook wat. „De kade ligt er over twee jaar", zei toenmalig wethouder Piet Pol derman in januari 2011, nadat de gemeente Vlissingen door het Rijk vijf miljoen euro kreeg om de Bui tenhaven nieuw leven in te blazen. De provincie deed daar nog een schepje bovenop en zelf had de ge meente al vier miljoen opzij gezet. Met een totaalbedrag van tien mil joen euro moest van het gebied vast iets moois te maken zijn. De aanleg van de cruisekade zou naar voren worden gehaald. Waar raadsleden, die de wethou der destijds tevergeefs dwongen tot harde toezeggingen, blijkbaar al bang voor waren, is bewaarheid: sindsdien is er enkel gesteggel over de kade. Het college pikte de mil joenen in om haar eigen tekorten mee te dekken, een nieuwe kade verdween uit beeld. Liever paste de gemeente een be staande kade aan, zodat daar cruise schepen kunnen afmeren. Daar zit nu eindelijk schot in. Wethouder Jacques Damen, de opvolger van Polderman, heeft intussen afspra ken gemaakt met houthandel Fin- sa, eigenaar van de kade. „Wij gaan de aanpassingen aan de kade beta len en als er een schip komt, zal Finsa daar geen nadeel van onder vinden. Het bedrijf kan gewoon door draaien. Tevens heb ik een goed gesprek gevoerd met Vesta, een bedrijf dat gebruik maakt van de kade. Ook dat komt goed." Damen sprak vorig weekend, bij het ontvangst van cruiseschip Aza- mara Journey, optimistische woor den over de toekomst van de cruisemarkt in Vlissingen. „De dy namiek die het de stad oplevert, is buitengewoon. Ik heb de kapitein en zijn bemanning gesproken en gehoord hoe enthousiast ze zijn over Vlissingen. Toen moesten de passagiers nog terug aan boord ko men. Zij hadden een geweldige dag gehad. En als je dan bedenkt dat de cruisemarkt alleen maar groeit, dan moet Vlissingen daar van mee profiteren." Eigenlijk zou het college al deze maand een besluit nemen over de cruisekade, maar dat stelt ze nog even uit. „We doen er liever wat langer over, zodat het in één keer goed gebeurt. We pakken het nu veel professioneler aan." WSSSffiWMSWSSJ VLISSINGEN - De provincie Zeeland heeft donderdag een noodverkeers- lichtinstallatie laten plaatsen op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissin gen, ter hoogte van de President Rooseveltlaan. Maandag werd daar de verkeersregelinstallatie onher stelbaar beschadigd toen een vuil niswagen de installatie omver trok. Donderdag zijn twee zweep- masten geplaatst. De tijdelijke ver laging van de maximum snelheid is hierna opgeheven. De definitie ve installatie wordt in september verwacht. Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551523. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl £1 geeft Meur aan groen MIDDELBURG - Stratenmakers zijn op het Damplein in Middelburg bezig met de aanleg van een parkeerplaats voor ruim honderd fietsen. Het pro ject past in de ambitie van de gemeente om 'Bike Friendly City' te worden. www.pzc.nl/video en pagina 24: aanleg parking fietsen Tip? redactie@pzc.nl Ze fleemde net zolang, die blonde deerne, totdat vader in zijn zondags- se pak instemde met een rondje roeien. Moeder bleef op de wal en ging in het café om koffie met gebak. Na een stevig rondje roeien keerde het duo terug naar de wal waar moeder al dwingend stond te wenken. En of Pa maar even haast wilde maken. De portemonnee had ze nodig om de koffie te kunnen betalen. Vader zette zich aan de riemen. Op de wal stond behalve zijn echtgenote ook een niet te versmaden pronte ser veerster. Hij besloot sierlijk en stoer tegelijk van boord te stappen, alleen zijn timing was niet helemaal cor rect. Hij maakte onsterfelijke indruk. Met een nat zondags pak. Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21