Caïro RELAX 10 DAAGSE buitenland 19 Ouderen: zorg onbetaalbaar van dochter p mt Schietpartij staat los van verkiezingen 33 jaar cel voor arts die VS hiélp j 1 11 Moeder snijdt lijk in stukken 2e Pinksterdag geopend! Bezoek een winkel bij u in de buurt Bon voor een gratis brochure Deze week 15% korting op talloze showroommodellen! I CAÏRO - Het beschieten van een po litieman in Cairo had niets te ma ken met de verkiezingen. Veilig heidsfunctionarissen zeiden eer der tegen persbureau AFP dat de politieman in de vuurlinie beland de toen aanhangers van twee presi dentskandidaten op elkaar begon nen te schieten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt nu dat de politieman is doodgeschoten bij 'een regulier gevecht', dat niets te maken had met de verkiezingen. PESHAWAR - Een Pakistaanse arts die de Amerikanen heeft geholpen bij het vinden van Osama bin La den is wegens hoogverraad tot 33 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Shakil Afridi leidde een vaccinatie programma van de CIA dat was opgezet om DNA-monsters af te nemen en zekerheid te krijgen over Bin Ladens verblijfplaats. De VS heeft gepleit voor Afridi's vrijla ting. zie onze websiteibuitenland Arts gaf de CIA zekerheid over verblijf plaats van Bin Laden donderdag 24 mei 2012 door onze correspondent Michiel Philippart LONDEN - Na vijftig jaar trouwe dienst bij de Britse spoorwegen hoopte David Gower van zijn oude dag te genieten. Door een 'hersenaandoening raakte hij invali de en moest hij mede om de zorg- kosten te kunnen betalen zijn huis verkopen. Nu is zelfs zijn opgebouwde pen sioen niet meer toereikend om fat soenlijk te leven. „Ik schaam me diep voor mijn land. Hoe ze hier met hun oude ren omgaan, is barbaars", zegt de 76-jarige Londenaar, die vier keer per dag verzorging nodig heeft. „Zelfs nu ben ik te duur en dreig ik mijn sociale huurwoning te ver liezen." Door uitblijvende hervormingen en structurele onderfinanciering van de Britse ouderenzorg ver keert het systeem in diepe crisis. Tienduizenden ouderen moeten jaarlijks hun huis verkopen om hun zorg te kunnen betalen, velen van hen leven in ellende en een zaamheid en worden volledig aan hun lot overgelaten. Dat stellen 78 Britse lokale overheids- en oude- renorganisaties die een dringend beroep doen op de regering om meer geld beschikbaar te stellen. De woedende Gbwer is diep teleur gesteld in zijn land. „Het is een grove schande. Mijn waardigheid raak ik totaal kwijt, terwijl ik nog in de Korea-oorlog heb gediend", aldus de bejaarde, die voor twee uur zorg per dag bijna 500 euro per maarfd betaalt. „Dat is de helft van mijn budget. Ik zit de hele dag voor de televisie, omdat ik zelf niet naar buiten kan. Ik ben bang dat ze me ook in zo'n klein kamertje stoppen, net als veel anderen." In het Verenigd Koninkrijk dient iedereen met een eigen pensioen of een vermogen van omgerekend meer dan dertigduizend euro, waarbij ook de waarde van het huis meetelt, mee te betalen aan de 'social care'. Door inflatie en ge stegen huizenprijzen komt slechts een fractie van de ouderen in aan merking voor totale compensatie. „Het resultaat is dat twintigdui zend ouderen per jaar hun huis moeten verkopen", zegt Stephen Lowe van ouderenorganisatie Age UK. „Ze komen onnodig in ondermaat se verzorgingstehuizen terecht. Ons nu al falende systeem staat, ze ker met de vergrijzing op komst, op instorten." De Dilnotcommissie, aangesteld om de toekomst van de oude renzorg te onderzoeken, adviseer de de vermogensgrens te verhogen naar 125.000 euro en mensen maxi maal 43.000 euro in hun leven mee te laten betalen. Een recent hervormingsrapport hoont het ad vies weg en legt alleen nadruk op de meest kwetsbare ouderen met louter een staatspensioen van ruim 100 pond per week. Een was sen neus volgens Lowe. „Nu luiden we de noodklok." BRUSSEL - Een veertigjarige moe der uit het Belgische dorp Chatelet, vlakbij Charleroi, heeft haar vierja rige dochter gewurgd. Daarna sneed zij het lichaam van haar dochter in stukken en stopte deze in zakjes in de diepvriezer in haar huis. Maandag gaf de moeder haar doch ter als vermist op. Het meisje, dat zondagmiddag voor het laatst was gezien door buren, zou tijdens het winkelen verdwenen zijn uit haar auto, zo verklaarde de moeder. La ter zei ze dat ze haar dochter op school had afgezet en dat het meis je verdwenen was. Deze tegenstrijdige verklaringen leidden tot de arrestatie en het ver hoor van de vrouw. De politie vond uiteindelijk bebloe de kleding van de moeder in de wasmachine. Toen de agenten de vrouw hiermee confronteerden gaf zij toe haar dochter omgebracht te hebben. Waarom de moeder haar kind doodde is nog niet bekend. Siedalist in Lekker zitten 9,'e.ob-K 4 dagen1 Gratis brochure? 0341 26 06 76 www.prominent.nu Geldig op uitlopende showroommodellen. Niet geldig i.c.m. de Prommi Club, twist® collectie of andere acties. Alkmaar Rljnstra3tu7 Almere Markerkant 10-132C Amstelveen Handweg 133 Amersfoort Nljverheidsweg 53a Arnhem Rlngovemö Beneden-Leeuwen Heemstraweg 46 Houten Duwboot 22ÏI Best Eindhovenseweg 30 Katwijk Lageweg 35e Breda Grenssteen 15 Cruqulus Spaarneweg 26 Capelle a ld IJssel Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 Gorinchem GESEI Spijksedijk 24b Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Hoogeveen Groenewegenstraat4 Hoogezand Hazenleger 7 Leeuwarden Willemskade 22 Naarden Energiestraat. 14a Nunspeet Laan 24 Purmerend Netwerk 1 Den Haag Q.I'JlUt Waldorpstraat 204 Ridderkerk Noordenweg 6 RodenG Spljkenisse Lucebertstraat 38 Uden Industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 Venlo Nljmeegseweg 12 Vroomshoop Afrikalaan ie Waalwijk Prof Zeemanweg 3 pakmien Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen '5 Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b 'ShS&Ê Wijchen Edisoristiaat 1 Wolvega Industrieweg 10c Zaandam Westzijde 172a örstH Zutphen Gerritsenweg 8 °f "ff" D Burghoffweg 11 Zwolle Stadionplein 6 (In FC Zwolle stadion) Voor.iedersoezoekerligt eceenileukeattentieklparl - Eerst thuis proefzitten? JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Dhr Mevr r Niets is zo prettig als de 1 producten vrijblijvend bij u thuis uitte proberen Zo 1 ziet u direct of het past! 0341 - 26 06 76 Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail Zonder postzegel opsturen naar: Prominent, Antw nr. 707,8070 WB Nunspeet »-176 MODELLEN Tijdens de Relax 10-daagse is het extra aantrekkelijk om uw eigen fauteuil te bestellen. Prominent introduceert vele nieuwe modellen fauteuils en banken en daarom moeten we ruimte maken in onze showrooms. Daarom hebben we eenmalig een unieke actie: 15% korting op talloze show roommodellen Kom tot en met 28 mei naar de showroom of bel 0341 - 26 06 76 voor een gratis brochure of .een vrijblijvende demonstratie bij u thuis. YCA 3/641

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9