land 17 verjagen uit de kinderopvang' Voordelig naar zonnig TURKIJE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 donderdag 24 mei 2012 door Mare Kruyswijk Het ligt moeilijk na Robert M., maar mannen op de crèche zijn nodig, zegt de expert. Er/zit ten al genoeg 'subassertieve' vrou wen in het vak. Mannen in de kinderopvang zul len de komende jaren de tanden op elkaar moeten zetten en vol houden. Ze moeten zich niet uit het veld laten slaan door ouders die sinds de zedenzaak van Robert M. in volle hevigheid losbarstte, hun kind op de crèche niet meer bij een mannelijke leider willen hebben. „Ik kan alleen maar zeg gen: hou vast aan de reden waar om je daar werkt, goede kwaliteit en een mannelijke bijdrage leve ren. Het gaat over", zegt Lauk Wol- tring. Woltring heeft een advies- en trai ningsbureau op het gebied van op voeding en onderwijs en begeleidt onder meer mannelijke medewer kers van kinderdagverblijven. De afgelopen anderhalf jaar heeft hij het wat dat betreft druk gehad, Een mannelijke medewerker van een kinderdagverblijf in Rotterdam. Vooral voor jongens is het volgens deskundigen belangrijk dat ze ook mannen meemaken bij de opvang. foto Arie Kievit nog drukker dan voorheen. „Sinds bekend is geworden dat Robert M. zich op een kinderdagverblijf schuldig heeft gemaakt aan mis bruik van zeer jonge kinderen, .moeten mannelijke medewerkers het ontgelden. De druk op man nen is een stuk groter geworden." Woltring heeft het afgelopen jaar nogal wat mannen gesproken die te maken kregen met ouders die zeiden dat ze wilden dat hun kind niet bij een man zou worden ge plaatst. En één keer stond hij een man bij die ervan werd beschuldigd over de schreef te zijn gegaan met kin deren die hij onder zijn hoede had. „De man die bij mij is geweest, bleek valselijk te zijn beschuldigd. Hem is toen in eerste instantie door de leiding gezegd: ga een tijd je weg, neem afstand, wij moeten dit eerst in rust uitzoeken. Op de ze manier gaat het niet langer. En dat is correct. Het lastige daaraan is wel dat mensen denken: hij is weg, er zal wel iets aan de hand zijn geweest. Mensen keken hem vreemd aan. Waar rook is, is vuur, denken ze dan. Jammer, maar het is niet anders. Zorgvuldigheid met ouders en kinderen komt op de eerste plaats. Gelukkig heeft deze man zijn werk kunnen hervatten." Het wantrouwen tegen mannen in de kinderopvang is sinds decem ber 2010, het moment dat de ze denzaak in zijn volle omvang naar buiten kwam, toegenomen. Het bleek maandag maar weer toen een onderzoekje in opdracht van televisieprogramma Editie NL toonde dat 27 procent van de ouders hun kind niet meer brengt naar een verblijf waar mannelijke leiders rondlopen. Van deze ouders wil 35 procent geen manne lijke oppas meer in huis. Veel man nelijke leiders willen niet meer door in hun vak. Woltring kende de cijfers niet, maar hij kijkt er ook niet van op. „Het klimaat voor mannelijke leiders is veranderd." Dat is ook voor de kin deren jammer, zegt hij, want veel kinderen hebben juist baat bij meer mannen in de opvang. „Vooral jongens missen vaak een mannelijk rolmodel - de stijl, de humor - maar ook meisjes krijgen een rijker beeld van de wereld als ze ook eens met mannen te ma ken krijgen." Wat er nu gebeurt met mannen in de kinderopvang is dus slecht, meent Woltring. Maar hij hoopt wel dat ze deze moeilijke periode uitzitten. Want het is een kwestie van tijd, zegt hij. „In Noorwegen is een soortgelijk schandaal ge weest, maar kleiner van omvang. Het heeft twee jaar geduurd voor dat mensen daar overheen waren en ze weer inzagen dat mannen in de kinderopvang een wezenlijke toevoeging hebben." Belangrijk is dat mensen binnen kinderdagver blijven elkaar aanspreken als ze het gevoel hebben dat iets niet pluis is. „Dat is noodzakelijk, maar het is niet makkelijk. Het kan soms con fronterend zijn een collega of een leidinggevende aan te spreken over een vreemd gevoel dat je hebt. De zedenzaak toont aan dat duidelijkheid van het grootste be lang is. Er zijn crèches geweest waar Robert M. helemaal niet bin nenkwam. En bij andere kinder dagverblijven hebben ze hem er na korte tijd al uitgegooid. Bij 't Hofnarretje heeft hij echter heel lang zijn gang kunnen gaan." Wol tring zegt zich op glad ijs te bege ven bij de reden waarom sommige crèches minder corrigeren en min der duidelijk zijn dan andere. „Ik heb het gevoel dat het ook te ma ken heeft met het feit dat in som mige kinderdagverblijven deels subassertieve vrouwen werken. Vrouwen die hebben gekozen voor de kinderopvang omdat ze de zakenwereld of de wereld van de volwassenen te hard vonden." „Door op een crèche te gaan wer ken, denken ze de grote boze bui tenwereld buiten te sluiten. Als ie mand op een kinderdagverblijf zich dan verdacht gedraagt, wordt het moeilijk, dan moeten ze in eens de confrontatie aangaan en dat is voor hen zeker tegenover een charmeur a la Robert M. erg lastig." Zie www.kras.nl/77647 Zie www.kras.nl/77865 Zie www.kras.nl/77682 Zie www.kras.nl/72148 Zie www.kras.nl/72161 populair ruim opgezet familieresort - direct aan het strand temidden van een groene omgeving door klanten beoordeeld met een 9.1! 2 Zie www.kras.nl/77817 Hotel Crystal Admiral Resort Suites***** 8 i/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 28 mei t/m 25 oktober Hotel Club Blue Waters***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 5 juni t/m 31 oktober Vertrek vanaf Önj°jej' 1 i - Hotel Eftalia Aytur*** 8 t/m 22 dagen o.b.v. logies en ontbijt Vertrek: van 28 mei t/m 31 oktober gezellig en kleinschalig hotel ideale ligging aan de boulevard en op loopafstand van het gezellige centrum extra voordelig bij vertrek in juni! Hotel Jasmine Beach Resort***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 29 mei t/m 31 oktober ideale ligging direct aan het privé- strand met een mooie pier luxe en modern ingerichte kamers omgeven door een weelderige tuin Hotel Izer Beach**** 81/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 31 mei t/m 9 oktober populair hotel direct aan het strand van Torba en vlak bij het centrum door klanten beoordeeld met een 8.4! met o.a. 2 a la carte restaurants Hotel Maxima Paradise Resort**** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 29 mei 1/m 23 oktober modern designhotel direct aan het zandstrand in een privé-baai splinternieuwe faciliteiten sinds 2012! prachtige kamers met uitzicht over zee luxe familieresort met een moderne inrichting vele faciliteiten voor jong en oud absolute topper binnen ons aanbod! Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reis erve rings kosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7