Raadsvergadering zeeland 123 furra Wethouder aan de strijk Topform design voor 1.599,- Hardrijder raakt rijbewijs kwijt Voorronde van Royal Talen(t)s in bibliotheek Jan van Westenbrugge op orgel Grote Kerk 25plus-route horeca Markt en Nieuwstraat Groei Bloei houdt open tuinenweekend Open dagen kwekerij De Hemelsleutel Gratis hengelen voor jeugd in Eendenvijver Veulentjes kijken op zorg- en leefboerderij donderdag 24 mei 2012 De gemeenteraad van Terneuzen buigt zich vanavond vanaf 19.30 uur in het stadhuis over de kwes tie-Van Hujfe, Aan de orde komt onder meer een motie van de WD, die zo bij alle partijen een ant woord probeert te ontlokken op de vraag of zij vertrouwen houden in het college van B&W. TERNEUZEN - De bijna honderd deelnemers aan de bingo in dienstencen trum De Veste in Terneuzen keken gisteren hogelijk verbaasd op. Wethou der Co van Schaik begon er plots een overhemd te strijken; Hij opende hier mee de strijkservice-dienst in De Veste waarvan alle inwoners van de ge meente gebruik kunnen maken a 15 euro per 8 kilo. foto Mark Neelemans Bank Turra. Design hoeft niet per definitie kostbaar te zijn. Deze 3-zits bank Turra heeft de looks van een pure design klassieker. Verkrijgbaar in diverse kleuren leer. Er is keuze tussen brede of smalle armleggers. Ook leverbaar als 2- en 2,5-zits bank en fauteuil. De introductieprijs van de afgebeelde 3-zits uitvoering is very easy van 1.999 voor 1.599 www.topform.nl HOOFDPLAAT Een 47-jarige automobilist uit Vlis- singen is woensdag rond 15.00 uur zijn rijbewijs kwijtgeraakt wegens het overschrijven van de maxi mumsnelheid. Dat gebeurde op de Zuidlangeweg in Hoofdplaat, waar de toegestane maximumsnelheid 80 kilometer per uur is. De Vlissinger reed echter met een gemiddelde snelheid van 147 kilo meter per uur. TERNEUZEN Royal Talen(t)s, een internationale wedstrijd voor niet-professionele schilders, strijkt vrijdag met een ex positie neer in de bibliotheek van Terneuzen. De opening is om 19.30 uur. De tentoonstelling blijft staan tot en met 9 juni. Bezoekers kun nen hun favoriete werk kiezen. De finale van de wedstrijd van Kunst werk^) vzw en Royal Talens is 15 september in het Belgische Lier. TERNEUZEN Kerkorganist Jan van Westenbrug ge geeft vrijdagavond een orgelcon cert in de Grote Kerk aan de Noord- straat in Terneuzen. De in Kerkwer- ve op Schouwen-Duiveland gebo ren Van Westenbrugge brengt on der meer werken ten gehore van Mulder, Bach en Elgar. Het concert begint om 20.00 uur. De entree be draagt voor volwassenen acht euro, kinderen gratis toegang. TERNEUZEN Horecabedrijven aan de Markt en Nieuwstraat hebben de handen in eengeslagen en houden morgen, vrijdag, speciaal voor 25-plussers, allerlei activiteiten. In alle cafés tre den bandjes en dj's op, met muziek uit de jaren tachtig en negentig. De activiteiten beginnen om 21.00 uur en zijn alleen gratis toegankelijk voor 25-plussers. TERNEUZEN Turnvereniging Groei 8c Bloei houdt dit weekend (26, 27 en 28 mei) een open tuinenweekend in Zeeuws-Vlaanderen. Veel tuineige- naren, van Hulst tot Cadzand, stel len hun tuinen open voor bezichti ging. Op een aantal plaatsen is nog meer te bewonderen, zoals schilde rijen en keramiek. Op www.zeeuws-vlaanderen.groei.nl is een overzicht van alle tuinen te vin den. OSSENISSE Komend pinksterweekend, zater dag 26, zondag 27 en maandag 28 mei, gooit kwekerij De Hemelsleu tel aan de Lageweg 2 bij Ossenisse de deuren wagenwijd open. Bezoe kers kunnen er genieten van tal van vroege bloeiers, van producten van de Terneuzense olijfolie- en wijnhandel Al-Goe en keramiek van Vera Schleibach. Openingstij den zijn van 10.00 tot 17.00 uur. AXEL Jongeren tot en met dertien jaar die een keer een hengeltje willen uitwerpen, kunnen zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur bij de Eendenvij ver aan de EisenhowerBijlokestraat in Axel terecht. De organisatie is in handen van de Axelse hengel sport vereniging Geduld Overwint Alles (GOA). Begeleiding en materiaal zijn aanwezig. Ook wordt er een 'leuke' prijsvraag gehouden. TERHOLE Op zorg- en leefboerderij Binnen ste Buiten aan de Havendijk 5 bij Terhole is het zaterdag van 15.30 tot 17.00 uur veulentjesdag. Veulen tjes kunnen er bekeken, geaaid en geknuffeld worden. Bezoekers kun nen ook kennismaken met de bouwplannen van Binnenste Bui ten waarvan de eerste aanzet al te bezichtigen is. Ter vergelijking, de scherpe brief van CDA-fractievoorzitter Henk Siersema over het beleid van wethouder Frank van Hulle en de uitgelekte verklaring die deze week volgde. Frank van Hulle Henk Siersema ten nu echt snel van de grond ko men." In dat verband kan het helpen dat Gedeputeerde Staten binnenkort beslissen over de verdeling van een subsidiepot van 14 miljoen eu ro voor grote, complexe projecten in de vier grote Zeeuwse gemeen ten. Eén van die projecten: Kop van de Noordstraat/Kennedylaan-west in Terneuzen. Felix Bimcewicz foto s Camile Schelstraete en Peter Nicolai aan 'zijn' college (twee Top/GB-wethouders, twee van de PvdA en één van het CDA). Want, 'dat opereert nog steeds als een hecht team, dat meningsverschil len binnenskamers houdt. Er wordt nooit gelekt.' Hij stelde wel vast dat er grote be hoefte is aan meer slagkracht. „Want de projecten waarover het nu gaat - de Kop van de Noord straat en Kennedylaan-west - moe- Geacht College, geachte raadsleden, gericht, helemaal niet had gerea geerd. Lonink deed dat gisteren, voorafgaand aan het beraad, wel degelijk: „Het is van groot belang dat de raadsfracties en de indivi duele raadsleden weer met elkaar praten. Tot nu toe heerste hier de cultuur van 'we lossen samen din gen op' en dat willen we zo hou den, niet alleen in het college, maar ook in de raad." Hij deelde terloops een pluim uit Inde brief van 4 mei jl. heeft de fractie van het CDA haar verontrusting uitgesproken óver de voortgang en ontwikkeling van de grote projecten 'Kop van de Noordstraat' en 'Kennedeylaan west/oost'. -c Door de openbaarheid van de brief hebben anderen een eigen inkleuring aan de inhoud van de brief gegeven en er andere zaken bijgehaald: het CDA zou wethouder Van Hulle willen laten struikelen, hem een gebrek aan dossierkennis verwijten en zelfs aan de poten van zijn wethoud- ersstoel zagen. Het CDA betreurt deze reuring en neemt afstand van deze stellingen en aannames. Het past niet binnen de CDA-gedachte om personen te kwetsen of onderuit te halen. Wel stellen wij ons binnen de duale benadering kritisch op, maar altijd in het licht van vooruitgang en verbetering en in het belang van de gemeenschap. Het CDA is tevreden over de samenwerking binnen de coalitie en wil deze graag voortzetten. Als we met debrief van 4 mei jl: een andere indruk hebben gewekt, dan doet dat geen recht aan de inhoud en bedoeling hiervan. Indien coalitiepartijen akkoord zijn met deze verklaring: Het vertrouwen in het college hebben we samen met de andere coalitiepartijen uitgesproken in een motie, die later op deze raadsver gadering van 24 mei wordt voorgelegd.) De brief van 4 meijl.is door de wethouder beantwoord in de 'Commissievergadering Omgev ing' van 9 mei jl. Daarmee beschouwen de coalitiepartijen dit punt als afgedaan. CDA-fractie gemeente Terneuzen: Jack Begijn Anja Dijkhuis-Dieleman Ronald Lippens Steven van Nispen Jaap Scheele Henk Siersema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71