221 CDA legt eigen bom nu slinks bij andere partijen Poging lijmen coalitie kost tijd Jubileumweek zwembad gevuld met activiteiten Broedende vogels Smokkeltochten voor wandelaars Prostaatkanker almanak Viezigheid donderdag 24 mei 2012 1 Z Een aantal broedende vogels in de slooppanden op de Kop van de Noordstraat in Terneu- zen is de aanleiding voor de bestuurscrisis in Terneuzen. De vogels zorgden voor uitstel van de sloop. Dat was de druppel die bij het CDA de emmer deed overlopen, waarna hij het functioneren van wethouder Frank van Hulle (TOP/GB) bekritiseerde. Het CDA ontstak zelf de lont aan het kruitvat, maar verwijt anderen nu dat ze er een bom van hebben ge maakt. Terwijl het 'maar' een signaal was... Het kwam er een beetje rottig uit. Dat was niet zo bedoeld. En dat an deren er vervolgens hun interpretatie aan gaven, daar kon het CDA toch niets aan doen? O nee? Vergelijk de brief van 4 mei en de uitgelekte verklaring van 22 mei maar eens. De fractie van TOP/GB in de Terneuzense raad eiste niet voor niets excuses voor de wijze waarop coalitiepart ner CDA in de brief de professiona liteit van wethouder Frank van Hulle (TOP/GB) in twijfel trok. De kritiek van CDA-fractievoorzitter Henk Siersema op de manier waar op Van Hulle de raad tot nu toe in formeerde over de voortgang van grote projecten als de Kop van de Noordstraat en Kennedylaan-west loog er niet om. Van Hulle werd verweten al jaren hele en halve be loftes te doen, dat zijn werkwijze niet transparant is en zijn houding richting gemeenteraad bepaald niet professioneel en vertrouwen wekkend is. Wat een verschil met de vergoelij kende verklaring, die het CDA van avond in de gemeenteraadsverga dering wilde afleggen. Niks aan de hand. Trouwens, Van Hulle gaf in de raadscommissie al antwoord op door Raymond de Frel de brief van Siersema, dus de zaak was daarmee afgedaan. Enne... er is tevredenheid over de samenwer king binnen de coalitie en vertrou wen in het college van burgemees ter en wethouders. Het past niet binnen de CDA-gedachte om per sonen te kwetsen of onderuit te halen, schrijft de fractie. Maar kri tisch zijn, dat mag toch? Het kritische CDA doet er goed aan eens in de spiegel te kijken. Anderen de schuld geven en zelf de handen in onschuld wassen is veel te makkelijk. En zelfs een beet je vals. TOP/GB had' niet voor niets heel veel tijd nodig om te be sluiten of dit verkapte excuus vol doende was. De fractie was ge krenkt. Dat burgemeester Lonink pas daags voor de gemeenteraads vergadering een lijmpoging onder nam, bewijst dat de reikwijdte van het conflict eerst werd onderschat. Wegwuifgedrag. Een bestuurscri sis? Hoe kom je erbij! Wel dus. Tot gisteravond laat bleef onduidelijk of de bom zou explo deren. De PvdA bekeek het van een afstandje. Als een bomexpert die het ontploffingsgevaar voor zichtig inschatte. Maar explosie of niet, er is sowieso veel schade aan- Burgemeester Jan Lonink maak te woensdag zijn agenda leeg om alle ruimte te hebben voor zijn rol als bemiddelaar in wat hij aanvankelijk niet beschouw de als een bestuurscrisis. „Dit komt allemaal wel weer goed", dacht hij. Dat kostte tijd. Briefwisseling door Wout Bareman gericht. Na enkele uren vergade ren, woensdagavond, meldde de bemiddelaar dat er weer gelachen werd. Er was een oplossing in de maak. Maar later op de avond zei hij kort: „Dit gaat nu niet meer lukken. Morgenavond in de raad weten we meer." Met name de delegaties van Top/GB en het CDA bleven tot rond middernacht bakkeleien over de formulering van een gezamen lijke verklaring. Toen Lonink in de loop van dins dag besefte dat er een patstelling dreigde, besloot hij als voorzitter van college én gemeenteraad in te grijpen. Hij belegde een spoedver gadering met de wethouders en nodigde na afloop daarvan - mede op aandringen van het college - de drie coalitiepartners (Top/Gemeentebelangen, PvdA en CDAuit voor overleg op het stad huis. De fractievoorzitters Giel van Boom (Top/GB), Gijs van den STEKENE - Wandelclub De Smokke laars uit de grensgemeente Stek- ene houdt zondag 27 mei voor de dertigste keer de Smokkeltochten. De keuzeafstanden die gewandeld kunnen worden zijn 6, 12, 17, 20, 30, 40 of 50 kilometer. Alle routes voeren door het natuurreservaat het Steengelaag. Afhankelijk van de gekozen afstand stappen de wandelaars ook in de richting van Klein-Sinaai en Moerbeke. Start plaats is de Broederschool aan de Nieuwstraat 17 in Stekene Cen trum. Er kan ingeschreven worden tussen 6.00 en 15.00 uur. Meedoen kost 1,50 euro en kinderen tot 12 jaar betalen 50 cent. Meer informa tie over de tochten is te vinden op website www.desmokkelaars.be TERNEUZEN - In ziekenhuis Zorg- saam in Terneuzen wordt vandaag om 19.00 uur een theaterstuk opge voerd over het wel en wee bij pro staatkanker. Voorafgaand gaan des kundigen met bezoekers in ge sprek over onder meer intimiteit en incontinentie. Tip? redactie@pzc.nl eg a Zoals gebruikelijk komen op de vrij dag de twee kleindochters bij hun op- pasopa en -oma in Goes. Zo ook de ze week. Spelletjes doen, puzzeltje maken, fa voriete verhaaltjes voorlezen. Oma maakt heerlijke limonade en opa laat tot grote hilariteit de poppetjes dansen op zijn knieën zodat de mei den flink op en neer hopsen. En dan, als ze door hun ouders weer worden opgehaald, laat de oudste, die toch al behoorlijk taaiwijs is geworden, horen dat ze al weet hoe het hoort. „Dag lieve oma, en bedankt voor al le viezigheid hoor". Even staan opa en oma perplex, maar dan begrijpen ze wat de hum mel bedoelt: ze heeft het gezellig ge vonden! Geacht College, meer specifiek de wethouder voor grote projecten. Al vele jaren zijn wij als fractie/ raadsleden met u in gespreken in discussie over de realisatie van de grote beeld- en imagobepalende projecten 'Kop van de Noordstraat en 'Kennedylaan west/oost'. Wij hebben u meerdere malen, ondermeer tijdens de algemene beschouwingen, maar ook in diverse commissievergaderingen gevraagd en gesuggereerd om in die projecten enige samenhang aan te brengen. Wij hebben u gevraagd om transparantie tijdens de processen omdat bekend is dat deze vaak langdurig van aard zijn en wij als volksvertegenwoordigers in een bepaalde regelmaat worden bevraagd over de voortgang en realisatie. Evenzo vele jaren doet u daarover hele en halve beloftenzoals; "Wij doen ons best, wij zijn afhankelijk van de provincie, wij kunnen geen ijzer met handen breken, wij zijn in gesprek metetc." Daarbij hebben de informatiesessies met de combina tie van ontwikkelaars en de 'Terneuzen is beautiful' bijeenkomst hoge verwachtingen gewekt. Behoudens deze sessies zijn wij van mening dat dit bepaaldelijk geen transparante manier van werken is en wij vinden het zeker geen professionele en/of vertrouwenwekkende houding naar de gemeenteraad. Informatie over voortgang moet toch niet 'van de straat' komen? De onrust en de ontevreden heid in de omgeving wordt per dag groter. Verpaupering, leert ons de geschiedenis, trekt criminaliteit aan. Het leven in deze gettoachtige omstandigheden is niet langer te tolereren. Het wordt met de week beschamender om het 'Kop van de Noordstraat' beeld te moeten aanschou wen. Verbaast u niet als straks stemmen opgaan om het jarenlang braakliggende terrein op 'Kennedylaan-west' te bestempelen als beschermd natuurgebied. Overigens wordt hardop gesteld dat de sloop van de Kop van de Noordstraat Wordt uitgesteld vanwege broedende vogels. Het zal toch niet waar zijn! Dat wij omzichtig omgaan met sloopwerkzaamheden in het Braakmangebied zullen veel mensen begrijpen, maar op deze locatie? Kortom, termijnen worden niet gehaald er is geen actualisatie van de visie en daarmee en daardoor kunnen wij onze rol als raadslid steeds moeilijker uitoefenen. Daar willen Wij paal en perk aan stellen, want zo'n rol is niet acceptabel. Wij verzoeken u daarom met klem om donderdag 10 mei a.s. tijdens de commissievergadering 'bestuur en middelen' als college, onder agendapunt 8 mededelingen vanuit het college', duidelijke en heldere mededelingen te doen over de stand van zaken. m i Met vriendelijke groet, namens de CDA fractie, Henk Siersema. Berg (PvdA) en Henk Siersema (CDA) hadden daar, verklaarden ze in de loop van de dag, al reke ning mee gehouden. Van Boom bleef herhalen: „Het belang van de gemeente staat bij ons voorop. Daarom moeten we uiterst zorg vuldig en verantwoord met deze kwestie omspringen. We streven écht naar een oplossing, in welke vorm dan ook." Zijn fractie eiste, zo blijkt, toen nog steeds dat de 1 Burgemeester Jan Lonink brief van het CDA over het func tioneren van wethouder Van Hul le zou worden ingetrokken. Zo niet, dan moest CDA-wethouder Jaap Bos maar uit het college ver trekken. Siersema zelf: „Ik had niet verwacht dat die brief van 4 mei bij Top/GB zó veel hoofdpijn zou veroorzaken. Daar moeten ze zelf zien uit te komen." Hij verbaasde zich er ook over dat het college, waaraan de brief was MEEST CELEZEN 1Axelaar moet vogelhotel weghalen 2. Gerard van Harten verlaat Dow 3. Oppositie bezorgd over schulden STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto KLOOSTERZANDE - Het zwembad De Honte in Kloosterzande be staat 45 jaar en daarom worden in de week van 4 tot en met 9 juni al lerlei activiteiten gehouden. De zwemvierdaagse vindt in die week plaats, waarbij dagelijks 500 meter aan baantjes moet worden getrokken. De opbrengst is voor Unicef. Hulst In Beweging is woensdag 6 juni van 13.30 tot 16.30 uur actief in het zwembad met een Zomerdag voor de jeugd. De 35-jarige reddingsbrigade Klooster zande houdt zaterdag 9 juni, met de reddingsbrigade uit Terneuzen, een sponsorzwemdag. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 500,1000, 2000,3000 en 5000 me ter. Er zijn ook demonstraties. De opbrengst komt deels ten goede aan beide brigades voor de aan schaf van nieuw zwemmateriaal vanwege nieuwe exameneisen. De andere helft is voor Child Cry uit Kloosterzande, die zich al tien jaar inzet voor mishandelde en mis bruikte kinderen. 20 jUNI VEILING Inbrenq tol 31 mei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70