61 binnenland 'Telefoontaps moeten minder en beter' 'Man, laat je niet Zo Michel! Zo DELTA! Financiële crisis treft Noord-Brabant hard ///A Q-koorts op geitenbedrijf Winssen Vragen Kamer over middel dat niet zo effectief lijkt als gedacht mm donderdag 24 mei 2012 Onderzoek leert dat telefoons afluisteren justitie niet veel ople vert, andere middelen van com municatie worden inmiddels veelvuldig gebruikt bij misdrij ven. Kamerfracties vinden de praktijken rond 'taps' zorgelijk. DEN HAAG - De Tweede Kamer gaat debatteren over het afluiste ren van telefoons in Nederland. Volgens het Wetenschappelijk On- derzoeks- en Documentatiecen trum WODC gebeurt het in Ne derland nog erg vaak, terwijl het minder effectief is bij de opspo ring van misdrijven. In 2010 werd het middel 22.000 keer ingezet door politie en justi tie. Volgens het WODC gebruiken mensen tegenwoordig zoveel ver schillende manieren om te com municeren dat informatie uit tele foongesprekken lang niet altijd vol ledig meer is. E-mailen, bellen via internet, chatten via de smart- phone en sociale media maken het voor de opsporing steeds moei lijker om bij te blijven in de com municatiewereld van verdachten en criminelen. Meerdere partijen hebben een groot aantal vragen over de kwes tie. GroenLinks-Kamerlid Arjan el Fassed: „Uiteindelijk heeft nie mand precies zicht op de toepas sing van dit soort dwangmiddelen (afluisteren - red.) tegen verdachte én onverdachte burgers. Niet ieder een krijgt uiteindelijk door dat hij voorwerp van onderzoek is ge weest en lang niet altijd velt uitein delijk de onafhankelijke rechter een oordeel over de toelaatbaar heid ervan. Dat is ronduit zorge lijk." SP-Kamerlid Sharon Gesthuizen zegt dat uit onderzoek naar de ef fectiviteit van deze taps blijkt dat „hiermee nauwelijks boeven wor den gevangen. Terwijl de privacy van onnodig veel mensen wordt geschonden en de regels niet goed worden nageleefd. Dat moet echt minder en beter." „De regel dat iemand achteraf over de afluisterpraktijken moet wor den ingelicht wordt vaak niet nage leefd", zegt de socialiste. „En als je al wordt geïnformeerd en je be grijpt niet waarom je bent afgeluis terd, dan kun je vervolgens ner gens terecht. Dat kan echt niet, hierover moeten we heel snel in debat met de minister." WINSSEN - Bij geitenbedrijf Tax in het Gelderse Winssen is een be smetting met de Q_-koortsbacterie aangetroffen. Om verdere uitbrei ding van de besmetting" te voorko men mogen bezoekers de stallen niet in. Vervoer van geiten is verbo den en uitmesten van de stallen moet volgens een strikt protocol. Qjkoorts kan in sommige gevallen van geit of schaap op mensen over gaan. ZWOLLE - Steden in de provincie Noord-Brabant zijn hard geraakt door de financiële crisis. Met na me Oss en Roosendaal hebben sinds 2008 veel werkgelegenheid zien verdwijnen en tellen dus aan zienlijk meer werkloze inwoners. In Eindhoven zijn de prijzen van koopwoningen dramatisch ge daald. Dat leren cijfers van de At las voor Gemeenten, die woens dag is gepresenteerd in Zwolle. In deze atlas worden elk jaar de vijftig grootste gemeenten van Ne derland vergeleken op meer dan vijftig verschillende punten, uit eenlopend van bevolkingsopbouw en veiligheid tot aan cultureel en culinair aanbod. Behalve de Brabantse steden heb ben ook groeigemeenten en som mige gemeenten in grensstreken het moeilijk. Almere en Lelystad hebben het aantal huishoudens on der de armoedegrens fors zien toe nemen. Sittard-Geleen heeft niet alleen te maken met krimp door vergrijzing maar ook nog eens met fiks dalende huizenprijzen. Emmen is voor het tweede jaar op rij de minst aantrekkelijke grote ge meente om te wonen. Ook Hilver sum heeft een flinke duikeling ge maakt. Die stad stond tot 2001 nog in de top tien van aantrekkelijkste gemeenten, maar komt nu niet ver der dan plaats 29. Amsterdam prijkt nog steeds bo venaan de lijst van aantrekkelijkste gemeenten, maar Den Bosch steekt de hoofdstad naar de kroon. Die gemeente heeft zijn aantrek kingskracht het meest weten te vergroten van alle vijftig grote ste den en staat nu op de derde plaats, achter Utrecht. De Osse wethouder Jan van Loon herkent zich niet in het beeld over zijn stad. „De werkgelegenheid is gedaald. We hebben als industrie stad natuurlijk klappen gehad maar het aantal geregistreerde werklozen is al jaren stabiel rond 7,7 procent", zegt hij. De Roosendaalse wethouder Hans Verbraak beaamt dat de zorgen groot zijn vanwege de economi sche crisis. In Roosendaal werken veel bouwvakkers die hard wor den getroffen. Maar de wethouder benadrukt dat de werkloosheid nog onder het landelijk gemiddel de ligt en wijst bijvoorbeeld op be rekeningen van het CBS die bewij zen dat de economie in Brabant het hardst van allemaal groeit. Michel stapt uit. bed en trekt direct zijn loopschoenen aan, stilletjes doet hij de deur achter zich dicht, De buiteniuchtjn. Even tijd voor zichzelf. Zo begint hij aan een dag vol energie. Als hij thuiskomt, kan hij vertrouwen op de energie van DELTA. Zijn t-shirt gaat direct de was in en het water van de douche is heeriijkwarm. Klaarvoor de dag, schuift hij aan bij het ontbijt met zijn gezin. Zo zou het altijd mogen blijven, toch? Kies net als Michel voor energie van DELTA. kunt nu weer instappen op onze vaste leveringstarieven. Loopt uw contract af, dan krijgt u automatisch van ons een aanbod! www.DELTA.nl/energie DELTA 11 id the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6